5A BOYS

TEAM SCORES: 1, Rocky Mountain 98. 2, Capital 76. 3, Mountain View 72. 4, Borah 64. 5, Rigby 61.5. 6, Eagle 54. 7, Meridian 48.5. 8, Madison 44.5. 9, Timberline 44. 10, Centennial 31.5. 11, Coeur d’Alene 24. 12, Lake City 23. 13, Post Falls 18. 14, Skyview 15. 15, Lewiston 12. 16, Boise 10. 17, Thunder Ridge 3. 18, Highland 2.

Shot put: 1, Nathan Franz, Rigby, 61-0. 2, Gerrit Tamminga, Rocky Mountain, 53-8 1/2. 3, Jarell Lucas, Rocky Mountain, 52-11. 4, Travis Kerr, Coeur d’Alene, 51-11. 5, Grant Player, Capital, 50-11. 6, Cortland Horton, Eagle, 50-5. 7, Kade McCall, Timberline, 47-7 1/2. 8, Tanner Nett, Borah, 47-4 1/2.

Pole vault: 1, Alec Bindner, Capital, 15-0. 2, Marshall Rasmussen, Meridian, 14-6. 3, Parker Ballard, Madison, 14-0. 4, Nick Ancker, Coeur d’Alene, 14-0J. 5, Luke Scott, Rigby, 14-0J. 6 (tie), Kaden Hall, Rigby, Hunter Pratt, Centennial, 13-6. 8, Noah Peterson, Meridian, 13-6J.

4x200 relay: 1, Mountain View (Magnus Hemingway, Bronx Barrus, Riley Elwood, Jaymon Barrus), 1:28.24. 2, Eagle, 1:28.84. 3, Madison, 1:29.61. 4, Boise, 1:340.33. 5, Capital, 1:30.99. 6, Lewiston, 1:32.01. 7, Lake City (Chase Richardson, Knolan Owens, Josiah Weaver, Cameron Tony), 1:33.52.

1,600: 1, Nathan Green, Borah, 4:15.98. 2, Joey Tolman, Rocky Mountain, 4:16.89. 3, Spencer Stutz, Madison, 4:20.03. 4, Braden Heath, Rocky Mountain, 4:20.59. 5, Gavin Pollack, Rocky Mountain, 4:21.13. 6, Stetson Moss, Thunder Ridge, 4:21.13. 7, Josh Simboli, Timberline, 4:24.18. 8, Jared Harden, Highland, 4:24.72.

110 hurdles: 1, Nate Burch, Coeur d’Alene, 14.19. 2, Josiah Seward,, Meridian, 14.68. 3, Diego Sekiyama-Nava, Centennial, 15.09. 4, Derek Toth, Mountain View, 15.24. 5, Jacob Klemme, Capital, 15.57. 6, Hayden Picard, Capital, 15.58. 7, Harrison Smith, Lewisotn, 15.63. 8, Anders Covey, Boise, 16.08.

400: 1, Austin Bolt, Borah, 48.79. 2, Benjamin Wyatt, Centennial, 49.65. 3, Braden Johnson, Capital, 50.10. 4, Andrew Shank, Meridian, 50.30. 5, Luke Tapp, Rigby, 50.32. 6, Ozzy Wexler, Lewiston, 50.53. 7, Mason Lawyer, Boise, 50.93. Noah Rieth, Centennial, DQ.

High jump: 1, Tyler Trengove, Post Falls, 6-8. 2, Kaden Hall, Rigby, 6-8J. 3, Firace Kabongo, Capital, 6-2. 4, Wyatt Bowman, Skyview, 6-2J. 5, Matt Butler, Madison, 6-0. 6 (tie), Nakobe Rodgers, Madison, Eli Backstein, Madison, 6-0. 8, Payton Markus, Centennial, 6-0J.

100: 1, Jaymon Barrus, Mountain View, 11.02. 2, Seth Ackerson, Skyview, 11.05. 3, Magnus Hemingway, Mountain View, 11.10. 4, Cameron Churchill, Eagle, 11.17. 5, Casey Senethavilay, Rocky Mountain, 11.18. 6, Bronx Barrus, Mountain View, 11.19. 7, Jake Pascoe, Boise, 11.27. 8, Karson Hastings, Madison, 11.35.

800: 1, Caleb Stamper, Timberline, 1:54.39. 2, Nathan Green, Borah, 1:56.14. 3, Joey Tolman, Rocky Mountain, 1:56.40. 4, Trevor Thomsen, Mountain View, 1:57.45. 5, Dylan Palmer, Rocky Mountain, 1:57.51. 6, Josh Simboli, Timberline, 1:57.89. 7, Joseph Campbell, Rigby, 2:00.12. 8, Ian Lambert, Borah, 2:00.44.

4x100 relay: 1, Eagle, 42.41. 2, Mountain View, 42.62. 3, Madison, 43.73. 4, Lake City, 44.07. 5, Coeur d’Alene, 44.23. 6, Rocky Mountain, 44.76. 7, Rigby, 45.41. 8, Skyview, 46.47.

300 hurdles: 1, Diego Sekiyama-Nava, Centennial, 39.01. 2, Alec Bindner, Capital, 39.07. 3, Derek Toth, Mountain View, 39.48. 4, Joshua Hunsaker, Eagle, 40.27. 5, Matt Winans, Capital, 40.35. 6, Brian Birrell, Centennial, 41.05. 7, Harrison Smith, Lewiston, 41.44. 8, Ozzy Wexler, Lewiston, 41.89.

200: 1, Jaymon Barrus, Mountain View, 21.64. 2, Josh Hosac, Eagle, 21.65. 3, Josiah Seward, Meridian, 21.99. 4, Austin Bolt, Borah, 22.02. 5, Casey Senthavilay, Rocky Mountain, 22.28. 6, Magnus Hemingway, Mountain View, 22.45. 7, Luke Tapp, Rigby, 22.46. 8, Seth Ackerson, Skyview, 22.69.

4x400 relay: 1, Borah, 3:22.99. 2, Meridian, 3:23.81. 3, Timberline, 3:24.31. 4, Rigby, 3:27.45. 5, Capital, 3:27.47. 6, Mdison, 3:28.11. 7, Lake City (Josiah Weaver, Christian Weber, Hayden Addams, Patrick Taylor), 3:33.84. 8, Lewiston, 3:36.02.

GIRLS

TEAM SCORES: 1, Eagle 123. 2, Boise 103.5. 3, Mountain View 80. 4 (tie), Madison, Lake City 54. 6, Rigby 51. 7, Rocky Mountain 46.5. 8, Centennial 34. 9, Coeur d’Alene 30. 10, Borah 22.5. 11, Capital 21. 12, Post Falls 19.5. 13, Timberline 17.5. 14, Lewiston 13.5. 15, Skyview 11. 16, Meridian 10.5. 17, Thunder Ridge 7. 18, Highland 3.5.

Triple jump: Rayven Nealey, Madison, 38-2. 2, Kendall Cofer, Eagle, 36-6 1/4. 3, Nicole Gieser, Rocky Mountain, 35-11 1/2. 4, Whitney Lords, Meridian, 35-8 1/2. 5, Tylie Jones, Rigby, 35-8. 6, Kayla Shubert, Eagle, 34-11 3/4. 7, Taiylor Bybee, Rigby, 34-6. 8, Lydia Renschler, Skyview, 34-4.

Shot put: 1, Mateya Mobley, Rigby, 42-2. 2, Sarah Carillo, Eagle, 38-4 1/2. 3, Regan Fillmore, Eagle, 37-7 1/2. 4, Carmen Breen, Coeur d’Alene, 36-6 1/2. 5, Lily Justensen, Skyview, 36-3. 6, Avery LaBau, Eagle, 34-7 1/2. 7, Hope Hughes, Centennial, 34-6 1/2. 8, Kaitlyn Ward, Coeur d’Alene, 34-0.

Discus: 1, Mateya Mobley, Rigby, 132-7. 2, Lizzy Wensley, Lake City, 127-8. 3, Emily Bronson, Coeur d’Alene, 127-7. 4, Kaitlyn Ward, Coeur d’Alene, 124-11. 5, Carmen Breen, Coeur d’Alene, 118-10. 6, Lillie Knight, Rocky Mountain, 117-11. 7, Sarah Carillo, Eagle, 117-10. 8, Ashlyn Cormier, Timberline, 116-5.

Pole vault: 1, Kinsey Langin, Rocky Mountain, 12-6(-classification record, previous, Annelisa Bertleson, Borah, 2005, 12-6). 2, Maya Maloney, Boise, 12-6J. 3, Emma Shippen, Rigby, 11-0. 4, Maura Kido, Skyview, 10-6. 5, Julie Schuerman, Centennial, 10-6J. 6 (tie), Kellan Hayes, Boise, Hadley Fife, Borah, 10-0. 8 (tie), Marquelle Barfuss, Rocky Mountain, Hailey Spooner, Post Falls, 9-6.

4x200 relay: 1, Lake City (Bridget Rieken, Angelyca Chapman, McKenzie Fletcher, Lilith Tweedy), 1:42.51. 2, Centennial, 1:42.86. 3, Eagle, 1:43.14. 4, Mountain View, 1:44.01. 5, Timberline, 1:44.68. 6, Post Falls (Anayah Brown, Dylan Lovett, Bailey Shanahan, Katie Fleming), 1:46.77. 7, Highland, 1:47.05. 8, Rigby, 1:47.41.

1,600: 1, Lexy Halladay, Mountain View, 4:43.74(-classification record, previous, Lexy Halladay, Mountain View, 2017, 4:52.51). 2, Maggie Liebich, Boise, 4:52.44. 3, Ashley LaJocies, Eagle, 4:59.69. 4, Lizzie Dildine, Eagle, 5:00.44. 5, Julia LaMar, Eagle, 5:01.19. 6, Lauren Forster, Coeur d’Alene, 5:05.23. 7, Camryn Pritchard, Mountain View, 5:05.54. 8, Brooklyn Lowry, Mountain View, 5:07.77.

100 hurdles: 1, Kenna Jones, Rocky Mountain, 15.06. 2, Linden Carter, Boise, 15.10. 3, Hannah Bolingbroke, Madison, 15.52. 4, Julia Nixon, Boise, 15.53. 5, Brooklyn Taylor, Rigby, 15.63. 6, Jamie Hamlin, Boise, 15.63. 7, Madigan Kelly, Lewiston, 15.78. 8, Kayden Hulquist, Boise, 15.88.

400: 1, Angelyca Chapman, Lake City, 57.39. 2, Teija Fastabend, Centennial, 57.84. 3, Courtney Payne, Eagle, 1:00.8. 4, Bailey Shanahan, Post Falls, 1:00.8. 5, Emma Patek, Boise, 1:00.18. 6, Kayeli Wasden, Madison, 1:00.41. 7, Grace Pekovich, Centennial, 1:00.56. 8, Brooke Roldan, Timberline, 1:00.62.

High jump: 1, Zoe Johnson, Eagle, 5-4. 2, Makena Klinge, Boise, 5-4J. 3, Hadley Scoresby, Thunder Ridge, 5-4J. 4, Tailyor Bybee, Rigby, 5-2. 5 (tie), Jennah Carpenter, Lewiston, Whitney Lords, Centennial, 5-2J. 7, Miya Koch, Centennial, 5-2J. 8 (tie), Lauren Foster, Timberline, Kimberley Hawes, Highland, 5-2J.

100: 1, Jasmine Devers, Mountain View, 12.23. 2, Megan Rose, Capital, 12.29. 3, Dena Shaffstall-Lassos, Rocky Mountain, 12.33. 4, Rayven Nealey, Madison, 12.34. 5, Aimee Peery, Eagle, 12.64. 6, Cheyanne Rede, Centennial, 12.64. 7, Ramsay Peters, Eagle, 12.72. 8, Audrey Smith, Boise, 12.73.

800: 1, Lexy Halladay, Mountain View, 2:12.04. 2, Maggie Liebich, Boise, 2:13.13. 3, Julia LaMar, Eagle, 2:15.59. 4, Robyn Reeder, Capital, 2:16.96. 5, Rosina Machu, Boise, 2:18.52. 6, Lizzie Dildine, Eagle, 2:19.14. 7, Brooklynne Erickson, Mountain View, 2:20.95. 8, Alyssa Britton, Eagle, 2:21.36.

4x100 relay: 1, Madison, 48.78. 2, Eagle, 49.05. 3, Mountain View, 49.30. 4, Borah, 49.84. 5, Lake City (Bridget Rieken, Lilith Tweedy, Madison Quigley, McKenzie Fletcher), 50.10. 6, Coeur d’Alene (Myah Rietze, Niki Hare, Lauren Baldeck, Lily Hollibaugh), 50.34. 7, Timberline, 50.42. 8, Rigby, 51.27.

300 hurdles: 1, Avery McBride, Borah, 44.41. 2, Melanie Marquis, Mountain View, 45.03. 3, Hannah Bolingbroke, Madison, 45.13. 4, Brooklyn Taylor, Rigby, 46.35. 5, Julia Nixon, Boise, 46.97. 6, McKenzie Fletcher, Lake City, 47.88. 7, Lauren Lanfear, Boise, 49.78. 8, Kayden Hulquist, Boise, 52.86.

200: 1, Jasmine Devers, Mountain View, 24.87. 2, Angelyca Chapman, Lake City, 25.14. 3, Dena Shaffstall-Lassos, Rocky Mountain, 25.60. 4, Megan Rose, Capital, 25.72. 5, Aimee Peery, Eagle, 25.73. 6, Grace Pekovich, Centennial, 26.16. 7, Emma Gingerich, Centennial, 26.18. 8, Bridget Rieken, Lake City, 26.86.

4x400 relay: 1, Lake City (Bridget Rieken, Lilith Tweedy, McKenzie Fletcher, Angelyca Chapman), 3:56.67. 2, Boise, 3:59.90. 3, Eagle, 4:01.27. 4, Borah, 4:01.57. 5, Timberline, 4:07.02. 6, Post Falls (Jenna Gardiner, Anayah Brown, Leah Holding, Bailey Shanahan), 4:07.13. 7, Madison, 4:07.27. 8, Rigby, 4:14.55.

4A

BOYS

TEAM SCORES: 1, Bishop Kelly 66. 2, Skyline 65. 3, Pocatello 62. 4, Twin Falls 54. 5, Middleton 36. 6, Jerome 35. 7 (tie), Vallivue, Canyon Ridge, Idaho Falls 33. 10, Century 30. 11, Kuna 26. 12, Mountain Home 22. 13 (tie), Shelley, Bonneville 20. 15, Columbia 19. 16, Moscow 17. 17, Emmett 16. 18, Preston 15. 19, Minico 13. 20, Sandpoint 12. 21 (tie), Caldwell, Ridgevue 10. 23, Blackfoot 4.5. 24, Burley 4. 25, Wood River 3.5. 26, Hillcrest 3.

Long jump: 1, Stockton Lott, Jerome, 21-10. 2, Ty Wright, Shelley, 21-7 3/4. 3, Braden Kappen, Sandpoint, 20-10 1/2. 4, Deshun Harwell, Century, 20-8. 5, Eric Casper, Canyon Ridge, 20-7 3/4. 6, Amari Evans, Century, 20-7 3/4J. 7, Jonathan Edwards, Kuna, 20-7 1/2. 8, Gutama Haws, Hillcrest, 20-5 3/4.

High jump: 1, Ty Wright, Shelley, 6-6. 2, Brian Mullin, Bishop Kelly, 6-4. 3, Taite Priestly, Preston, 6-2. 4, Jared Stidham, Vallivue, 6-0. 5, Peyton McManus, Minico, 6-0J. 6, Noah Moseley, Mountain Home, 5-10. 7 (tie), Brayden Olson, Wood River, Jayden Wistisen, Blackfoot, 5-10J.

Shot put: 1, Dequa Lang, Century, 56-8 1/2. 2, Hudson Klundt, Twin Falls, 53-8. 3, Dylan Quigley, Twin Falls, 51-7 1/2. 4, Parker Reynolds, Skyline, 51-0. 5, Jonah Elliss, Moscow, 49-2 1/2. 6, Joel Cortez, Skyline, 48-4 1/2. 7, Ethan Perttula, Idaho Falls, 47-10. 8, Brandon Casey, Sandpoint, 47-9 1/2.

