Results for Challis High School wrestlers the Dec. 20 and 21 Malad Invitational were:

98 pounds

Bronc Jensen (3-16) place unknown

Championship Round 1: Bronc Jensen received a bye

Quarterfinal: Cruz Estrada (North Fremont High School) 10-4 won by fall over Bronc Jensen (Challis) 3-16 (Fall 0:21)

Consolation Round 2: Jensen received a bye

Consolation Round 3: Jed Hurren (West Side High School) 2-2 won by fall over Bronc Jensen (Challis) 3-16 (Fall 1:00)

Colton Battley (8-12) place is unknown, scored 4.0 team points

Championship Round 1: Colton Battley received a bye

Quarterfinal: Zach Mills (Malad High School) 16-6 won by fall over Colton Battley (Challis) 8-12 (Fall 3:26)

Consolation Round 2: Colton Battley (Challis) 8-12 won in sudden victory-1 over Trevor Mills (Malad High School) 6-9 (SV-1 11-9)

Consolation Round 3: Colton Battley (Challis) 8-12 won by fall over Coy Worthington (Declo) 0-5 (Fall 0:11)

Consolation semi: Tyson Lattimer (Marsh Valley High School) 15-7 won by fall over Colton Battley (Challis) 8-12 (Fall 3:39)

113 pounds

Hoak Corgatelli (12-7) placed 4th and scored 13.0 team points

Championship Round 1: Hoak Corgatelli (Challis) 12-7 received a bye

Quarterfinal: Hoak Corgatelli (Challis) 12-7 won by forfeit over Austin Evarts (Firth) 1-2

Semifinal: Layton Clark (Declo) 17-5 won by fall over Hoak Corgatelli (Challis) 12-7 (Fall 1:03)

Consolation semi : Hoak Corgatelli (Challis) 12-7 won by fall over Aedan Baker (Challis) 12-11 (Fall 1:53)

3rd Place Match: Brady Dahlke (Marsh Valley High School) 18-6 won by fall over Hoak Corgatelli (Challis) 12-7 (Fall 1:57)

Aedan Baker (12-11) place is unknown

Championship round 1: Aedan Baker (Challis) 12-11 won by fall over Shantell Christensen (Firth) 0-2 (Fall 1:33)

Quarterfinal: Dax Blackmon (Declo) 16-6 won by fall over Aedan Baker (Challis) 12-11 (Fall 1:48)

Consolation round 2: Aedan Baker (Challis) 12-11 received a bye

Consolation round 3: Aedan Baker (Challis) 12-11 won by fall over Tayson Royer (West Side High School) 1-2 (Fall 1:48)

Consolation semi: Hoak Corgatelli (Challis) 12-7 won by fall over Aedan Baker (Challis) 12-11 (Fall 1:53)

132 pounds

Logan Reed (10-11) place is unknown and scored 8.0 team points

Championship round 1: Logan Reed (Challis) 10-11 won by fall over Ben Yancey (West Side High School) 1-2 (Fall 1:35)

Quarterfinal: Braden Gines (Marsh Valley High School) 8-7 won by fall over Logan Reed (Challis) 10-11 (Fall 4:16)

Consolation round 2: Logan Reed (Challis) 10-11 received a bye

Consolation round 3: Logan Reed (Challis) 10-11 won by fall over Cody Bloxham (Marsh Valley High School) 6-4 (Fall 1:41)

Consolation semi: Lincoln Bradford (Preston High School) 10-4 won by fall over Logan Reed (Challis) 10-11 (Fall 1:51)

145 pounds

Cody Lloyd (4-15) place is unknown

Championship round 1: Dex Schow (Malad High School) 9-5 won by fall over Cody Lloyd (Challis) 4-15 (Fall 3:58)

Consolation round 1: Cody Lloyd (Challis) 4-15 received a bye

Consolation round 2: Bryson Ottley (Declo) 7-4 won by fall over Cody Lloyd (Challis) 4-15 (Fall 0:31)

Calder Handy (0-11) place is unknown

Championship round 1: JD Atkinson (Malad High School) 15-5 won by fall over Calder Handy (Challis) 0-11 (Fall 1:06)

Consolation round 1: Manny Hernandez (West Jefferson High School) 2-10 won by fall over Calder Handy (Challis) 0-11 (Fall 1:39)

160 pounds

Clay Bullock (5-12) place is unknown

Championship round 1: Andrew Olinger (West Side High School) 2-2 won by fall over Clay Bullock (Challis) 5-12 (Fall 0:39)

Consolation round 1: Clay Bullock (Challis) 5-12 received a bye

Consolation round 2: Kurt Wright (West Jefferson High School) 11-8 won by fall over Clay Bullock (Challis) 5-12 (Fall 0:50)

Charlie Bullock (8-12) place is unknown and scored 7.0 team points

Championship round 1: Charlie Bullock (Challis) 8-12 won by fall over Gentry Geary (Preston High School) 2-7 (Fall 0:48)

Quarterfinal: Charlie Bullock (Challis) 8-12 won by decision over Kurt Wright (West Jefferson High School) 11-8 (Dec 6-4)

Semifinal: Hayden Maupin (North Fremont High School) 22-0 won by fall over Charlie Bullock (Challis) 8-12 (Fall 2:21)

Consolation semi: Tayvin Scott (Malad High School) 15-9 won by fall over Charlie Bullock (Challis) 8-12 (Fall 1:29)

182 pounds

George Cecil (5-9) place is unknown and scored 7.0 team points

Championship round 1: George Cecil (Challis) 5-9 won by fall over Dylan Martin (Malad High School) 0-2 (Fall 1:37)

Quarterfinal: Kade Toribau (Oakley High School) 21-1 won by fall over George Cecil (Challis) 5-9 (Fall 0:46)

Consolation round 2: George Cecil (Challis) 5-9 won by fall over Ethan Perkins (Firth) 0-5 (Fall 0:59)

Consolation round 3: Reagan Roundy (West Jefferson High School) 9-4 won by fall over George Cecil (Challis) 5-9 (Fall 2:14)

220 pounds

Avery Robles (11-11) placed 5th

Round 1: Conner McClain (Malad High School) 14-8 won by fall over Avery Robles (Challis) 11-11 (Fall 1:24)

Round 3: Jaime Ortiz (Firth) 11-3 won by fall over Avery Robles (Challis) 11-11 (Fall 2:32)

Round 4: Dawson Osterhout (Declo) 21-1 won by fall over Avery Robles (Challis) 11-11 (Fall 1:23)

Round 5: Kole Morrison (Marsh Valley High School) 3-6 won by fall over Avery Robles (Challis) 11-11 (Fall 2:51)

285 pounds

Gabe Juarez (7-9) place is unknown

Quarterfinal: Joshua Jolley (Firth) 8-4 won by fall over Gabe Juarez (Challis) 7-9 (Fall 0:41)

Consolation round 1: Gabe Juarez (Challis) 7-9 received a bye

Consolation semi: Connor Robinson (West Side High School) 3-1 won by fall over Gabe Juarez (Challis) 7-9 (Fall 0:27)