BLACKFOOT — The Blackfoot High School Honor Roll for trimester 2 is as follows:

NINTH GRADE

Adakai, Easton; Agado, Victoria; Andersen, MaCenz; Anderson, Cole; Andrew, Danielle; Andrews, Brock; Arave, Isabelle; Ariwite, Sadie; Balsmeier, Grace; Barlow, David; Barrus, Jennifer; Bartolo, Emanuel; Beck, Natalee; Bishop, Cassidy; Bloxham, Kaden; Boyd, Reese; Butikofer, Noah; Caldwell, Prairie; Cannon, Chase; Capson, Race; Case, Sydney; Caudle, Ryleigh; Cooper, Lindsey; Covington, Brody; Crapo, Kassandra; Cruz, Karen; Davis, Aubree; Degiulio, Karlee; DeRoche, Kaileigh; Despain, Karli; Despain, Sarah; Fisher, Madisen; Galloway, Jaden; Galvan, Chanti; Garcia, Magaly; Goodworth, Tanner; Hammond, Andrea; Hansen, Izzabel; Hirschi, Brooklyn; Hong, Lacy; Howell, Lexus; Humpherys, Hadley; Hyde, Olivia; Jackson, Emma; Jensen, Hannah; Jensen, Lauren;

Johnson, Blake; Jones, Kori; Jorgensen, Kanniya; Kent, Nathan; Later, Kamri; Lindsay, Carter; Maria-Cardona, Janith; Marlatt, Braxton; Martinez, Avian; McBride, Ellie; McBride, Sydney; Menefee, Sidnee; Moore, Luke; Morse, Dallan; Munoz, Zayra; Nelson, Jace; Newsom, Wyatt; Nichols, Dennis; Nield, Genevie; Pack, Samantha; Parsons, Lexy; Payne, Katelyn; Peterson, Dylan; Peterson, Nicholas; Peyope, Catherine; Phillips, Piper; Pratt, Elizabeth; Preece, Camryn; Quintero, Kaebyn; Reyes, Alejandre Laura; Ricks, McKenzie; Rope, Elind; Ruger, Randon; Sagapolutele, Burdielyn; Salmon, Kamdyn; Sanchez, Dessi; Satterthwaite, Annalise; Sayre, Kelsey; Sebastian, Dimitri; Shepherd, Harrison; Shumway, Callie; Smith, Elyssa; Smith, Taya; Soto, Vega Ilse; Stewart, Hannah; Stone, Caitlyn; Stone, Cayden;

Stringham, Cora; Thomas, Emree; Thornley, Abigail; Thurgood, Marley; Torres, Emanuel; Toussaint, Miles; Trejo, Carson; Wall, Chandler; Warren, Blair; Webb, Whittney; Wehrle, Elliott; Whitehead, Justin; Williams, Lanie; Wilson, Benjamin; Wood, Joseph; Wright, Keygan; Wright, Kianna; Yazzie, Jalesa.

TENTH GRADE

Abernathy, Nathan; Adams, Emilee; Adams, Shadow; Adamson, Paige; Anderson, Anna; Arnold, Martha; Averett, Jacob; Baker, Colette; Baker, Payton; Ball, Jaxon; Barclay, Brylie; Broncho, Maci Jo; Burroughs, Carsen; Butikofer, Tabitha; Cannon, Hannah; Chandler; London; Christensen, April; Christiansen, Carter; Cloward, Kayla; Coverdale, Cutter; Crapo, Wesley; Crumley, Sydney; Cruz, Danna; Dahle, Candon; Davenport, Clarissa; Davis, Mckrey; Day, Jackson; Despain, Abby; Diaz, Hallie;

Eddington, Kaycee; Edmo, Claire; Espinoza, Manuel; Farris, Jordan; Frasure, Jake; Freeburne, Ethan; Gardner, Jackson; Gardner, Jayce; Godfrey, Noah; Godinez, Vianca; Gonzalez, Ian; Grimmett, Jace; Hanson, Logan; Hatch, Hannah; Henderson, Emmie; Hernandez, Jeremy; Hurst, Emma; Johansen, Mia; Johnson, Bradley; Kent, Macie; Layton, Carter; Lee, Lauryn; Lewis, Evelynn; Loosli, Gabrielle; Lopez, Claudia; Lopez, Juan; Maddox, Joshua; Madson, Corban; Malm, Maverik; Maria-Cardona, Itzel; Marotz, Amber; Morgan, Skyler; Mow, Ethan; Neihart, Josie; Orr, Aubrey; Orr, Jackson; Ovitt, Dustin; Palmer, Jessica; Pelayo, Ziraily; Perez, Krystal; Ramirez, Jesseni; Reese, Ronald; Robinson, Abbie; Rojo, Erika; Rueda, Miranda; San Roman, Dimas; Sandow, Thatcher;

Sensenbach, William; Shoemaker, Ian; Smith, Logan; Smith, Tenleigh; Soucie, Tanner; Stott, Lydia; Stringham, Ruth; Tanner, Caden; Taufu’i, Malia; Thompson, Dominik; Trejo, Marcelina; VanOrden, Kylee; VanOrden, McKenzie; Von Der Lieth, Summer; Wadsworth, Michael; Wallace, Krystyn; Weaver, Tegan; Wheeler, Jackson; Whitney, Baylee; Wixom, Demry; Wood, Stryker; Worthington, Morgan; Wray, Meghan; Yancey, Joseph.