Discus: 1, Zack Ramos, Caldwell, 167-8. 2, Joel Cortez, Skyline, 158-2. 3, Brad Cushman, Vallivue, 155-3. 4, Dequa Lang, Century, 149-6. 5, Sergio Garcia, Burley, 147-7. 6, Kevin Tran, Canyon Ridge, 138-4. 7, Skylar Tran, Canyon Ridge, 138-4. 8, Coleman Froehlke, Bishop Kelly, 132-2.

4x200 relay: 1, Twin Falls (Marcus Garcia, Daulton Monkress, Cyril Malhke, Anthony Hall), 1:29.97. 2, Bishop Kelly, 1:30.01. 3, Skyline, 1:30.46. 4, Moscow, 1:30.94. 5, Vallivue, 1:31.05. 6, Preston, 1:32.07. 7, Century, 1:33.20. 8, Ridgevue, 1:33.30.

1,600: 1, Dallin Bird, Pocatello, 4:17.47. 2, Shane Gard, Pocatello, 4:18.15. 3, Dallin Hart, Skyline, 4:20.16. 4, Nicholas Russell, Bishop Kelly, 4:20.16. 5, Ryker Holtzen, Canyon Ridge, 4:23.73. 6, Zach Erikson, Idaho Falls, 4:25.01. 7, Mitchell Athay, Idaho Falls, 4:25.33. 8, Payson Bingham, Twin Falls, 4:26.53.

110 hurdles: 1, Landon Helms, Emmett, 14.48. 2, Zedekiah Davis, Skyline, 15.13. 3, Cyril Mahlke, Twin Falls, 15.29. 4, Julian Vega, Minico, 15.50. 5, Mason Nichols, Middleton, 15.53. 6, Jaxon Skinner, Moscow, 15.58. 7, Ty Wright, Shelley, 15.70. 8, Robert Zemp, Blackfoot, 17.40.

400: 1, Bryson Wright, Mountain Home, 50.11. 2, Tanner Johnston, Vallivue, 50.87. 3, William Rodriguez, Ridgevue, 50.97. 4, Ibraheem Bah, Kuna, 51.13. 5, Kaden Hales, Pocatello, 51.52. 6, Kason Hewatt, Pocatello, 51.66. 7, Landon Woods, Century, 51.88. 8, Ross Erlenbach, Mountain Home, 52.26.

100: 1, Colton Reifschneider, Bonneville, 10.79. 2, James Onanubosi, Bishop Kelly, 10.85. 3, Allamar Alexander, Columbia, 11.04. 4, Taeo Schneider, Jerome, 11.09. 5, Bryson Wright, Mountain Home, 11.17. 6, Mason Leatham, Kuna, 11.19. 7, Keyshawn Henry, Vallivue, 11.32. 8, Anthony Hall, Twin Falls, 11.40.

800: 1, Zac Bright, Idaho Falls, 1:55.46. 2, Dax Wyatt, Middleton, 1:55.62. 3, Shane Gard, Pocatello, 1:57. 4, Dallin Bird, Pocatello, 1:57.37. 5, Seth Graham, Sandpoint, 1:59.09. 6, Jacob Van Orden, Jerome, 1:59.71. 7, Christian Pearson, Vallivue, 2:00.46. 8, Jamar Gowen, Vallivue, 2:00.93.

4x100 relay: 1, Skyline, 42.26. 2, Kuna, 43.34. 3, Bishop Kelly, 43.39. 4, Columbia, 43.61. 5, Canyon Ridge, 43.98. 6, Preston, 44.24. 7, Twin Falls, 45.02. 8, Sandpoint, 59.65.

300 hurdles: 1, Cyril Mahlke, Twin Falls, 38.70. 2, Jace Rodgers, Middleton, 38.91. 3, Landon Helms, Emmett, 39.44. 4, Zedekiah Davis, Skyline, 39.52. 5, Julian Vega, Minico, 40.62. 6, Andrew Iverson, Preston, 41.30. 7, Bryce Cook, Hillcrest, 41.33. 8, Gage King, Canyon Ridge, 42.80.

200: 1, Colton Reifschneider, Bonneville, 21.55. 2, James Onnubosi, Bishop Kelly, 22.12. 3, Taeo Schneider, Jerome, 22.13. 4, Allamar Alexander, Columbia, 22.30. 5, Bryson Wright, Mountain Home, 22.41. 6, Mason Leatham, Kuna, 22.56. 7, Toby Searcy, Moscow, 22.74. 8, Quinn Rodriguez, Ridgevue, 22.91.

4x400 relay: 1, Middleton, 3:22.93. 2, Pocatello, 3:23.65. 3, Twin Falls, 3:28.06. 4, Vallivue, 3:28.51. 5, Idaho Falls, 3:29.61. 6, Canyon Ridge, 3:30.43. 7, Ridgevue, 3:31.98. 8, Moscow, 3:32.82.

GIRLS

TEAM SCORES: 1, Bishop Kelly 153. 2, Skyline 67. 3, Twin Falls 64. 4, Middleton 61.5. 5, Pocatello 56.33. 6, Ridgevue 48. 7, Shelley 32. 8, Bonneville 26. 9, Idaho Falls 24. 10, Vallivue 19. 11 (tie), Minico, Moscow, Emmett 17. 14 (tie), Kuna, Burley 15. 16, Preston, Jerome 14. 18, Mountain Home 8. 19, Nampa 7. 20, Sandpoint 6.33. 21, Columbia 6. 22, Blackfoot 5. 23, Lakeland, 3.33. 24, Century 3. 25, Canyon Ridge 2.5.

Shot put: 1, Shacole Hughes, Vallivue, 40-9. 2, Destiny Harris, Pocatello, 37-7 1/2. 3, Sydney Hurst, Middleton, 36-1. 4, Espie Lawson, Bishop Kelly, 35-11 1/2. 5, Tierney Bilstrom, Shelley, 35-7 1/2. 6, Bri Molina, Skyline, 32-6. 7, Quincy Hyde, Preston, 32-5. 8, Larisa Knapp, Preston, 31-5 1/2.

Discus: 1, Destiny Harris, Pocatello, 145-1. 2, Audreyahnna Savell, Ridgevue, 128-2. 3, Lacy Yates, Emmett, 123-4. 4, Kylee McManus, Minico, 117-4. 5, Katie Hettinga, Kuna, 115-9. 6, Emily Grove, Lakeland, 110-7. 7, Vanessa Delgadillo, Idaho Falls, 108-7. 8, Larisa Knapp, Preston, 108-7J.

High jump: 1, Kelly Donnellan, Bishop Kelly, 5-4. 2, Madison Lempka, Shelley, 5-4J. 3, Amelia (Mia) Nottingham, Columbia, 5-0. 4, Sydney Searle, Burley, 5-0J. 5, Sydney Leal, Shelley, 4-10. 6 (tie), Logan Roberts, Canyon Ridge, Casidy Fried, Middleton, 4-10J. 8 (tie), Summer Kastning, Lakeland, Elaine Huang, Sandpoint, Hallie Pearson, Pocatello, 4-10J.

4x200 relay: 1, Bishop Kelly, 1:41.99(-classification record, previous, Bishop Kelly, 2016, 1:43.35). 2, Twin Falls, 1:45.16. 3, Skyline, 1:46.42. 4, Pocatello, 1:48.43. 5, Ridgevue, 1:48.57. 6, Jerome, 1:49.61. 7, Moscow, 1:49.76. Bonneville, DQ, lane violation.

1,600: 1, Mattalyn Geddes, Twin Falls, 5:02.87. 2, Sariah Harrison, Skyline, 5:06.86. 3, Alexia Corona, Ridgevue, 5:15.13. 4, Rebecca Bodine, Bishop Kelly, 5:55.83. 5, Cassandra Vasquez, Nampa, 5:18.13. 6, Karlie Callahan, Shelley, 5:18.28. 7, Kailee Peutz, Idaho Falls, 5:25.13. 8, Talin Stimpson, Minico, 5:27.01.

100 hurdles: 1, Madi Zink, Pocatello, 14.16. 2, Brylie Adams, Burley, 14.35. 3, Amaia Van Tol, Bishop Kelly, 14.89. 4, Carlee Heindel, Middleton, 14.95. 5, Macy Olson, Skyline, 15.10. 6, Lilly Armuth, Bishop Kelly, 15.21. 7, Kelsi Ramakers, Bishop Kelly, 15.35. 8, Kaitlyn Neff, Blackfoot, 15.45.

400: 1, Ashley Campbell, Middleton, 57.90. 2, Taylia Stimpson, Minico, 58.18. 3, Lauren Elwer, Bishop Kelly, 58.53. 4, Eden Schumaker, Moscow, 59.06. 5, Tenleigh Smith, Blackfoot, 59.21. 6, Adison Spillett, Pocatello, 59.25. 7, Rylie Krahn, Nampa, 1:00.51. 8, Paige Beem, Twin Falls, 1:01.21.

Pole vault: 1, Alyson Tekippe, Bishop Kelly, 11-0. 2, Rylee Leak, Jerome, 10-6. 3, Kassandra Bustos, Vallivue, 9-6. 4, Sydney Perkins, Middleton, 9-0. 5, Kaeley Williams, Shelley, 9-0J. 6, Bayle Lupo, Vallivue, 9-0J. 7, Paige Davidson, Sandpoint, 9-0J. 8, Emily Ostyn, Kuna, 8-6.

100: 1, Laurel Taylor, Idaho Falls, 12.32. 2, Paige Tekippe, Bishop Kelly, 12.44. 3, Chloe Barylski, Ridgevue, 12.46. 4, Sade Williams, Bonneville, 12.48. 5, Shaylee Dye, Bonneville, 12.63. 6, Emmy Williams, Middleton, 12.70. 7, Jaiden Rodrigues, Bishop Kelly, 12.70. 8, Autumn Kidd, Kuna, 12.73.

800: 1, Mattalyn Geddes, Twin Falls, 2:17.69. 2, Gemma LaVergne, Emmett, 2:20.53. 3, Addi Wyatt, Middleton, 2:20.59. 4, Sariah Harrison, Skyline, 2:22.65. 5, Amy White, Shelley, 2:22.75. 6, Alexia Corona, Ridgevue, 2:23.31. 7, Bionce Vincent, Sandpoint, 2:23.52. 8, Peyton Claus, Moscow, 2:23.70.

4x100 relay: 1, Bishop Kelly, 48.40. 2, Bonneville, 49.16. 3, Skyline, 50.79. 4, Twin Falls, 50.79. 5, Preston, 51.74. 6, Century, 52.45. 7, Sandpoint, 52.50. 8, Middleton, 55.37.

300 hurdles: 1, Madi Zink, Pocatello, 43.66. 2, Lauren Elwer, Bishop Kelly, 44.26. 3, Breanne Herrmann, Skyline, 44.67. 4, Carlee Heindel, Middleton, 44.81. 5, Macy Olson, Skyline, 44.99. 6, Kelsi Ramakers, Bishop Kelly, 46.19. 7, Lynzey Searle, Burley, 46.83. 8, Amaia Van Tol, Bishop Kelly, 47.28.

200: 1, Laurel Taylor, Idaho Falls, 25.07. 2, Sade Williams, Bonneville, 25.34. 3, Chloe Barylski, Ridgevue, 25.58. 4, Paige Tekippe, Bishop Kelly, 25.88. 5, Autumn Kidd, Kuna, 25.91. 6, Taylia Stimpson, Minico, 26.16. 7, Anna Schumatz, Bishop Kelly, 26.60. 8, Adison Spillett, Pocatello, 27.01.

4x400 relay: 1, Middleton, 4:02.66. 2, Bishop Kelly, 4:05.07. 3, Ridgevue, 4:05.62. 4, Moscow, 4:05.64. 5, Skyline, 4:05.73. 6, Twin Falls, 4:06.87. 7, Jerome, 4:15.23. 8, Preston, 4:16.61.

3A

BOYS

TEAM SCORES

1. Sugar-Salem 130, 2. Kimberly 121, 3. Timberlake 58.5, 4. Buhl 51, 5. Marsh Valley 42.5, 6. Homedale 41, 7. Fruitland 36, 8. Priest River Lamanna 35, 9. Gooding 32.5, 9. Filer 32.5, 11. Weiser 27, 12. South Fremont 24, 13. Teton 23, 14. Snake River 18.5, 15. Coeur d’Alene Charter 12, 15. Parma 12, 17. Bonners Ferry 4.5, 18. American Falls 1

100: 1, Blake Phillips, Kimberly, 10.97. 2, Caleb Smith, Homedale, 11.15. 3, Dane Wissenbach, Marsh Valley, 11.17. 4, Teagun Holycross, Priest River, 11.23. 5, Dillon Peterson, Marsh Valley, 11.36. 6, Carson Merrick, Kimberly, 11.38. 7, Saul Ortiz, Teton, 11.41. 8, McKay Schulties, Sugar-Salem, 11.46.

200: 1, Blake Phillips, Kimberly, 22.32. 2, Brett Bronson, Kimberly, 22.49. 3, Troy Wissenbach, Marsh Valley, 22.78. 4, Hadley Miller, Sugar-Salem, 22.86. 5, Caleb Smith, Homedale, 23.01. 6, Matt Streeter, Coeur d’Alene, 23.26, 7, Dillon Peterson, Marsh Valley, 23.30. 8, Carson Merrick, Kimberly, 23.31.

400: 1, Brett Bronson, Kimberly, 49.07. 2, Troy Wissenbach, Marsh Valley, 51.35. 3, Jeremiah Otto, Teton, 52.07. 4, Triston Kautz, Weiser, 52.34. 5, Ivan Gonzalez, Fruitland, 52.72. 6, Gage Purdom, Homedale, 52.97. 7, Braxton Ostermiller, Sugar-Salem, 53.05. 8, Fletcher Wartig, Teton, 53.43.

800: 1, Rhett Kunz, Weiser, 2:03.06. 2, Kaysen Klingler, Sugar-Salem, 2:03.35. 3, Daniel Butler, Buhl, 2:03.38. 4, Kooper Williams, Sugar-Salem, 2:04.61. 5, Ivan Gonzalez, Fruitland, 2:05.08. 6, Carsen Draper, South Fremont, 2:05.16. 7, Tanner Sullivan, Filer, 2:06.02. 8, Keith Needham, Gooding, 2:06.39.

1600: 1, Kooper Williams, Sugar-Salem, 4:27.69. 2, Lorenzo High, Snake River, 4:30.33. 3, Daniel Butler, Buhl, 4:31.66. 4, Owen Rogers, Gooding, 4:33.58. 5, Kaysen Klingler, Sugar-Salem, 4:35.68. 6, Logan Hunt, Timberlake, 4:36.94. 7, Parker Galbraith, Sugar-Salem, 4:41.74. 8, Alex Peterson, Parma, 4:46.26

3200: 1, Kooper Williams, Sugar-Salem, 9:38.53. 2, Logan Hunt, Timberlake, 9:40.81. 3, Kaysen Klingler, Sugar-Salem, 9:52.94. 4, Daniel Butler, Buhl, 9:56.76. 5, Lorenzo High, Snake River, 9:57.39. 6, Parker Galbraith, Sugar-Salem, 10:04.48. 7, Owen Rogers, Gooding, 10:11.54. 8, Jerico Frailey, Marsh Valley, 10:16.06.

110 Hurdles: (w: 1.2) 1, Peyton Bair, Kimberly, 14.41. 2, Jesse Fogle, Sugar-Salem, 15.19. 3, Grant Page, Parma, 15.53. 4, Nick Hammond, South Fremont, 15.82. 5, Jonathan Gale, Filer, 16.04. 6, Sam Howard, Sugar-Salem, 16.07. 7, Rylan Anderson, Snake River, 16.43. 8, Isaiah Kinslow, Kimberly, 16.61.

300 Hurdles: 1, Peyton Bair, Kimberly, 37.60. 2, Jesse Fogle, Sugar-Salem, 40.41. 3, Teagun Holycross, Priest River, 40.56. 4, Nick Hammond, South Fremont, 41.61. 5, Brenden Whitworth, Marsh Valley, 42.15. 6, Jonathan Gale, Filer, 42.41. 7, Braden Bumgarner, Weiser, 43.19. 8, Dale Shaw, Gooding, 43.21.

4x100 relay: 1, Kimberly (Carson Merrick, Jaxon Bair, Blake Phillips, Heath Owens), 43.53. 2, Sugar-Salem (Hadley Miller, John Lewis, Gerohm Rihari, McKay Schulties), 43.77. 3, Fruitland (Skyler Mackenzie, Noah Hattrup, Marcus Barinaga, Colton Capps), 44.57. 4, Homedale (Jake Collett, Jose Ojeda, Erik Hernandez, Caleb Smith), 45.16. 5, Marsh Valley (Troy Wissenbach, Dane Wissenbach, Aaron Marshall, Dillon Peterson), 45.18. 6, Coeur d’Alene Charter (Jordan Gallegos, Stephen Crupper, Dennis Klein, Matt Streeter), 45.35. 7, Timberlake (Kameron Vordahl, Dylan Kluss, Christian Riley, Joey Follini), 45.84. 8, Filer (Andrew Ippolito, Bryer Monson, Tom Henderhan, Zane Lloyd), 45.90.

4x200: 1, Homedale (Jake Collett, Gage Purdom, Erik Hernandez, Caleb Smith), 1:31.09. 2, Kimberly (Carson Merrick, Brett Bronson, Blake Phillips, Bridger Schiess), 1:31.38. 3, Coeur d’Alene Charter (Jordan Gallegos, Dennis Klein, Stephen Crupper, Matt Streeter), 1:32.17. 4, Marsh Valley (Bryce Peterson, Brenden Whitworth, Aaron Marshall, Dillon Peterson), 1:32.65. 5, Sugar-Salem (McKay Schulties, Braxton Ostermiller, Jesse Fogle 11, Brayton Pope 11), 1:33.06. 6, Teton (Ricardo Arellano Bocardo, Jeremiah Otto, Saul Ortiz, Noah Machen), 1:33.18. 7, Parma (Jakob Craft, Vince Avila, Matt Pierce, Grant Page), 1:33.55. 8, Timberlake (Kameron Vordahl, Dylan Kluss, Christian Riley, Joey Follini), 1:34.87.

4x400: 1, Kimberly (Jaxon Bair, Peyton Bair, Brett Bronson, Bridger Schiess), 3:22.32. 2, Timberlake (Ian Gardom, Daniel Pahl, Christian Riley, Chase Gardom), 3:30.77. 3, Buhl (Luis Garcia, AJ Armitage, Adam Lauda, Jade Juker), 3:31.06. 4, Teton (Fletcher Wartig, Treven Warburton, John Woiwode, Jeremiah Otto), 3:32.04. 5, Fruitland (Colton Capps, Jayden Stice, Dylon Watson, Ivan Gonzalez), 3:33.49. 6, Weiser (Braden Bumgarner, Triston Kautz, Nathan Turner, Rhett Kunz), 3:33.65. 7, Priest River Lamanna (Caleb Gleason, Teagun Holycross, Brandon McCracken, Jordan Phillips), 3:40.31. 8, Snake River (Joseph Anderson, Lorenzo High, Rylan Anderson, Zac Cox), 3:44.69.

1600 Sprint Medley: 1, Buhl (Jose Rivera, AJ Armitage, Jade Juker, Daniel Butler), 3:38.63. 2, Sugar-Salem (Jesse Fogle, Braxton Ostermiller, Brayton Pope, Kooper Williams), 3:38.86. 3, Weiser (Triston Kautz, Nathan Turner, Braden Bumgarner, Rhett Kunz), 3:39.72. 4, Fruitland (Marcus Barinaga, Noah Hattrup, Colton Capps, Ivan Gonzalez), 3:40.22. 5, Teton (Saul Ortiz, Ricardo Arellano Bocardo, Treven Warburton, Jeremiah Otto), 3:41.55. 6, Timberlake (Zach Yetter Dylan Kluss, Daniel Pahl, Logan Hunt), 3:48.26. 7, Snake River (Conner Ranstrom, Pedro Rodriguez, Joseph Anderson, Rylan Anderson), 3:50.39. 8, Priest River Lamanna (Robbie Anselmo, Keegan Hegel, Brandon McCracken, Caleb Gleason), 3:57.04.

High Jump: 1, Chase Gardom, Timberlake, 6-02. 2, Gerohm Rihari, Sugar-Salem, 6-0. 3, Cameron Parkes, Priest River, J6-0. 4, Hyrum Lindsey, Fruitland, J6-0. 5, Jake Lamoreaux, Filer, 5-10. 5, Gardner Davis, Gooding, 5-10. 7, Cade Morris, Gooding, J5-10. 8, Aaron Marshall, Marsh Valley, J5-10. 8, Ian Gardom, Timberlake, J5-10. 10

Pole Vault: 1, Jaxon Bair, Kimberly, 13-0. 2, Tom Henderhan, Filer, J13-0. 3, Anthony Novis, Gooding, 12-06. 4, Chris Eckman, Sugar-Salem, 12-0. 5, Cache Crain, Sugar-Salem, J12-0. 6, Juan Perez, Fruitland, 11-06. 7, Aeden Carpenter, Bonners Ferry, 11-0. 7, Pedro Rodriguez, Snake River, 11-0.

Long Jump: 1, Peyton Bair, Kimberly, 23-08.50. 2, Gerohm Rihari, Sugar-Salem, 22-07.50. 3, Hadley Miller, Sugar-Salem, 22-03.50. 4, Chase Gardom, Timberlake, 22-03, 5, Adam Lauda, Buhl, 22-00, I. 6, Skyler Mackenzie, Fruitland, 21-06, 7, Troy Wissenbach, Marsh Valley, 21-04.50, 8, Jaxon Bair, Kimberly, 21-01.

Triple Jump: 1, Chase Gardom, Timberlake, 46-03, 2, Cade Morris, Gooding, 45-11.50, 3, Adam Lauda, Buhl, 43-06.50, 4, Nick Hammond, South Fremont, 42-06.50, 5, Gerohm Rihari, Sugar-Salem, 42-02.25, 6, Austin Jarolimek, Filer, 41-02.50, 7, John Woiwode, Teton, J41-02.50, 8, Jordan Watkins, Weiser, 40-04.75.

Shot Put: 1, Colby Poe, Priest River, 51-10.25. 2, Bryer Monson, Filer, 50-07. 3, Edwin Smith, South Fremont, 47-04. 4, Rex Ward, Kimberly, 46-02.25. 5, Jared Conrad, Gooding, 46-01.50. 6, Quinn Tucker, Bonners Ferry, 43-09.75. 7, Jeremy McLemore, Timberlake, 42-06.25. 8, Thomas Symms, Homedale, 42-02.50.

Discus: 1, Thomas Symms, Homedale, 157-03. 2, Carson Shriver, Buhl, 136-02.50. 3, Jeremy McLemore, Timberlake, 134-09. 4, Colby Poe, Priest River, 129-05. 5, Rex Ward, Kimberly, 127-11.50. 6, Cody Myers, Parma, 125-11. 7, Weston Jeffries, Fruitland, 125-09. 8, Wyatt Kearn, American Fal, 123-11.

3A

GIRLS

TEAM SCORES

1. Kimberly 101, 2. Gooding 86, 3. Sugar-Salem 68.5, 4. Timberlake 56, 5. Fruitland 55, 6. Bonners Ferry 48, 7. Parma 47, 8. Coeur d’Alene Charter 46, 9. Weiser 37, 10. Buhl 25.5, 11. Filer 24, 12. Marsh Valley 22, 13. Kellogg 19, 14. South Fremont 17, 14. Teton 17, 16. Snake River 16, 17. Payette 14, 18. Priest River Lamanna 2, 19. American Falls 1

100: 1, Laken Wolf, Gooding, 12.79. 2, Madison Tesnohlidek, Fruitland, 12.88. 3, Jeana Craven, Timberlake, 13.01. 4, Maycee Lunt, Marsh Valley, 13.16. 5, Ashtyn Frazier, Fruitland, 13.25. 6, Nicole Stampke, Gooding, 13.29. 7, Carly Hikida, South Fremont, 13.32. 8, Sydney Garn, Coeur d’Alen, 13.57.

200: 1, Laken Wolf, Gooding, 25.76. 2, Abbey Shirts, Weiser, 26.45. 3, Madison Tesnohlidek, Fruitland, 26.71. 4, Jeana Craven, Timberlake, 27.03. 5, Annie Walker, Kimberly, 27.09. 6, Zoie Armstrong, Marsh Valley, 27.27. 7, Reese Yerian, Timberlake, 27.33. 8, Jill Russell, Kimberly, 27.51.

400: 1, Laken Wolf, Gooding, 57.70. 2, Meg Walker, Kimberly, 58.46. 3, Abbey Shirts, Weiser, 59.16. 4, Josie Yovichin, Coeur d’Alen, 1:01.51. 5, Ryley Klingler, Sugar-Salem, 1:01.79. 6, Karley Walker, Fruitland, 1:01.82. 7, Kloie Ward, Kimberly, 1:01.96. 8, Josee Angell, South Fremont, 1:02.33.

800: 1, Brinley Humphreys, Kimberly, 2:23.81. 2, Josie Yovichin, Coeur d’Alen, 2:23.98. 3, Keely Wolf, Gooding, 2:24.02. 4, Kiley Cutler, Coeur d’Alen, 2:26.38. 5, Morgan Sensenbach, Snake River, 2:26.74. 6, Emma Hillam, Fruitland, 2:26.91. 7, Jaresa Jackson, Sugar-Salem, 2:28.18. 8, Chloe Kupper, Bonners Ferry, 2:28.82.

1600: 1, Abigail Gorton, Bonners Ferry, 5:28.53. 2, Liz Edler, Filer, 5:32.45. 3, Emma Hillam, Fruitland, 5:32.91. 4, Jaresa Jackson, Sugar-Salem, 5:33.05. 5, Keely Wolf, Gooding, 5:33.70. 6, Sarenady Price, Sugar-Salem, 5:34.33. 7, Sharnai Hogan, Priest River, 5:41.99. 8, Reagan Van Orden, Snake River, 5:44.96.

3200: 1, Abigail Gorton, Bonners Ferry, 11:45.89. 2, Keely Wolf, Gooding, 11:52.84. 3, Emma Hillam, Fruitland, 11:59.70. 4, Sarenady Price, Sugar-Salem, 12:06.19. 5, Abigail Peightal, Timberlake, 12:09.83. 6, Liz Edler, Filer, 12:13.92. 7, Sara Bagley, Teton, 12:21.10. 8, Reagan Van Orden, Snake River, 12:23.23.

100 hurdles: 1, Madison Jackson, Parma, 14.81. 2, Meg Walker, Kimberly, 15.22. 3, Emily Gorrell, Buhl, 15.89. 4, Jade Jackson, Sugar-Salem, 16.06. 5, Kinley Brown, Teton, 16.41. 6, Savanah Caudle, Timberlake, 16.50. 7, Emma Jensen, Kimberly, 16.74. 8, Calli Morris, Marsh Valley, 17.23.

300 Hurdles: 1, Jade Jackson, Sugar-Salem, 46.53. 2, Annie Walker, Kimberly, 47.43. 3, Kiley Cutler, Coeur d’Alen, 48.32. 4, Savanah Caudle, Timberlake, 48.58. 5, Kinley Brown, Teton, 49.33. 6, Emma Jensen, Kimberly, 49.69. 7, Carly Hikida, South Fremont, 50.01. 8, Emma Barclay, American Fal, 51.41.

4x100: 1, Fruitland (Madison Tesnohlidek, Daniella Tipton, Celeena Cisneros, Ashtyn Frazier), 50.77. 2, Timberlake (Reese Yerian, Savanah Caudle, Parker Wall, Jeana Craven), 51.56. 3, Parma (Bacardi Miller, Grace Jackson, Adyson Harris, Kennedy Mann), 52.36. 4, Coeur d’Alene Charter (Sarah Hines, Julia Haag, Sydney Garn, Ava Shivers, 52.42. 5, Kimberly (Payton Jackman, Maysi Bright, Rachael Jensen, Jill Russell), 52.51. 6, Filer (Taylor Zamora, Mikayle Meyer, Ella Fischer, Kori Gartner), 52.71. 7, Marsh Valley (Britt Morris, Calli Morris, Maggie Sutton, Zoie Armstrong), 52.73. 8, Sugar-Salem (Abbie Purser, Lindsey Larson, Morgan Teichert, Elizabeth Baldwin), 53.09.

4x200: 1, Kimberly (Kloie Ward, Annie Walker, Jill Russell, Brinley Humphreys), 1:47.73. 2, Parma (Katie Compas, Adyson Harris, Kennedy Mann, Madison Jackson), 1:48.07. 3, Timberlake (Reese Yerian, Sage Gervais, Parker Wall, Jeana Craven), 1:50.72. 4, Fruitland (Celeena Cisneros, Karley Walker, Claire Farmer, Kelsi Capps), 1:51.05. 5, Sugar-Salem (Lindsey Larson, Elizabeth Baldwin, Aleah Lankford, Abbie Purser), 1:51.08. 6, Bonners Ferry (Camille Ussher, Morgan Burt, Jennifer Schmitz, Emmaline Pinkerton), 1:52.03. 7, Marsh Valley (Calli Morris, Maycee Lunt, Tinacia Christensen, Zoie Armstrong), 1:52.15. 8, Buhl (Kylie Crossland, Shyanna Higgins, Aileen Verduzco, Monica Oviedo), 1:52.81.

4x400: 1, Kimberly (Meg Walker, Haily Young, Annie Walker, Brinley Humphreys), 4:05.03. 2, Parma (Kennedy Mann, Adyson Harris, Katie Compas, Madison Jackson), 4:10.49. 3, Coeur d’Alene Charter (Sarah Hines, Ava Shivers, Kiley Cutler, Josie Yovichin), 4:11.11. 4, Bonners Ferry (Jennifer Schmitz, Madi McIntyre, Camille Ussher, Emmaline Pinkerton), 4:14.79. 5, Sugar-Salem (Jade Jackson, Emma Bird, Suzi Galbraith, Ryley Klingler), 4:14.95. 6, South Fremont (Carly Hikida, Karlee Thueson, Aysiah Conger, Josee Angell), 4:24.74. 7, Fruitland (Karley Walker, Kelsi Capps, Claire Farmer, Timber Huffaker), 4:30.87. 8, Snake River (Reagan Van Orden, Kierra Jensen, Merced Carter, Morgan Sensenbach), 4:31.22.

800 Sprint Medley: 1, Coeur d’Alene Charter (Sarah Hines, Ava Shivers Kiley Cutler, Josie Yovichin), 1:53.06. 2, Weiser (Alyssa Olvera, Reagan Doty, Shae Kunz, Abbey Shirts), 1:53.90. 3, Timberlake (Samantha Lauer, Parker Wall, Reese Yerian, Sage Gervais), 1:57.28. 4, South Fremont (Casandra Benitez, Karlee Thueson, Carly Hikida, Josee Angell), 1:57.29. 5, Marsh Valley (Britt Morris, Tinacia Christensen, Maycee Lunt, Zoie Armstrong), 1:57.88. 6, Sugar-Salem (Aleah Lankford, Lindsey Larson, Morgan Teichert, Ryley Klingler), 1:58.13. 7, Fruitland (Ashtyn Frazier, Madison Tesnohlidek, Daniella Tipton, Celeena Cisneros), 1:58.44. 8, Buhl (Emily Gorrell, Kylie Crossland, Shyanna Higgins, Monica Oviedo), 2:00.16.

High Jump: 1, Madison Jackson, Parma, 5-04. 2, Jade Jackson, Sugar-Salem, 5-00. 3, Nicole Stampke, Gooding, 4-10. 4, Katie Compas, Parma, J4-10. 5, Sage Stimpson, Snake River, J4-10. 6, Kylie Crossland, Buhl, 4-08. 6, Ryley Klingler, Sugar-Salem, 4-08. 8, Jerzie Pluid, Bonners Ferry, J4-08.