ELEVENTH GRADE

Adams, Alexandria; Adams, Tayloranne; Alba, Ismaelia; Anderson, Taylor; Armstrong, Brock; Austin, Jaxson; Ball, Cannon; Barlow, Elizabeth; Blackman, Harlow Jean; Bolinder, Nathan; Brenaman, Angelina; Brighton, Marisa; Callister, Layla; Chaffin, Alexia; Chappell, Nicholas; Christiansen, Andres; Cole, Colby; Coles, Kenadee; Cooper, Cassidy; Cortez, Ismael; Dahl, Marie; Davenport, Joshua;

Davis, Kambree; Davis, Nathan; Denlinger, Justin; Despain, Austin; Elliott, Hunter; Eppich, Rylee; Evans, Lacey; Fitzgerald, Andrew; Flores, Mariana; Folsom, Keaton; Friedel, Cody; Galloway, Savanna; Gardner, Aubrey; Guerra, Connor; Guerra, Mckayla; Haddon, Jayson; Hall, Savanna; Harrison, Jared; Hatch, Rachael; Henderson, Kyah; Hepworth, Maggie; Hirschi, Hanna; Ho, Havy; Humpherys, Hayden; Hurst, Karly; Inskeep, Victoria; Jensen, Keeler; Johnson, Conner; Jones, Alora; Key, Sierra; Later, McKenzie; Leavitt, Jaxon; Leyshon, Hailey; Lujan, Katye; Lyon, Riley; Medellin, Dayana; Mercado, Ambrie; Mercado, Estrella; Miller, Kaitlyn; Morgan, Joshua; Moser, Amanda; Nash, Saige; Neff, Kaitlyn; Neff, Rylee; Nelson, Natalie; Pack, Mikayla; Padilla, Brayden;

Parks, Payton; Parsons, Jordyn; Peteiro, Gandara Lucia; Robinson, Reece; Rojas Silva, Araceli; Ross, Kennedy; Sequints, Savvon; Sequints, Xavier; Silva, Gerardo; Simonich, Joshua; Spencer, Jonathan; Stufflebeam, Aiden; Taylor, Trinity; Thomas, Isaiah; Thomas, Kristen; Tiller, Dameon; Trejo, Nayeli; VanOrden, Abbigail; VanOrden, Tyler; Walker, Joseph; Wall, Lander; Wells, Alina; Wells, Jillian; Williams, Josie; Wood, Jonathan; Wright, Brayden; Zemp, Robert.

TWELFTH GRADE

Adams, Spike; Adamson, Morgan; Aguayo Haller, Carmina; Anderson, Lauren; Andrade, Daniel; Arave, Olivia; Arnold, Jacob; Astle, Wyatt; Baker, Dylan; Beck, Breanna; Beck, Isaac; Bigler, Nephi; Bird, Braxton; Blake, Todd; Brown, Avery; Cannon, Allie; Cannon, James; Capson, Gaige; Capson, Kennedie; Carter, Scott;

Case, Ethan; Christiansen, Jacob; Cook, Bradley; Cooper, Carter; Cornell, Cayden; Cox, Todd; Cuevas, Julian; Cushman, Kallista; Davenport, Tate; Davila, Briana; Dawson, Wyatt; Denlinger, Jason; Devey, Jaden; Dorantes, Judah; Duncan, Piper; Eldredge, Michaela; Espindola, Joni; Evans, Emalee; Evans, Landon; Farmer, Ethan; Fawcett, Mya; Gardner, Ashlyn; Gerstlauer-King, Elizabeth; Gillins, Miranda; Goodwin, Erika; Gough, Jerod; Hale, Dexter; Hevewah, LaShayne; Hicks, Charles; Hicks, Paiton; Houston, Dustin; Hunter, Kaci; Jackson, Jacob; Jackson, Kaydee; Jenneiahn, Jacob; Jensen, Kaitlyn; Jensen, Katelyn; Jorgensen, Jace; Kent, Paige; Kress, Collin; Lloyd, Jared; Marshall, Parker; McBride, Maycie; McDaniel, Cassie; Morales, Estrella; Morgan, Shakayla; Morrow, Maranda;

Morse, Allison; Morse, Bracken; Moulton, Jaylee; Nield, Jacob; Overmeyer, Kayla; Parris, Michayla; Peck, Dedra; Penoyer, Joyse; Phillips, Crewe; Pimentel, Carlos; Pimentel, Juan; Polatis, Seth; Pope, Dylan; Porter, Riley; Preece, Lauren; Pugmire, Carlee; Quezada, Nicolas; Rascon Villasana, Jesus; Reyes, Bryza; Rios, Anastasia; Robinson, Tyce; Rocha, Tyson; Rodriguez Moran, Edith; Rodriquez-Lopez, Alondra; Ruegsegger, Javian; Ruger, Randal; Santillan, Kimberly; Satterthwaite, Jerica; Sayre, Benjamin; Schnittgen, Kye; Simpson, Daegan; Smith, Ashlyn; Stamper, Sage; Steinmetz, Hailey; Talbot, Aaliyah; Tapia, Daniel; Thompson, Zoie; Trappett, Ashley; Undhjem, Nathan; VanOrden, Allee; VanOrden, Kyson; Velasquez, Jade; Walker, Vanessa; Weaver, Aidan; Williams, Porter; Wixom, Jaxson; Wright, Hailey;

Wright, Katina; Wright, Kiersten; Yancey, Ahna; Yancey, Matthew; Young, Rylee; Zehntner, Cason.