Pole Vault: 1, Elliotte Stockham, Gooding, 10-06. 2, Danielle Grant, Payette, 9-06. 3, Reagan Doty, Weiser, J9-06. 4, Kassi Christensen, Sugar-Salem, J9-06. 5, Taylor Zamora, Filer, 9-00. 6, CeaJae Vernon, Sugar-Salem, J9-00. 7, Angelita Wences, Buhl, J9-00. 8, Ashlyn Leavitt, Snake River, 8-00.

Long Jump: 1, Meg Walker, Kimberly, 17-05.25, 2, Emily Gorrell, Buhl, 16-03.75, 3, Holly Ansley, Bonners Ferry, 16-01.75, 4, Sydney Denison, Payette, 16-00, 5, Kassidee Campbell, Snake River, 15-11.75, 6, Lindsey Larson, Sugar-Salem, 15-08.75, 7, Taryn Paradis, Teton, 15-07.75, 8, Abbie Purser, Sugar-Salem, 15-01.50.

Triple Jump: 1, Laken Wolf, Gooding, 36-02.50, 2, Brinley Humphreys, Kimberly, 35-10.25, 3, Elliotte Stockham, Gooding, 34-09.25, 4, Emily Gorrell, Buhl, 34-08.25, 5, Taryn Paradis, Teton, 34-07, 6, Ellie Walker, Weiser, 33-11, 7, Holly Ansley, Bonners Ferry, 33-10.50, 8, Sydney Denison, Payette, 33-07

Shot Put: 1, Victoria Rae, Bonners Ferry, 40-04.50. 2, Blayre Jeffs, Timberlake, 37-11.25. 3, Ella Fischer, Filer, 37-01. 4, Shea Curran, Kellogg, 36-00.50. 5, Sheyanne Hilmer, Weiser, 33-00.25. 6, Keely Wolf, Gooding, 32-11.25. 7, Jessi Adams, Kimberly, 32-07.50. 8, Tinley Giles, Kimberly, J32-07.50.

Discus: 1, Madison Alexander, Kimberly, 111-09. 2, Shea Curran, Kellogg, 109-00. 3, Katlin Senteney, Kellogg, 103-02. 4, Elizabeth Michaelson, Marsh Valley, 103-00.50. 5, Malorie Tucker, South Fremont, 102-06.50. 6, Blayre Jeffs, Timberlake, 102-06. 7, Sheyanne Hilmer, Weiser, 98-10.50. 8, Jessica Bixby, Teton, 96-03.

2A

BOYS

TEAM SCORES

1. Nampa Christian 131.5, 2. West Side 91, 3. Aberdeen 72, 4. Salmon 66, 5. Cole Valley Christian 61.5, 6. North Fremont 54, 7. Declo 48, 8. Soda Springs 30, 9. Orofino 23, 10. Melba 19, 11. New Plymouth 18, 12. Firth 16, 13. Bear Lake 15, 13. Marsing 15, 15. Ririe 13, 16. McCall-Donnelly 9, 17. Malad 6, 18. West Jefferson 4, 18. Wendell 4, 20. St Maries 3, 21. Grangeville 1

100:1, Obadiyah Gee, Cole Valley, 10.97. 2, Ethan Brands, Nampa Christ, 11.03. 3, Keegan Duncan, Declo, 11.16. 4, Matthew Klassen, Aberdeen, 11.40. 5, Josiah Irwin, Nampa Christ, 11.52. 5, Brady Frame, Cole Valley, 11.52. 7, Thomas Nielsen, Soda Springs, 11.72.

200: 1, Ethan Brands, Nampa Christ, 21.81. 2, Keegan Duncan, Declo, 22.60. 3, Matthew Klassen, Aberdeen, 23.05. 4, Hulizes Ortiz, Aberdeen, 23.54. 5, Jadyn Berry, Nampa Christ, 23.70. 6, Chase Guyse, Nampa Christ, 23.74. 7, Hayden Obray, Soda Springs, 24.01. 8, Brigham Cook, West Side, 24.03.

400: 1, Ethan Brands, Nampa Christ, 49.56. 2, Jeffrey Stewart, Nampa Christ, 50.51. 3, Hulizes Ortiz, Aberdeen, 51.30. 4, Joseph Carrasco, Aberdeen, 52.19. 5, Jadyn Berry, Nampa Christ, 52.20. 6, Peyton Litton, North Fremont, 52.71. 7, Ben Ralston, Cole Valley, 53.39. 8, Kyle Harper, Declo, 54.02.

800: 1, Jeffrey Stewart, Nampa Christ, 1:57.55. 2, Andy Gebhardt, Salmon, 1:58.42. 3, Jacob Moffat, West Side, 2:00.38. 4, Brennen Donahue, Cole Valley, 2:01.62. 5, Josh Reeder, West Side, 2:01.67. 6, Joshua Leavitt, Melba, 2:02.34. 7, Austin Hoopes, Declo, 2:03.20. 8, Ethan Sage, Cole Valley, 2:04.05.

1600: 1, Johnathon Simmons, Salmon, 4:30.10. 2, Jacob Moffat, West Side, 4:31.13. 3, Brennen Donahue, Cole Valley, 4:32.02. 4, Joshua Leavitt, Melba, 4:39.24. 5, Reagan Manzer, Melba, 4:40.63. 6, Duncan Blackmon, Declo, 4:44.05. 7, Grady Mylander, Nampa Christ, 4:48.61. 8, McClay Sommers, Salmon, 4:49.29.

3200: 1, Johnathon Simmons, Salmon, 9:46.63. 2, Brennen Donahue, Cole Valley, 9:48.39. 3, Jacob Moffat, West Side, 9:52.32. 4, Andy Gebhardt, Salmon, 9:52.49. 5, Hyrum Spencer, West Jeffers, 10:06.42. 6, Joshua Leavitt, Melba, 10:11.05. 7, Asher Johnston, North Fremont, 10:12.29. 8, Logan Kearsley, Ririe, 10:25.16.

110 Meter: 1, Cyrus Rindlisbacher, West Side, 14.29. 2, Garrett Hawkes, North Fremont, 15.42. 3, Ryan Turner, Bear Lake, 15.64. 4, Caleb Moore, Declo, 15.82. 5, Seth Woodland, Firth, 16.31. 6, Tyler Shuldberg, North Fremont, 16.33. 7, Joe DeMasters, 300 Hurdles: 1, Cyrus Rindlisbacher, West Side, 39.58. 2, Garrett Hawkes, North Fremont, 40.12. 3, Peyton Litton, North Fremont, 41.48. 4, Ryan Turner, Bear Lake, 42.10. 5, Caleb Moore, Declo, 42.87. 6, Seth Woodland, Firth, 43.37. 7, Justus Wiles, Nampa Christ, 43.73. 8, Dillon Robinson, West Side, 43.77.

4x100: 1, Nampa Christian (Josiah Irwin, Zach Evenhouse, Drew Howerzyl, Ethan Brands), 43.93. 2, Cole Valley Christian (Obadiyah Gee, Tommy Simonson, Garrett Kranz, Brady Frame), 44.45. 3, West Side (Enoch Ward, Bryler Shurtliff, Cyrus Rindlisbacher, Brigham Cook), 44.59. 4, Aberdeen (Hulizes Ortiz, Angel Lemos, Jesus Guillen, Matthew Klassen), 45.68. 5, Melba (Easton Draper, Andrew Herman, Stewart Stears, Joey Bradshaw), 46.37. 6, Firth (Austin Smith, Zeb Johnson, Athan Blonquist, Wyatt Matheson), 46.76. 7, St Maries (Kyle Sibert, Chance Baird, Sauloman Moushey, Kolby Moore), 47.85. 8, Declo (Caden Crider, Elijah Koyle, Garret Peterson, Dawson Osterhout), 49.24.

4x200: 1, Cole Valley Christian (Obadiyah Gee, Garrett Kranz, Ben Ralston, Brady Frame), 1:31.98. 2, Aberdeen (Chance Reynolds, Angel Lemos, Joseph Carrasco, Carlos Serna), 1:32.22. 3, West Side (Brigham Cook, Dillon Robinson, Bryler Shurtliff, Brock Gittins), 1:34.17. 4, Nampa Christian (Chase Guyse, Tavian Robertson, Ryan Schober, Jadyn Berry), 1:35.54. 5, Soda Springs (Scott Hunsaker, Issac Cunningham, Will Torman, Hayden Obray), 1:36.72. 6, Orofino (Luke Peterson, Will Beardin, Thor Kessinger, Eric Perry), 1:37.19. 7, Declo (Caden Crider, Elijah Koyle, Carter Littledike, Kyle Harper), 1:37.75.

4x400: 1, Nampa Christian (Josiah Irwin, Scotty Miller, Jadyn Berry, Jeffrey Stewart), 3:27.52. 2, Aberdeen (Joseph Carrasco, Carlos Serna, Matthew Klassen, Hulizes Ortiz), 3:28.82. 3, West Side (Dillon Robinson, Cyrus Rindlisbacher, Josh Reeder, Gideon Beutler), 3:29.09. 4, Soda Springs (Scott Hunsaker, Issac Cunningham, Will Torman, Thomas Nielsen), 3:39.21. 5, Declo (Kyle Harper, Austin Hoopes, Duncan Blackmon, Keegan Duncan), 3:39.48. 6, Salmon (Will Garrett, Griffin Mylan, Johnathon Simmons, Andy Gebhardt), 3:39.50. 7, Marsing (Austin Pool, Chris Baham, Adonis Stelzried, Isaac Lee), 3:42.43. 8, St Maries (Justin Dittman, George Dundas, Kolby Moore, Wesley Rice), 3:45.35.

1600 Medley: 1, Nampa Christian (Tavian Robertson, Ryan Schober, Josiah Irwin, Jeffrey Stewart), 3:35.82. 2, Cole Valley Christian (Obadiyah Gee, Brady Frame, Ben Ralston, Brennen Donahue, 3:38.88. 3, West Side (Enoch Ward, Brigham Cook, Josh Reeder, Jacob Moffat), 3:40.88. 4, Declo (Caden Crider, Keegan Duncan, Kyle Harper, Austin Hoopes), 3:44.59. 5, McCall-Donnelly (Nicholas Hardy, Isaac Stokes, Cooper Stokes, Elijah Walker), 3:47.08. 6, Soda Springs (Scott Hunsaker, Hayden Obray, Thomas Nielsen, Drew Moldenhauer), 3:47.64. 7, Salmon (Caden Caywood, Blazen Burgess, Griffin Mylan, McClay Sommers), 3:51.08. 8, Grangeville (Aiden Anderson, Jake Wren, Caleb Barger, Ethan Pollan), 3:54.07.

High Jump: 1, Garrett Hawkes, North Fremont, 6-06. 2, Drew Howerzyl, Nampa Christ, 6-00. 3, Davis Larsen, Malad, J6-00. 4, Dillon Robinson, West Side, 5-10. 5, Bryler Shurtliff, West Side, J5-10. 6, Kolby Bradshaw, Declo, 5-08. 7, Joe DeMasters, Wendell, J5-08. 8, Caden Caywood, Salmon, 5-06.

Pole Vault: 1, Eric Perry, Orofino, 13-00. 2, Owen Tarkalson, Salmon, 12-06. 3, Payton Foster, Aberdeen, J12-06. 4, Dan Fowler, Orofino, J12-06. 5, Cole Searle, North Fremont, 12-00. 6, Enoch Ward, West Side, J12-00. 7, Will Garrett, Salmon, 11-06. 8, Scott Hunsaker, Soda Springs, J11-06.

Long Jump: 1, Garrett Hawkes, North Fremont, 22-01.50, 2, Drew Howerzyl, Nampa Christ, 21-02.50, 3, Chase Guyse, Nampa Christ, 20-04.75, 4, Issac Cunningham, Soda Springs, 20-04.50, 5, Trey Yearsley, Ririe, 20-03.50, 6, Adonis Stelzried, Marsing, 20-01, 7, Merrick Hall, Marsing, 19-08.25, 8, Bryler Shurtliff, West Side, 19-01.50.

Triple Jump: 1, Drew Howerzyl, Nampa Christ, 44-04.50, 2, Issac Cunningham, Soda Springs, 42-07.50, 3, Dylan Vanderschaaf, Salmon, 42-06.50, 4, Jordan Goodwin, McCall-Donne, 42-01.50, 5, Mathew Hammond, Bear Lake, 39-11, 6, AJ Ayuban, Marsing, 39-08.25, 7, Easton Henderson, West Side, 39-00.50, 8, Ryan Beckstead, West Side, 38-11.50.

Shot Put: 1, Nick Woods, New Plymouth, 46-06. 2, Trey Yearsley, Ririe, 45-05.50. 3, Josh Jolley, Firth, 44-06. 4, Taj Jacobi, Marsing, 43-11. 5, Mitchell Spence, Aberdeen, 42-10. 6, Brax Kauffman, Salmon, 41-11.50. 7, Carson Wynn, Aberdeen, 41-04.75. 8, Jaxon Moser, West Side, 41-02.

Discus: 1, Eduardo Barrera, Aberdeen, 135-06. 2, Nick Woods, New Plymouth, 126-03. 3, Brax Kauffman, Salmon, 124-06.50. 4, Thor Kessinger, Orofino, 122-08.50. 5, Dawson Osterhout, Declo, 121-05. 6, Jack Moser, West Side, 120-11. 7, Jack Behrend, Aberdeen, J120-11. 8, Isaac Frankman, West Side, 115-09.

2A

GIRLS

TEAM SCORES

1. Melba 99, 2. West Jefferson 87, 3. Firth 75, 4. Bear Lake 65, 5. Cole Valley Christian 63, 6. McCall-Donnelly 55, 7. Orofino 46, 8. Soda Springs 38, 9. Grangeville 31, 10. Nampa Christian 26, 11. West Side 21, 12. St Maries 18, 13. Declo 17, 14. North Fremont 14, 14. Ririe 14, 16. Aberdeen 10, 17. New Plymouth 7, 18. Salmon 6, 18. Wendell 6, 20. Malad 3

100: 1, Brooke Weimer, Cole Valley, 12.47. 2, Emma Clark, Melba, 12.89. 3, Jordi Holdaway, West Jeffers, 13.14. 4, JaKaili Norman, Grangeville, 13.34. 5, Jordan Dayley, Melba, 13.35. 6, Yasmin Ortiz, Aberdeen, 13.48. 7, Malaika Rogers, West Jeffers, 13.49. 8, Allie Howerzyl, Nampa Christ, 13.77.

200: 1, Brooke Weimer, Cole Valley, 24.74. 2, Jordi Holdaway, West Jeffers, 26.63. 3, Sage Wood, West Jeffers, 26.70. 4, Sophi Clay, McCall-Donne, 27.08. 5, Cassi Robbins, Firth, 27.10. 6, Cambree Hall, West Jeffers, 27.54. 7, Kate Clark, Melba, 27.78. 8, Lydia Herman, Cole Valley, 28.29.

400: 1, Cassi Robbins, Firth, 1:00.08. 2, Jaylyn McKinnon, Firth, 1:01.21. 3, Sydnie Zywina, Orofino, 1:01.77. 4, Alexa Horsley, Soda Springs, 1:02.27. 5, Cambree Hall, West Jeffers, 1:02.56. 6, Anna Herman, Cole Valley, 1:03.23. 7, Kyra Rishell, Nampa Christ, 1:03.53.

800: 1, Kylahn Heritage, Melba, 2:24.23. 2, Elise Kelsey, Bear Lake, 2:24.69. 3, Olivia Klein, Cole Valley, 2:26.20. 4, Ashlyn Willis, West Side, 2:28.66. 5, Abby Schiess, Firth, 2:29.07. 6, Emma Austin, New Plymouth, 2:29.14. 7, Suhay Puente, West Jeffers, 2:30.81. 8, Brynlee Simmons, Soda Springs, 2:31.68

1600: 1, Elli Kelsey, Bear Lake, 5:17.56. 2, Josi Kelsey, Bear Lake, 5:23.72. 3, Elise Kelsey, Bear Lake, 5:24.17. 4, Sophie McManus, McCall-Donne, 5:28.26. 5, Kylahn Heritage, Melba, 5:34.09. 6, Karina Olson, Cole Valley, 5:35.50. 7, Sara Boone, Ririe, 5:39.80. 8, Natalia Lewis, West Side, 5:40.23., Grangeville, 6:32.41. 16, Talia Brown, Grangeville, 6:34.56.

3200: 1, Elli Kelsey, Bear Lake, 11:18.56. 2, Elise Kelsey, Bear Lake, 11:27.70. 3, Sophie McManus, McCall-Donne, 11:28.38. 4, Josi Kelsey, Bear Lake, 11:44.69. 5, Kylahn Heritage, Melba, 11:44.95. 6, Karina Olson, Cole Valley, 11:55.39. 7, Elizabeth Spencer, West Jeffers, 12:01.06. 8, Marissa Cole, Melba, 12:34.49.

100 Hurdles:1, Brooke Weimer, Cole Valley, 14.60. 2, Jordi Holdaway, West Jeffers, 15.15. 3, Brynne Kundrick, McCall-Donne, 15.40. 4, Jordan Dayley, Melba, 15.66. 5, Ellie Stegelmeier, West Side, 16.41. 6, Alexa Nedrow, North Fremont, 16.58. 7, Cassidy Parkinson, Ririe, 16.76. 8, Layce Lundy, New Plymouth, 17.46.

300 Hurdles: 1, Brynne Kundrick, McCall-Donne, 44.34. 2, Jordan Dayley, Melba, 46.65. 3, Kate White, Soda Springs, 47.95. 4, Abby Rasmussen, Orofino, 48.39. 5, Graycee Litton, North Fremont, 48.51. 6, Bayla Tripp, Malad, 48.70. 7, Ellie Stegelmeier, West Side, 48.79. 8, Emma Austin, New Plymouth, 50.02.

4x100: 1, West Jefferson (Mckenzie Sermon, Malaika Rogers, Sage Wood, Jordi Holdaway), 49.80. 2, Grangeville (Naomi Connolly, Zoe Lutz, Paige Lindsley, JaKaili Norman), 51.89. 3, Firth (Kiley Mecham, Kiley Smith, Nicole McKinnon, Addison Trent), 52.28. 4, Orofino (Cooper Thomas, Sydnie Zywina, Abby Rasmussen, Ruby Kessinger, 52.53. 5, Aberdeen (Courtney Phillips, Elizabeth Serna, Braelynn Brown, Yasmin Ortiz), 52.57. 6, Nampa Christian (Ella de Jong, Kelsey Evenhouse, Emme Taylor, Allie Howerzyl), 53.08. 7, Soda Springs (Leilani Finlayson, Hayley Naef, Alea Wood, Sydney Carpenter), 53.65. 8, Declo (Abbie Ramsey, Kayley Koyle, Kamden Peterson, Kadance Spencer), 54.49.

4x200: 1, West Jefferson (Malaika Rogers, Cambree Hall, Mckenzie Sermon, Sage Wood), 1:46.29. 2, Melba (Kate Clark, Jordan Dayley, Telissa Christensen, Kortney Trappett), 1:48.74. 3, Firth (Kaydee Park, Abby Schiess, Cassi Robbins, Addison Trent), 1:48.77. 4, Grangeville (Naomi Connolly, Zoe Lutz, JaKaili Norman, Paige Lindsley), 1:49.54. 5, Nampa Christian (Kelsey Evenhouse, Liberty Wiles, Emme Taylor, Olivia Cervantez), 1:51.05. 6, Soda Springs (Leilani Finlayson, Hayley Naef, Reagan Yamauchi, Kate White), 1:51.57. 7, Cole Valley Christian (Lydia Herman, Keelin Stewart, Ellie Fraas, Anna Herman), 1:52.13. 8, Declo (Sarah Bateman, Kayley Koyle, Kamden Peterson, Kadance Spencer), 1:54.48.

4x400: 1, Firth (Cassi Robbins, Kaydee Park, Abby Schiess, Jaylyn McKinnon), 4:09.81. 2, Soda Springs (Reagan Yamauchi, Alexa Horsley, Leilani Finlayson, Kate White), 4:15.19. 3, North Fremont (Haley Ayers, Hannah Ayers, Ellise Miller, Graycee Litton), 4:15.68. 4, Nampa Christian (Kelsey Evenhouse, Kennedy Lacy, Olivia Cervantez, Kyra Rishell), 4:17.15. 5, Melba (Telissa Christensen, Lacey Leavitt, Marissa Cole, Kylahn Heritage), 4:20.40. 6, West Side (Ellie Stegelmeier, Ashlyn Willis, Sienna FullerMadalyn Barzee), 4:24.08. 7, Declo (Sarah Bateman, Hannah Higley, Amelia Christensen, Kadance Spencer, 4:27.77. 8, Grangeville (Baeli Kinsley, Macy Smith, Kim Kaschmitter, Kirsten Olson), 4:29.80.

800 Sprint Medley 1, McCall-Donnelly (Maia McSherry, Rylie DeLuna, Sophi Clay, Brynne Kundrick), 1:53.63. 2, Firth (Kaydee Park, Kiley Smith, Addison Trent, Jaylyn McKinnon), 1:54.18. 3, Soda Springs (Leilani Finlayson, Hayley Naef, Alexa Horsley, Kate White), 1:55.32. 4, Cole Valley Christian (Katie Reynolds, Lydia Herman, Anna Herman, Olivia Klein), 1:56.72. 5, Orofino (Cooper Thomas, Abby Rasmussen, Breyer Boyer, Sydnie Zywina), 1:57.23. 6, Nampa Christian (Emme Taylor, Allie Howerzyl, Olivia Cervantez, Kyra Rishell), 1:57.28. 7, Grangeville (Baeli Kinsley, Zoe Lutz, Paige Lindsley, JaKaili Norman), 1:58.03. 8, Declo (Abbie Ramsey, Kayley Koyle, Kamden Peterson, Kadance Spencer), 2:03.68.

High Jump: 1, Kayley Koyle, Declo, 5-02. 2, Rose Hansen, McCall-Donne, J5-02. 3, Tara Butler, Firth, 5-00. 4, Keziah Glidden, Nampa Christ, 4-10. 5, Erith Hayes, Ririe, J4-10. 6, Courtney Phillips, Aberdeen, J4-10. 7, Mateya Gentry, Declo, J4-10. 8, Ellise Miller, North Fremont, J4-10.

Pole Vault: 1, Emma Clark, Melba, 10-06. 2, Bethan Suchoski, St Maries, 10-00. 3, Lilia Ebanez, West Side, 9-06. 4, Mackay Williams, Salmon, 9-00. 5, Sage Wood, West Jeffers, J9-00. 6, Keziah Glidden, Nampa Christ, 8-06. 7, Tara Butler, Firth, 8-00. 8, Mystery Murphy, Salmon, J8-00.

Long Jump: 1, Brooke Weimer, Cole Valley, 19-06.75, 2, Emma Clark, Melba, 17-11, 3, Dallas Sutton, Ririe, 16-02, 4, Ruby Kessinger, Orofino, 16-01.50, 5, Kate Clark, Melba, 15-11.50, 6, Addison Trent, Firth, 15-08, 7, Layce Lundy, New Plymouth, 15-02, 8, Ally Sofaly, McCall-Donne, 15-00,

Triple Jump: 1, Emma Clark, Melba, 37-09.25, 2, Mckenzie Sermon, West Jeffers, 35-10, 3, Sydnie Zywina, Orofino, 35-04.50, 4, Ruby Kessinger, Orofino, 35-03.25, 5, Abby Schiess, Firth, 34-06.75, 6, Sophi Clay, McCall-Donne, 33-05.75, 7, Alexa Horsley, Soda Springs, J32-06.25, 8, Kate Clark, Melba, J32-10.25,

Shot Put: 1, Chelsea Gundersen, Bear Lake, 36-03.50. 2, Cooper Thomas, Orofino, 35-00.25. 3, Mayla Ivie, West Jeffers, 34-07.25. 4, Noelyn Shriver, Grangeville, 33-00. 5, Jori Balls, Soda Springs, 32-06.50. 6, Emily Oldham, Melba, 32-01.50. 7, Kaylynn Johnson, Orofino, 31-06.75. 8, Jaeda Moyer, McCall-Donne, 31-05.

Discus: 1, Madison Sotin, St Maries, 109-09.50. 2, Mayla Ivie, West Jeffers, 109-03.50. 3, Helen Smith, Wendell, 107-08. 4, Emily Oldham, Melba, 102-10. 5, Jaylyn McKinnon, Firth, 101-08. 6, Noelyn Shriver, Grangeville, 99-02.50. 7, Emma Edwards, Grangeville, 96-06.50. 8, Jori Balls, Soda Springs, 93-09.50.

1A

BOYS

TEAM SCORES

1. Valley 101, 2. Liberty Charter 68, 3. Murtaugh 47, 4. Idaho City 41, 5. Greenleaf Friends 38, 5. Challis 38, 7. Raft River 34, 8. Butte County 30, 9. Genesee 29, 10. Kamiah 27, 11. Rockland 26.5, 12. Kendrick 24, 13. North Star Charter 20, 14. Carey 19, 15. Tri-Valley 18, 15. Salmon River 18, 17. Castleford 15, 18. Victory Charter 10, 19. Deary 9, 20. Lighthouse Christian 8, 20. Prairie 8, 20. Timberline (Weippe) 8, 20. Logos 8, 24. Troy 7.5, 25. Cascade 6, 25. Watersprings 6, 25. Oakley 6, 25. Notus 6, 29. Nezperce 5, 29. Horseshoe Bend 5, 31. Kootenai 4.5, 32. Leadore 4, 33. Grace 2, 33. Sun Valley Community School 2, 35. Clearwater Valley 1, 35. Potlatch 1

100: 1, William Ashley, Challis, 11.23. 2, Cooper Hewett, Kendrick, 11.27. 3, Gadi Edwards, Logos, 11.51. 4, Keyan Cummins, Butte County, 11.61. 5, Dionicio Elton, Liberty Char, 11.63. 6, Kyle Quiroz, Leadore, 11.72. 7, Jake Lunn, SV Community Sch, 11.75. 8, Will Willis, Clearwater V, 11.76.

200: 1, Cooper Hewett, Kendrick, 22.78. 2, Juan McFarlane, Idaho City, 23.12. 3, Kade Setoki, Murtaugh, 23.31. 4, William Ashley, Challis, 23.63. 5, Keyan Cummins, Butte County, 23.80. 6, Dionicio Elton, Liberty Char, 23.88. 7, London Kirk, Deary, 24.12. 8, Kyle Quiroz, Leadore, 1:22.92.

400: 1, Adam Elorrieta, Valley, 50.54. 2, William Ashley, Challis, 51.91. 3, Jason Hardy, Valley, 51.96. 4, Bridger Hansen, Butte County, 52.51. 5, Julian Schreiber, Genesee, 52.63. 6, Matt Almgren, Watersprings, 53.20. 7, Nic Minudri, Logos, 53.73. 8, Zane Mussmann, Valley, 55.07.

800: 1, Adam Elorrieta, Valley, 1:56.89. 2, Cole Hinnenkamp, Liberty Char, 1:59.93. 3, Guillermo Zavala, Murtaugh, 2:02.05. 4, Jacob Duffy, Victory Char, 2:03.50. 5, Parker May, Challis, 2:04.25. 6, Michael MacMenamin, Kamiah, 2:04.84. 7, Jadyn Peltier, Valley, 2:06.44. 8, Matt Dalton, Raft River, 2:07.43.

1600: 1, Caleb Hamblin, Liberty Char, 4:22.50. 2, Daniel Dixon, Greenleaf Fr, 4:28.35. 3, Garrett Christensen, Valley, 4:38.53. 4, Connor Gardner, Liberty Char, 4:39.78. 5, Carson Sellers, Timberline (, 4:43.50. 6, Parker May, Challis, 4:46.78. 7, Joe McGuigan, Nezperce, 4:47.29. 8, Jadyn Peltier, Valley, 4:47.49.

3200: 1, Caleb Hamblin, Liberty Char, 9:43.35. 2, Daniel Dixon, Greenleaf Fr, 9:54.68. 3, Garrett Christensen, Valley, 9:56.82. 4, Connor Gardner, Liberty Char, 10:10.07. 5, Carson Sellers, Timberline (, 10:15.37. 6, Joe McGuigan, Nezperce, 10:27.11. 7, Isaac Knudson, Castleford, 10:32.38. 8, Leo Magana, Oakley, 10:32.81.

110 Hurdles: 1, Shawn Poulson, Castleford, 15.26. 2, Quinten Turner, Idaho City, 15.39. 3, Jason Carignan, Idaho City, 15.85. 4, Caleb Norwood, Rockland, 15.87. 5, Randy McClure, Salmon River, 16.15. 6, Jeremiah Schilz, Valley, 16.28. 7, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 16.34. 8, Dalton Hunter, Oakley, 16.49.

300 Hurdles: 1, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 40.50. 2, Caleb Norwood, Rockland, 41.05. 3, Jeremiah Schilz, Valley, 41.11. 4, Cole Hinnenkamp, Liberty Char, 42.67. 5, Robin Binger, Rockland, 42.76. 6, London Kirk, Deary, 43.15. 7, Justin Silveira, Castleford, 43.28. 8, Shawn Poulson, Castleford, 46.87.

4x100: 1, Idaho City (Quinten Turner, Kaden Heffington, Jake Sharp, Juan McFarlane), 44.83. 2, Valley (Julian Rocha, Zane Mussmann, Jason Hardy, Alex Korom), 45.12. 3, Butte County (Bridger Hansen, Brady McAffee, Rylee Hodge, Keyan Cummins), 45.44. 4, Carey (Max Dilworth, Porter Mecham, Hunter Smith, Brigham Parke), 47.01. 5, Oakley (Austin Bedke, Braven Wadsworth, Vladimir Lara, Slater Sagers), 47.10. 6, Troy (Brendan Noble, Connor Spencer, Tyler Heath, Rhett Sandquist), 47.11. 7, Notus (Jacob Peterson, Garrett Stewart, Kieran Miraz, Brandon Fogg), 47.53. 8, Kamiah (Samuel Brisbois, Layton Gould 11, Cloud Guffy, Landon Keene), 47.80.

4x200: 1, Butte County (Bridger Hansen, Brady McAffee, Rylee Hodge, Keyan Cummins), 1:33.43. 2, Murtaugh (Joseph McConaha, Keil Setoki, Nathan Thomas, Kade Setoki), 1:34.46. 3, Valley (Julian Rocha, Zane Mussmann, Nic Anderson, Jason Hardy), 1:35.60. 4, Kamiah (Jonas Oatman, Kavan Mercer, Alex McNall, Samuel Brisbois), 1:37.52. 5, Genesee (Dawson Durham, Jeff Waisanen, Kyle Spence, Jon Kopf), 1:37.60. 6, Raft River (Ethan Bernad, Kagen Knudsen, Seth Tracy, Justin Schumann), 1:37.90. 7, Notus (Jacob Peterson, Jonathan Jones, Garrett Stewart , Brandon Fogg), 1:39.85. 8, Idaho City (Braedan Erbe, Drew Pawek, Jake Sharp, Juan McFarlane), 1:39.86.

4x400: 1, Liberty Charter (Dionicio Elton, Luke Bailey, Caleb Hamblin, Cole Hinnenkamp), 3:32.57. 2, Valley (Nic Anderson, Jeremiah Schilz, Zane Mussmann, Adam Elorrieta), 3:32.76. 3, Genesee (Dawson Durham, Jon Kopf, Kyle Spence, Julian Schreiber), 3:35.10. 4, Kamiah (Layton Gould, Alex McNall, Jonas Oatman, Michael Popp), 3:38.15. 5, Murtaugh (Graden Dimond, Lewis Gomez, Nathan Thomas, Joseph McConaha), 3:38.54. 6, Rockland (Robin Binger, Wyatt Hendrickson, Caleb Norwood, Levi Farr 10), 3:39.71. 7, Carey (Hunter Smith, Sawyer Mecham, Porter Mecham, Brigham Parke), 3:41.76. 8, Victory Charter (Conner-Jacob Robbins, Beau Magoffin, Trevor Hand, Hunter Marang), 3:55.14.

1600 Sprint Medley: 1, Valley (Julian Rocha, Alex Korom, Jeremiah Schilz, Garrett Christensen), 3:36.20. 2, Liberty Charter (Dionicio Elton, Luke Bailey, Caleb Hamblin, Cole Hinnenkamp), 3:43.40. 3, Murtaugh (Graden Dimond, Keil Setoki, Joseph McConaha, Guillermo Zavala), 3:47.02. 4, Raft River (Ethan Bernad, Seth Tracy Justin Schumann, Matt Dalton), 3:50.77. 5, Victory Charter (Mathieu Reno, Evan Daniels, Conner-Jacob Robbins, Jacob Duffy), 3:50.85. 6, Troy 3:53.14. 7, Grace (Jacob Reeves, Bray Skinner, Connor Mickelson, Michael Anderson), 4:01.66.

High Jump: 1, Brigham Parke, Carey, 6-05. 2, Adam Elorrieta, Valley, 6-02. 3, Jeff

Waisanen, Genesee, 6-00. 4, Levi Farr, Rockland, 5-08. 5, Dawson Durham,

Genesee, J5-08. 6, Garrett Renner, Kootenai, 5-06. 6, Caleb Norwood, Rockland,

5-06. 6, Kade Setoki, Murtaugh, 5-06. 6, Zachary Stoner, Troy, 5-06.

Pole Vault: 1, Colt Uhlenkott, Tri-Valley, 14-08. 2, Ethan Shepherd, Salmon River, 12-00. 3, Nic Anderson, Valley, J12-00. 4, Kagen Knudsen, Raft River, 11-06. 5, Alfredo Gonzales, Kamiah, J11-06. 6, Michael MacMenamin, Kamiah, J11-06. 7, Bret Raymond, Kamiah, 11-00. 8, Christopher Grunig, Murtaugh, J11-00, Grace, NH.

Long Jump: 1, Josh Nichols, North Star C, 22-04, 2, Kade Setoki, Murtaugh, 21-08, 3, Cooper Hewett, Kendrick, 21-07.75, 4, George Wyatt Stocks, Cascade, 21-01.75, 5, Jason Hardy, Valley, 21-01, 6, William Ashley, Challis, 20-10, 7, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 20-08, 8, Guillermo Zavala, Murtaugh, 19-10.50

Triple Jump: 1, Josh Nichols, North Star C, 46-01.50, 2, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 42-00, 3, Keil Setoki, Murtaugh, 40-08.50, 4, Chance Gaskill, Lighthouse C, 40-03.50, 5, London Kirk, Deary, 40-02, 6, Garrett Renner, Kootenai, 40-00.50, 7, Brigham Parke, Carey, 39-04.50, 8, George Wyatt Stocks, Cascade, 39-00,

Shot Put: 1, Ryan Spaeth, Raft River, 54-01.25. 2, Trayton Nelson, Idaho City, 51-07.75. 3, Carson Schmidt, Prairie, 46-11. 4, Tyler Barry, Horseshoe Be, 45-02. 5, Isaac Schwenke, Challis, 44-05.75. 6, Karsten Brandsma, Lighthouse C, 44-05.50. 7, Jacob Peterson, Notus, 44-01. 8, Isaac Krasselt, Potlatch, 43-08.75.

Discus: 1, Ryan Spaeth, Raft River, 146-01. 2, Colt Uhlenkott, Tri-Valley, 129-00. 3, Randy McClure, Salmon River, 127-10. 4, Zach Frasure, Genesee, 126-09. 5, Layton Gould, Kamiah, 125-06. 6, Hunter Rogers, Watersprings, 125-03. 7, Carson Schmidt, Prairie, 121-11. 8, Isaac Schwenke, Challis, 120-02.

1A

GIRLS

TEAM SCORES

1. Raft River 77.5, 2. Oakley 46.5, 3. Rockland 39, 4. Liberty Charter 38, 5. Prairie 35, 6. Tri-Valley 34.5, 7. Castleford 31.5, 8. Camas County 30.5, 9. Notus 25.5, 10. Butte County 24, 11. Troy 23, 12. Logos 22, 13. Sun Valley Community School 19, 13. Murtaugh 19, 15. Hansen 18, 15. Carey 18, 17. Challis 16, 17. Nezperce 16, 19. Kendrick 14, 20. Clearwater Valley 13.5, 21. Highland — C 13, 21. Cascade 13, 23. Deary 11, 24. Lighthouse Christian 10, 24. Wallace 10, 24 Victory Charter 10, 27. Rimrock 9, 28. Hagerman 8, 28. Leadore 8, 28. Clark County 8, 28. Genesee 8, 32. Council 7, 33. Lakeside 5, 34. Shoshone 4, 34. Mullan 4, 34. Greenleaf Friends 4, 37. Valley 3, 38. North Gem 2, 39. Watersprings 1, 39. Clark Fork 1, 41. Horseshoe Bend 0.5

100: 1, Charlotte Wilson, Rockland, 12.70. 2, Emerson Parkins, Genesee, 13.26. 3, Naomi Michaels, Logos, 13.33. 4, Madison Macmillan, Rimrock, 13.42. 5, Samantha McFadyen, Camas County, 13.45. 6, Brenna Bagley, Liberty Char, 13.47. 7, Chelsie Testa, Council, 13.66. 8, Lisa Ambriz, Murtaugh, 13.67.

200: 1, Charlotte Wilson, Rockland, 26.06. 2, Kaija Dybdahl, Troy, 26.95. 3, Brenna Bagley, Liberty Char, 27.17. 4, Samantha McFadyen, Camas County, 27.22. 5, Naomi Michaels, Logos, 27.30. 6, Madison Macmillan, Rimrock, 27.71. 7, Olivia Campbell, Raft River, 27.85. 8, Mari Bjorneberg, Hansen, 28.58.

400: 1, Brenna Bagley, Liberty Char, 1:00.61. 2, Samantha McFadyen, Camas County, 1:00.79. 3, Skyler Beck, Highland — C, 1:01.25. 4, Lauryn Mitchell, Tri-Valley, 1:01.34. 5, Sydney Boyer, Nezperce, 1:03.23. 6, Meara McManus, Deary, 1:03.95. 7, Kamri Ottley, Raft River, 1:04.21.

800: 1, Natayla Babcock, Butte County, 2:23.54. 2, Sophia Mazzoni, SV Community Sch, 2:25.71. 3, Emree Larson, Oakley, 2:26.18. 4, Karlee Christensen, Raft River, 2:27.70. 5, Berlyn Logue, Liberty Char, 2:27.75. 6, Ciara Chaffee, Prairie, 2:27.85. 7, Emma Hollon, Tri-Valley, 2:28.03. 8, Kaybree Christensen,

Raft River, 2:29.13.

1600: 1, Kaybree Christensen, Raft River, 5:15.59. 2, Natayla Babcock, Butte County, 5:18.00. 3, Sophia Mazzoni, SV Community Sch, 5:19.19. 4, Karlee Christensen, Raft River, 5:21.88. 5, Melanie Gianopulos, Clearwater V, 5:26.59. 6, Sage Way, Cascade, 5:27.73. 7, Grace Dixon, Greenleaf Fr, 5:29.99. 8, Amanda Lee, Liberty Char, 5:32.15.

3200: 1, Kaybree Christensen, Raft River, 11:21.12. 2, Karlee Christensen, Raft River, 11:30.23. 3, Natayla Babcock, Butte County, 11:35.96. 4, Sophia Mazzoni, SV Community Sch, 11:47.42. 5, Amanda Lee, Liberty Char, 11:55.53. 6, Emree Larson, Oakley, 12:03.91. 7, Grace Dixon, Greenleaf Fr, 12:11.40. 8, Melanie Gianopulos, Clearwater V, 12:13.58.

100 Hurdles: 1, Kristin Carlin, Notus, 15.46. 2, Zailee Poulson, Castleford, 16.36. 3, Bailie Morey, Carey, 16.44. 4, Ashlyn Gerlock, Tri-Valley, 16.47. 5, Keely Cranney, Oakley, 16.63. 6, Ashley Webler, Troy, 17.31. 7, Dali Elison, Hagerman, 17.62. 8, Sara Hathaway, Clark Fork, 20.66.

300 Hurdles: 1, Zailee Poulson, Castleford, 46.90. 2, Ashlyn Gerlock, Tri-Valley, 47.18. 3, Keely Cranney, Oakley, 48.66. 4, Kadance Schilling, Clearwater V, 49.02. 5, Lauryn Mitchell, Tri-Valley, 50.28. 6, Ellea Uhleknott, Prairie, 50.55. 7, Bailie Morey, Carey, 55.66.

4x100: 1, Murtaugh (Stephanie Orozco, Keisha Koch, Juana Arevalo, Lisa Ambriz), 52.34. 2, Oakley (Keely Cranney, Merisol Whittle, Lyzan Gillette, Azlyn Gillette), 52.44. 3, Prairie (Ellea Uhleknott, Jordyn Higgins, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff), 52.61. 4, Hansen (Evy Jones, Aubrey Peters, Mari Bjorneberg, Kayla Jones), 52.63. 5, Troy (Ashley Webler, Morgan Blazzard, Betty McKenzie, Kaija Dybdahl), 53.16. 6, Notus (Jessica Scott, Katelyn Booth, Kristin Carlin, Kortne Randall-Harper), 53.34. 7, Victory Charter (Chloe Daniels, Chay Kooch, Kimi Severson, Kylei Frank), 53.74. 8, Watersprings (Emily Hudgens, Riley Winkelmann, Allyson Densmore, Gracie Carpenter), 54.73.

4x200: 1, Prairie (Ellea Uhleknott, Jordyn Higgins, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff), 1:50.12. 2, Oakley (Azlyn Gillette, Allee Larson, Lyzan Gillette, Keely Cranney), 1:51.11. 3, Hansen (Evy Jones, Aubrey Peters, Mari Bjorneberg, Kayla Jones), 1:52.03. 4, Murtaugh (Mallory Diamond, Juana Arevalo, Kennedy Cummins, Lisa Ambriz), 1:52.50. 5, Troy (Ashley Webler, Morgan Blazzard, Isabelle Raasch, Kaija Dybdahl), 1:53.13. 6, Victory Charter (Kylei Frank, Kambrei Frank, Chay Kooch , Chloe Daniels), 1:53.33. 7, Notus (Kristin Carlin, Megan Vollmer, Sarah Vollmer, Kortne Randall-Harper), 1:53.39. 8, North Gem (DanniKa Barfuss, Christina Christensen, Harlee Davids, Wesley Low), 1:55.06.

4x400: 1, Liberty Charter (Berlyn Logue, Ellie Earnest1, Amanda Lee, Brenna Bagley), 4:13.26. 2, Prairie (Ellea Uhleknott, Jordyn Higgins, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff), 4:17.17. 3, Logos (Lina Jankovic, Lucia Wilson, Ameera Wilson, Clara Anderson), 4:19.76. 4, Raft River (Brooke Campbell, Kaybree Christensen, Olivia Campbell, Kamri Ottley), 4:21.41. 5, Tri-Valley (Larissa Hansen, Emma Hollon, Grace Ertel, Lauryn Mitchell), 4:21.48. 6, Victory Charter (Kylei Frank, Kambrei Frank, Kimi Severson, Chloe Daniels), 4:27.24. 7, Murtaugh (Keisha Koch, Daniela Aguilar, Kynzlee Jensen, Kennedy Cummins), 4:32.07. 8, Rockland (Evie Waite, Madalyn Permann, Kamber Smith, Ember Farr), 4:38.64.

800 Sprint Medley: 1, Raft River (Mailee Dalton, Brooke Campbell, Olivia Campbell, Kamri Ottley), 1:56.69. 2, Oakley (Merisol Whittle, Lyzan Gillette, Azlyn Gillette, Allee Larson), 1:58.63. 3, Logos (Bel Merkle, Sarah Youmans, Naomi Michaels, Clara Anderson), 1:59.38. 4, Prairie (CiCi Chavez, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff, Jordyn Higgins), 1:59.56. 5, Nezperce (Caitlyn Cronce, Hannah Duuck, Lottie Inglet, Grace Tiegs), 1:59.73. 6, Tri-Valley (Morgan Wood, Larissa Hansen, Beth Gladhart, Emma Hollon), 2:00.37. 7, Victory Charter (Kylei Frank, Chay Kooch 11, Kambrei Frank, Chloe Daniels), 2:00.54. 8, North Gem (DanniKa Barfuss, Harlee Davids, Ashlyn Delbridge, Wesley Low), 2:10.25.

High Jump: 1, Gracie Cover, Lighthouse C, 5-02. 2, Samantha McFadyen, Camas County, 5-00. 3, Karlee Christensen, Raft River, 4-10. 3, Zailee Poulson, Castleford, 4-10. 5, Lauryn Mitchell, Tri-Valley, J4-10. 5, Kortne Randall-Harper, Notus, J4-10. 7, Madalyn Permann, Rockland, 4-08. 8, Alyssa Whittle, Camas County, J4-08. 8, Lilly Fellom, Horseshoe Be, J4-08.

Pole Vault: 1, Beth Wegener, Cascade, 8-06. 2, Brooke Campbell, Raft River, J8-06. 3, Kinley Whitmarsh, Hagerman, 8-00. 4, Jazmine Rivera, Challis, 7-06. 5, Lyzan Gillette, Oakley, J7-06. 5, Martha Smith, Clearwater V, J7-06. 7, Kylee Salvesen, Valley, J7-06. 8, Mia Strand, Challis, J7-06.

Long Jump: 1, Cassidy Lustig, Kendrick, 16-07.75, 2, Tona Anderson, Deary, 16-07.50, 3, Charlotte Wilson, Rockland, 16-04, 4, Chelsie Testa, Council, 16-01.50, 5, Kristin Carlin, Notus, 15-09.75, 6, Kaija Dybdahl, Troy, 15-05.25, 7, Cierra Hennings, Shoshone, 15-02.50, 8, Madison Macmillan, Rimrock, 14-10

Triple Jump: 1, Charlotte Wilson, Rockland, 35-00.50, 2, Zailee Poulson, Castleford, 33-11.75, 3, Mari Bjorneberg, Hansen, 33-09.50, 4, Sydney Boyer, Nezperce, 33-06.75, 5, Eliza Olson, Kendrick, 33-03.50, 6, McKenzie Woodland, Notus, 32-05.25, 7, Cierra Hennings, Shoshone, 32-00.75, 8, Mallory Diamond, Murtaugh, 31-08.50

Shot Put: 1, Brittany Conrad, Carey, 35-05. 2, Paige Ramsey, Leadore, 33-09.50. 3, Laci Whitaker, Raft River, 33-04.25. 4, Kamryn Hendrickx, Lakeside, 32-06.50. 5, Maggie Howard, Wallace, 32-04.50. 6, Priscilla Williamson, Camas County, 31-09.50. 7, Abbigail Davis, Highland — C, 31-08. 8, Jordyne Fredrickson, Troy, 31-07.50.

Discus: 1, Hannah Corrigan, Challis, 116-08. 2, Gabriela Hernandz, Clark County, 112-09. 3, Maggie Howard, Wallace, 110-10. 4, Abbigail Davis, Highland — C, 109-02. 5, Talowa Fallingwater, Mullan, 104-04. 6, Caitlyn Cronce, Nezperce, 101-10. 7, Priscilla Williamson, Camas County, 100-05. 8, Makenna Kohtz, Valley, 97-01.

5A

BOYS

TEAM SCORES: 1, Rocky Mountain 98. 2, Capital 76. 3, Mountain View 72. 4, Borah 64. 5, Rigby 61.5. 6, Eagle 54. 7, Meridian 48.5. 8, Madison 44.5. 9, Timberline 44. 10, Centennial 31.5. 11, Coeur d’Alene 24. 12, Lake City 23. 13, Post Falls 18. 14, Skyview 15. 15, Lewiston 12. 16, Boise 10. 17, Thunder Ridge 3. 18, Highland 2.

Shot put: 1, Nathan Franz, Rigby, 61-0. 2, Gerrit Tamminga, Rocky Mountain, 53-8 1/2. 3, Jarell Lucas, Rocky Mountain, 52-11. 4, Travis Kerr, Coeur d’Alene, 51-11. 5, Grant Player, Capital, 50-11. 6, Cortland Horton, Eagle, 50-5. 7, Kade McCall, Timberline, 47-7 1/2. 8, Tanner Nett, Borah, 47-4 1/2.

Pole vault: 1, Alec Bindner, Capital, 15-0. 2, Marshall Rasmussen, Meridian, 14-6. 3, Parker Ballard, Madison, 14-0. 4, Nick Ancker, Coeur d’Alene, 14-0J. 5, Luke Scott, Rigby, 14-0J. 6 (tie), Kaden Hall, Rigby, Hunter Pratt, Centennial, 13-6. 8, Noah Peterson, Meridian, 13-6J.

4x200 relay: 1, Mountain View (Magnus Hemingway, Bronx Barrus, Riley Elwood, Jaymon Barrus), 1:28.24. 2, Eagle, 1:28.84. 3, Madison, 1:29.61. 4, Boise, 1:340.33. 5, Capital, 1:30.99. 6, Lewiston, 1:32.01. 7, Lake City (Chase Richardson, Knolan Owens, Josiah Weaver, Cameron Tony), 1:33.52.

1,600: 1, Nathan Green, Borah, 4:15.98. 2, Joey Tolman, Rocky Mountain, 4:16.89. 3, Spencer Stutz, Madison, 4:20.03. 4, Braden Heath, Rocky Mountain, 4:20.59. 5, Gavin Pollack, Rocky Mountain, 4:21.13. 6, Stetson Moss, Thunder Ridge, 4:21.13. 7, Josh Simboli, Timberline, 4:24.18. 8, Jared Harden, Highland, 4:24.72.

110 hurdles: 1, Nate Burch, Coeur d’Alene, 14.19. 2, Josiah Seward,, Meridian, 14.68. 3, Diego Sekiyama-Nava, Centennial, 15.09. 4, Derek Toth, Mountain View, 15.24. 5, Jacob Klemme, Capital, 15.57. 6, Hayden Picard, Capital, 15.58. 7, Harrison Smith, Lewisotn, 15.63. 8, Anders Covey, Boise, 16.08.

400: 1, Austin Bolt, Borah, 48.79. 2, Benjamin Wyatt, Centennial, 49.65. 3, Braden Johnson, Capital, 50.10. 4, Andrew Shank, Meridian, 50.30. 5, Luke Tapp, Rigby, 50.32. 6, Ozzy Wexler, Lewiston, 50.53. 7, Mason Lawyer, Boise, 50.93. Noah Rieth, Centennial, DQ.

High jump: 1, Tyler Trengove, Post Falls, 6-8. 2, Kaden Hall, Rigby, 6-8J. 3, Firace Kabongo, Capital, 6-2. 4, Wyatt Bowman, Skyview, 6-2J. 5, Matt Butler, Madison, 6-0. 6 (tie), Nakobe Rodgers, Madison, Eli Backstein, Madison, 6-0. 8, Payton Markus, Centennial, 6-0J.

100: 1, Jaymon Barrus, Mountain View, 11.02. 2, Seth Ackerson, Skyview, 11.05. 3, Magnus Hemingway, Mountain View, 11.10. 4, Cameron Churchill, Eagle, 11.17. 5, Casey Senethavilay, Rocky Mountain, 11.18. 6, Bronx Barrus, Mountain View, 11.19. 7, Jake Pascoe, Boise, 11.27. 8, Karson Hastings, Madison, 11.35.

800: 1, Caleb Stamper, Timberline, 1:54.39. 2, Nathan Green, Borah, 1:56.14. 3, Joey Tolman, Rocky Mountain, 1:56.40. 4, Trevor Thomsen, Mountain View, 1:57.45. 5, Dylan Palmer, Rocky Mountain, 1:57.51. 6, Josh Simboli, Timberline, 1:57.89. 7, Joseph Campbell, Rigby, 2:00.12. 8, Ian Lambert, Borah, 2:00.44.

4x100 relay: 1, Eagle, 42.41. 2, Mountain View, 42.62. 3, Madison, 43.73. 4, Lake City, 44.07. 5, Coeur d’Alene, 44.23. 6, Rocky Mountain, 44.76. 7, Rigby, 45.41. 8, Skyview, 46.47.

300 hurdles: 1, Diego Sekiyama-Nava, Centennial, 39.01. 2, Alec Bindner, Capital, 39.07. 3, Derek Toth, Mountain View, 39.48. 4, Joshua Hunsaker, Eagle, 40.27. 5, Matt Winans, Capital, 40.35. 6, Brian Birrell, Centennial, 41.05. 7, Harrison Smith, Lewiston, 41.44. 8, Ozzy Wexler, Lewiston, 41.89.

200: 1, Jaymon Barrus, Mountain View, 21.64. 2, Josh Hosac, Eagle, 21.65. 3, Josiah Seward, Meridian, 21.99. 4, Austin Bolt, Borah, 22.02. 5, Casey Senthavilay, Rocky Mountain, 22.28. 6, Magnus Hemingway, Mountain View, 22.45. 7, Luke Tapp, Rigby, 22.46. 8, Seth Ackerson, Skyview, 22.69.

4x400 relay: 1, Borah, 3:22.99. 2, Meridian, 3:23.81. 3, Timberline, 3:24.31. 4, Rigby, 3:27.45. 5, Capital, 3:27.47. 6, Mdison, 3:28.11. 7, Lake City (Josiah Weaver, Christian Weber, Hayden Addams, Patrick Taylor), 3:33.84. 8, Lewiston, 3:36.02.

GIRLS

TEAM SCORES: 1, Eagle 123. 2, Boise 103.5. 3, Mountain View 80. 4 (tie), Madison, Lake City 54. 6, Rigby 51. 7, Rocky Mountain 46.5. 8, Centennial 34. 9, Coeur d’Alene 30. 10, Borah 22.5. 11, Capital 21. 12, Post Falls 19.5. 13, Timberline 17.5. 14, Lewiston 13.5. 15, Skyview 11. 16, Meridian 10.5. 17, Thunder Ridge 7. 18, Highland 3.5.

Triple jump: Rayven Nealey, Madison, 38-2. 2, Kendall Cofer, Eagle, 36-6 1/4. 3, Nicole Gieser, Rocky Mountain, 35-11 1/2. 4, Whitney Lords, Meridian, 35-8 1/2. 5, Tylie Jones, Rigby, 35-8. 6, Kayla Shubert, Eagle, 34-11 3/4. 7, Taiylor Bybee, Rigby, 34-6. 8, Lydia Renschler, Skyview, 34-4.

Shot put: 1, Mateya Mobley, Rigby, 42-2. 2, Sarah Carillo, Eagle, 38-4 1/2. 3, Regan Fillmore, Eagle, 37-7 1/2. 4, Carmen Breen, Coeur d’Alene, 36-6 1/2. 5, Lily Justensen, Skyview, 36-3. 6, Avery LaBau, Eagle, 34-7 1/2. 7, Hope Hughes, Centennial, 34-6 1/2. 8, Kaitlyn Ward, Coeur d’Alene, 34-0.

Discus: 1, Mateya Mobley, Rigby, 132-7. 2, Lizzy Wensley, Lake City, 127-8. 3, Emily Bronson, Coeur d’Alene, 127-7. 4, Kaitlyn Ward, Coeur d’Alene, 124-11. 5, Carmen Breen, Coeur d’Alene, 118-10. 6, Lillie Knight, Rocky Mountain, 117-11. 7, Sarah Carillo, Eagle, 117-10. 8, Ashlyn Cormier, Timberline, 116-5.

Pole vault: 1, Kinsey Langin, Rocky Mountain, 12-6* (*-classification record, previous, Annelisa Bertleson, Borah, 2005, 12-6). 2, Maya Maloney, Boise, 12-6J. 3, Emma Shippen, Rigby, 11-0. 4, Maura Kido, Skyview, 10-6. 5, Julie Schuerman, Centennial, 10-6J. 6 (tie), Kellan Hayes, Boise, Hadley Fife, Borah, 10-0. 8 (tie), Marquelle Barfuss, Rocky Mountain, Hailey Spooner, Post Falls, 9-6.

4x200 relay: 1, Lake City (Bridget Rieken, Angelyca Chapman, McKenzie Fletcher, Lilith Tweedy), 1:42.51. 2, Centennial, 1:42.86. 3, Eagle, 1:43.14. 4, Mountain View, 1:44.01. 5, Timberline, 1:44.68. 6, Post Falls (Anayah Brown, Dylan Lovett, Bailey Shanahan, Katie Fleming), 1:46.77. 7, Highland, 1:47.05. 8, Rigby, 1:47.41.

1,600: 1, Lexy Halladay, Mountain View, 4:43.74* (*-classification record, previous, Lexy Halladay, Mountain View, 2017, 4:52.51). 2, Maggie Liebich, Boise, 4:52.44. 3, Ashley LaJocies, Eagle, 4:59.69. 4, Lizzie Dildine, Eagle, 5:00.44. 5, Julia LaMar, Eagle, 5:01.19. 6, Lauren Forster, Coeur d’Alene, 5:05.23. 7, Camryn Pritchard, Mountain View, 5:05.54. 8, Brooklyn Lowry, Mountain View, 5:07.77.

100 hurdles: 1, Kenna Jones, Rocky Mountain, 15.06. 2, Linden Carter, Boise, 15.10. 3, Hannah Bolingbroke, Madison, 15.52. 4, Julia Nixon, Boise, 15.53. 5, Brooklyn Taylor, Rigby, 15.63. 6, Jamie Hamlin, Boise, 15.63. 7, Madigan Kelly, Lewiston, 15.78. 8, Kayden Hulquist, Boise, 15.88.

400: 1, Angelyca Chapman, Lake City, 57.39. 2, Teija Fastabend, Centennial, 57.84. 3, Courtney Payne, Eagle, 1:00.8. 4, Bailey Shanahan, Post Falls, 1:00.8. 5, Emma Patek, Boise, 1:00.18. 6, Kayeli Wasden, Madison, 1:00.41. 7, Grace Pekovich, Centennial, 1:00.56. 8, Brooke Roldan, Timberline, 1:00.62.

High jump: 1, Zoe Johnson, Eagle, 5-4. 2, Makena Klinge, Boise, 5-4J. 3, Hadley Scoresby, Thunder Ridge, 5-4J. 4, Tailyor Bybee, Rigby, 5-2. 5 (tie), Jennah Carpenter, Lewiston, Whitney Lords, Centennial, 5-2J. 7, Miya Koch, Centennial, 5-2J. 8 (tie), Lauren Foster, Timberline, Kimberley Hawes, Highland, 5-2J.

100: 1, Jasmine Devers, Mountain View, 12.23. 2, Megan Rose, Capital, 12.29. 3, Dena Shaffstall-Lassos, Rocky Mountain, 12.33. 4, Rayven Nealey, Madison, 12.34. 5, Aimee Peery, Eagle, 12.64. 6, Cheyanne Rede, Centennial, 12.64. 7, Ramsay Peters, Eagle, 12.72. 8, Audrey Smith, Boise, 12.73.

800: 1, Lexy Halladay, Mountain View, 2:12.04. 2, Maggie Liebich, Boise, 2:13.13. 3, Julia LaMar, Eagle, 2:15.59. 4, Robyn Reeder, Capital, 2:16.96. 5, Rosina Machu, Boise, 2:18.52. 6, Lizzie Dildine, Eagle, 2:19.14. 7, Brooklynne Erickson, Mountain View, 2:20.95. 8, Alyssa Britton, Eagle, 2:21.36.

4x100 relay: 1, Madison, 48.78. 2, Eagle, 49.05. 3, Mountain View, 49.30. 4, Borah, 49.84. 5, Lake City (Bridget Rieken, Lilith Tweedy, Madison Quigley, McKenzie Fletcher), 50.10. 6, Coeur d’Alene (Myah Rietze, Niki Hare, Lauren Baldeck, Lily Hollibaugh), 50.34. 7, Timberline, 50.42. 8, Rigby, 51.27.

300 hurdles: 1, Avery McBride, Borah, 44.41. 2, Melanie Marquis, Mountain View, 45.03. 3, Hannah Bolingbroke, Madison, 45.13. 4, Brooklyn Taylor, Rigby, 46.35. 5, Julia Nixon, Boise, 46.97. 6, McKenzie Fletcher, Lake City, 47.88. 7, Lauren Lanfear, Boise, 49.78. 8, Kayden Hulquist, Boise, 52.86.

200: 1, Jasmine Devers, Mountain View, 24.87. 2, Angelyca Chapman, Lake City, 25.14. 3, Dena Shaffstall-Lassos, Rocky Mountain, 25.60. 4, Megan Rose, Capital, 25.72. 5, Aimee Peery, Eagle, 25.73. 6, Grace Pekovich, Centennial, 26.16. 7, Emma Gingerich, Centennial, 26.18. 8, Bridget Rieken, Lake City, 26.86.

4x400 relay: 1, Lake City (Bridget Rieken, Lilith Tweedy, McKenzie Fletcher, Angelyca Chapman), 3:56.67. 2, Boise, 3:59.90. 3, Eagle, 4:01.27. 4, Borah, 4:01.57. 5, Timberline, 4:07.02. 6, Post Falls (Jenna Gardiner, Anayah Brown, Leah Holding, Bailey Shanahan), 4:07.13. 7, Madison, 4:07.27. 8, Rigby, 4:14.55.

4A

BOYS

TEAM SCORES: 1, Bishop Kelly 66. 2, Skyline 65. 3, Pocatello 62. 4, Twin Falls 54. 5, Middleton 36. 6, Jerome 35. 7 (tie), Vallivue, Canyon Ridge, Idaho Falls 33. 10, Century 30. 11, Kuna 26. 12, Mountain Home 22. 13 (tie), Shelley, Bonneville 20. 15, Columbia 19. 16, Moscow 17. 17, Emmett 16. 18, Preston 15. 19, Minico 13. 20, Sandpoint 12. 21 (tie), Caldwell, Ridgevue 10. 23, Blackfoot 4.5. 24, Burley 4. 25, Wood River 3.5. 26, Hillcrest 3.

Long jump: 1, Stockton Lott, Jerome, 21-10. 2, Ty Wright, Shelley, 21-7 3/4. 3, Braden Kappen, Sandpoint, 20-10 1/2. 4, Deshun Harwell, Century, 20-8. 5, Eric Casper, Canyon Ridge, 20-7 3/4. 6, Amari Evans, Century, 20-7 3/4J. 7, Jonathan Edwards, Kuna, 20-7 1/2. 8, Gutama Haws, Hillcrest, 20-5 3/4.

High jump: 1, Ty Wright, Shelley, 6-6. 2, Brian Mullin, Bishop Kelly, 6-4. 3, Taite Priestly, Preston, 6-2. 4, Jared Stidham, Vallivue, 6-0. 5, Peyton McManus, Minico, 6-0J. 6, Noah Moseley, Mountain Home, 5-10. 7 (tie), Brayden Olson, Wood River, Jayden Wistisen, Blackfoot, 5-10J.

Shot put: 1, Dequa Lang, Century, 56-8 1/2. 2, Hudson Klundt, Twin Falls, 53-8. 3, Dylan Quigley, Twin Falls, 51-7 1/2. 4, Parker Reynolds, Skyline, 51-0. 5, Jonah Elliss, Moscow, 49-2 1/2. 6, Joel Cortez, Skyline, 48-4 1/2. 7, Ethan Perttula, Idaho Falls, 47-10. 8, Brandon Casey, Sandpoint, 47-9 1/2.

Discus: 1, Zack Ramos, Caldwell, 167-8. 2, Joel Cortez, Skyline, 158-2. 3, Brad Cushman, Vallivue, 155-3. 4, Dequa Lang, Century, 149-6. 5, Sergio Garcia, Burley, 147-7. 6, Kevin Tran, Canyon Ridge, 138-4. 7, Skylar Tran, Canyon Ridge, 138-4. 8, Coleman Froehlke, Bishop Kelly, 132-2.

4x200 relay: 1, Twin Falls (Marcus Garcia, Daulton Monkress, Cyril Malhke, Anthony Hall), 1:29.97. 2, Bishop Kelly, 1:30.01. 3, Skyline, 1:30.46. 4, Moscow, 1:30.94. 5, Vallivue, 1:31.05. 6, Preston, 1:32.07. 7, Century, 1:33.20. 8, Ridgevue, 1:33.30.

1,600: 1, Dallin Bird, Pocatello, 4:17.47. 2, Shane Gard, Pocatello, 4:18.15. 3, Dallin Hart, Skyline, 4:20.16. 4, Nicholas Russell, Bishop Kelly, 4:20.16. 5, Ryker Holtzen, Canyon Ridge, 4:23.73. 6, Zach Erikson, Idaho Falls, 4:25.01. 7, Mitchell Athay, Idaho Falls, 4:25.33. 8, Payson Bingham, Twin Falls, 4:26.53.

110 hurdles: 1, Landon Helms, Emmett, 14.48. 2, Zedekiah Davis, Skyline, 15.13. 3, Cyril Mahlke, Twin Falls, 15.29. 4, Julian Vega, Minico, 15.50. 5, Mason Nichols, Middleton, 15.53. 6, Jaxon Skinner, Moscow, 15.58. 7, Ty Wright, Shelley, 15.70. 8, Robert Zemp, Blackfoot, 17.40.

400: 1, Bryson Wright, Mountain Home, 50.11. 2, Tanner Johnston, Vallivue, 50.87. 3, William Rodriguez, Ridgevue, 50.97. 4, Ibraheem Bah, Kuna, 51.13. 5, Kaden Hales, Pocatello, 51.52. 6, Kason Hewatt, Pocatello, 51.66. 7, Landon Woods, Century, 51.88. 8, Ross Erlenbach, Mountain Home, 52.26.

100: 1, Colton Reifschneider, Bonneville, 10.79. 2, James Onanubosi, Bishop Kelly, 10.85. 3, Allamar Alexander, Columbia, 11.04. 4, Taeo Schneider, Jerome, 11.09. 5, Bryson Wright, Mountain Home, 11.17. 6, Mason Leatham, Kuna, 11.19. 7, Keyshawn Henry, Vallivue, 11.32. 8, Anthony Hall, Twin Falls, 11.40.

800: 1, Zac Bright, Idaho Falls, 1:55.46. 2, Dax Wyatt, Middleton, 1:55.62. 3, Shane Gard, Pocatello, 1:57. 4, Dallin Bird, Pocatello, 1:57.37. 5, Seth Graham, Sandpoint, 1:59.09. 6, Jacob Van Orden, Jerome, 1:59.71. 7, Christian Pearson, Vallivue, 2:00.46. 8, Jamar Gowen, Vallivue, 2:00.93.

4x100 relay: 1, Skyline, 42.26. 2, Kuna, 43.34. 3, Bishop Kelly, 43.39. 4, Columbia, 43.61. 5, Canyon Ridge, 43.98. 6, Preston, 44.24. 7, Twin Falls, 45.02. 8, Sandpoint, 59.65.

300 hurdles: 1, Cyril Mahlke, Twin Falls, 38.70. 2, Jace Rodgers, Middleton, 38.91. 3, Landon Helms, Emmett, 39.44. 4, Zedekiah Davis, Skyline, 39.52. 5, Julian Vega, Minico, 40.62. 6, Andrew Iverson, Preston, 41.30. 7, Bryce Cook, Hillcrest, 41.33. 8, Gage King, Canyon Ridge, 42.80.

200: 1, Colton Reifschneider, Bonneville, 21.55. 2, James Onnubosi, Bishop Kelly, 22.12. 3, Taeo Schneider, Jerome, 22.13. 4, Allamar Alexander, Columbia, 22.30. 5, Bryson Wright, Mountain Home, 22.41. 6, Mason Leatham, Kuna, 22.56. 7, Toby Searcy, Moscow, 22.74. 8, Quinn Rodriguez, Ridgevue, 22.91.

4x400 relay: 1, Middleton, 3:22.93. 2, Pocatello, 3:23.65. 3, Twin Falls, 3:28.06. 4, Vallivue, 3:28.51. 5, Idaho Falls, 3:29.61. 6, Canyon Ridge, 3:30.43. 7, Ridgevue, 3:31.98. 8, Moscow, 3:32.82.

GIRLS

TEAM SCORES: 1, Bishop Kelly 153. 2, Skyline 67. 3, Twin Falls 64. 4, Middleton 61.5. 5, Pocatello 56.33. 6, Ridgevue 48. 7, Shelley 32. 8, Bonneville 26. 9, Idaho Falls 24. 10, Vallivue 19. 11 (tie), Minico, Moscow, Emmett 17. 14 (tie), Kuna, Burley 15. 16, Preston, Jerome 14. 18, Mountain Home 8. 19, Nampa 7. 20, Sandpoint 6.33. 21, Columbia 6. 22, Blackfoot 5. 23, Lakeland, 3.33. 24, Century 3. 25, Canyon Ridge 2.5.

Shot put: 1, Shacole Hughes, Vallivue, 40-9. 2, Destiny Harris, Pocatello, 37-7 1/2. 3, Sydney Hurst, Middleton, 36-1. 4, Espie Lawson, Bishop Kelly, 35-11 1/2. 5, Tierney Bilstrom, Shelley, 35-7 1/2. 6, Bri Molina, Skyline, 32-6. 7, Quincy Hyde, Preston, 32-5. 8, Larisa Knapp, Preston, 31-5 1/2.

Discus: 1, Destiny Harris, Pocatello, 145-1. 2, Audreyahnna Savell, Ridgevue, 128-2. 3, Lacy Yates, Emmett, 123-4. 4, Kylee McManus, Minico, 117-4. 5, Katie Hettinga, Kuna, 115-9. 6, Emily Grove, Lakeland, 110-7. 7, Vanessa Delgadillo, Idaho Falls, 108-7. 8, Larisa Knapp, Preston, 108-7J.

High jump: 1, Kelly Donnellan, Bishop Kelly, 5-4. 2, Madison Lempka, Shelley, 5-4J. 3, Amelia (Mia) Nottingham, Columbia, 5-0. 4, Sydney Searle, Burley, 5-0J. 5, Sydney Leal, Shelley, 4-10. 6 (tie), Logan Roberts, Canyon Ridge, Casidy Fried, Middleton, 4-10J. 8 (tie), Summer Kastning, Lakeland, Elaine Huang, Sandpoint, Hallie Pearson, Pocatello, 4-10J.

4x200 relay: 1, Bishop Kelly, 1:41.99* (*-classification record, previous, Bishop Kelly, 2016, 1:43.35). 2, Twin Falls, 1:45.16. 3, Skyline, 1:46.42. 4, Pocatello, 1:48.43. 5, Ridgevue, 1:48.57. 6, Jerome, 1:49.61. 7, Moscow, 1:49.76. Bonneville, DQ, lane violation.

1,600: 1, Mattalyn Geddes, Twin Falls, 5:02.87. 2, Sariah Harrison, Skyline, 5:06.86. 3, Alexia Corona, Ridgevue, 5:15.13. 4, Rebecca Bodine, Bishop Kelly, 5:55.83. 5, Cassandra Vasquez, Nampa, 5:18.13. 6, Karlie Callahan, Shelley, 5:18.28. 7, Kailee Peutz, Idaho Falls, 5:25.13. 8, Talin Stimpson, Minico, 5:27.01.

100 hurdles: 1, Madi Zink, Pocatello, 14.16. 2, Brylie Adams, Burley, 14.35. 3, Amaia Van Tol, Bishop Kelly, 14.89. 4, Carlee Heindel, Middleton, 14.95. 5, Macy Olson, Skyline, 15.10. 6, Lilly Armuth, Bishop Kelly, 15.21. 7, Kelsi Ramakers, Bishop Kelly, 15.35. 8, Kaitlyn Neff, Blackfoot, 15.45.

400: 1, Ashley Campbell, Middleton, 57.90. 2, Taylia Stimpson, Minico, 58.18. 3, Lauren Elwer, Bishop Kelly, 58.53. 4, Eden Schumaker, Moscow, 59.06. 5, Tenleigh Smith, Blackfoot, 59.21. 6, Adison Spillett, Pocatello, 59.25. 7, Rylie Krahn, Nampa, 1:00.51. 8, Paige Beem, Twin Falls, 1:01.21.

Pole vault: 1, Alyson Tekippe, Bishop Kelly, 11-0. 2, Rylee Leak, Jerome, 10-6. 3, Kassandra Bustos, Vallivue, 9-6. 4, Sydney Perkins, Middleton, 9-0. 5, Kaeley Williams, Shelley, 9-0J. 6, Bayle Lupo, Vallivue, 9-0J. 7, Paige Davidson, Sandpoint, 9-0J. 8, Emily Ostyn, Kuna, 8-6.

100: 1, Laurel Taylor, Idaho Falls, 12.32. 2, Paige Tekippe, Bishop Kelly, 12.44. 3, Chloe Barylski, Ridgevue, 12.46. 4, Sade Williams, Bonneville, 12.48. 5, Shaylee Dye, Bonneville, 12.63. 6, Emmy Williams, Middleton, 12.70. 7, Jaiden Rodrigues, Bishop Kelly, 12.70. 8, Autumn Kidd, Kuna, 12.73.

800: 1, Mattalyn Geddes, Twin Falls, 2:17.69. 2, Gemma LaVergne, Emmett, 2:20.53. 3, Addi Wyatt, Middleton, 2:20.59. 4, Sariah Harrison, Skyline, 2:22.65. 5, Amy White, Shelley, 2:22.75. 6, Alexia Corona, Ridgevue, 2:23.31. 7, Bionce Vincent, Sandpoint, 2:23.52. 8, Peyton Claus, Moscow, 2:23.70.

4x100 relay: 1, Bishop Kelly, 48.40. 2, Bonneville, 49.16. 3, Skyline, 50.79. 4, Twin Falls, 50.79. 5, Preston, 51.74. 6, Century, 52.45. 7, Sandpoint, 52.50. 8, Middleton, 55.37.

300 hurdles: 1, Madi Zink, Pocatello, 43.66. 2, Lauren Elwer, Bishop Kelly, 44.26. 3, Breanne Herrmann, Skyline, 44.67. 4, Carlee Heindel, Middleton, 44.81. 5, Macy Olson, Skyline, 44.99. 6, Kelsi Ramakers, Bishop Kelly, 46.19. 7, Lynzey Searle, Burley, 46.83. 8, Amaia Van Tol, Bishop Kelly, 47.28.

200: 1, Laurel Taylor, Idaho Falls, 25.07. 2, Sade Williams, Bonneville, 25.34. 3, Chloe Barylski, Ridgevue, 25.58. 4, Paige Tekippe, Bishop Kelly, 25.88. 5, Autumn Kidd, Kuna, 25.91. 6, Taylia Stimpson, Minico, 26.16. 7, Anna Schumatz, Bishop Kelly, 26.60. 8, Adison Spillett, Pocatello, 27.01.

4x400 relay: 1, Middleton, 4:02.66. 2, Bishop Kelly, 4:05.07. 3, Ridgevue, 4:05.62. 4, Moscow, 4:05.64. 5, Skyline, 4:05.73. 6, Twin Falls, 4:06.87. 7, Jerome, 4:15.23. 8, Preston, 4:16.61.

3A

BOYS

TEAM SCORES

1. Sugar-Salem 130, 2. Kimberly 121, 3. Timberlake 58.5, 4. Buhl 51, 5. Marsh Valley 42.5, 6. Homedale 41, 7. Fruitland 36, 8. Priest River Lamanna 35, 9. Gooding 32.5, 9. Filer 32.5, 11. Weiser 27, 12. South Fremont 24, 13. Teton 23, 14. Snake River 18.5, 15. Coeur d'Alene Charter 12, 15. Parma 12, 17. Bonners Ferry 4.5, 18. American Falls 1

100: 1, Blake Phillips, Kimberly, 10.97. 2, Caleb Smith, Homedale, 11.15. 3, Dane Wissenbach, Marsh Valley, 11.17. 4, Teagun Holycross, Priest River, 11.23. 5, Dillon Peterson, Marsh Valley, 11.36. 6, Carson Merrick, Kimberly, 11.38. 7, Saul Ortiz, Teton, 11.41. 8, McKay Schulties, Sugar-Salem, 11.46.

200: 1, Blake Phillips, Kimberly, 22.32. 2, Brett Bronson, Kimberly, 22.49. 3, Troy Wissenbach, Marsh Valley, 22.78. 4, Hadley Miller, Sugar-Salem, 22.86. 5, Caleb Smith, Homedale, 23.01. 6, Matt Streeter, Coeur d'Alene, 23.26, 7, Dillon Peterson, Marsh Valley, 23.30. 8, Carson Merrick, Kimberly, 23.31.

400: 1, Brett Bronson, Kimberly, 49.07. 2, Troy Wissenbach, Marsh Valley, 51.35. 3, Jeremiah Otto, Teton, 52.07. 4, Triston Kautz, Weiser, 52.34. 5, Ivan Gonzalez, Fruitland, 52.72. 6, Gage Purdom, Homedale, 52.97. 7, Braxton Ostermiller, Sugar-Salem, 53.05. 8, Fletcher Wartig, Teton, 53.43.

800: 1, Rhett Kunz, Weiser, 2:03.06. 2, Kaysen Klingler, Sugar-Salem, 2:03.35. 3, Daniel Butler, Buhl, 2:03.38. 4, Kooper Williams, Sugar-Salem, 2:04.61. 5, Ivan Gonzalez, Fruitland, 2:05.08. 6, Carsen Draper, South Fremont, 2:05.16. 7, Tanner Sullivan, Filer, 2:06.02. 8, Keith Needham, Gooding, 2:06.39.

1600: 1, Kooper Williams, Sugar-Salem, 4:27.69. 2, Lorenzo High, Snake River, 4:30.33. 3, Daniel Butler, Buhl, 4:31.66. 4, Owen Rogers, Gooding, 4:33.58. 5, Kaysen Klingler, Sugar-Salem, 4:35.68. 6, Logan Hunt, Timberlake, 4:36.94. 7, Parker Galbraith, Sugar-Salem, 4:41.74. 8, Alex Peterson, Parma, 4:46.26

3200: 1, Kooper Williams, Sugar-Salem, 9:38.53. 2, Logan Hunt, Timberlake, 9:40.81. 3, Kaysen Klingler, Sugar-Salem, 9:52.94. 4, Daniel Butler, Buhl, 9:56.76. 5, Lorenzo High, Snake River, 9:57.39. 6, Parker Galbraith, Sugar-Salem, 10:04.48. 7, Owen Rogers, Gooding, 10:11.54. 8, Jerico Frailey, Marsh Valley, 10:16.06.

110 Hurdles: (w: 1.2) 1, Peyton Bair, Kimberly, 14.41. 2, Jesse Fogle, Sugar-Salem, 15.19. 3, Grant Page, Parma, 15.53. 4, Nick Hammond, South Fremont, 15.82. 5, Jonathan Gale, Filer, 16.04. 6, Sam Howard, Sugar-Salem, 16.07. 7, Rylan Anderson, Snake River, 16.43. 8, Isaiah Kinslow, Kimberly, 16.61.

300 Hurdles: 1, Peyton Bair, Kimberly, 37.60. 2, Jesse Fogle, Sugar-Salem, 40.41. 3, Teagun Holycross, Priest River, 40.56. 4, Nick Hammond, South Fremont, 41.61. 5, Brenden Whitworth, Marsh Valley, 42.15. 6, Jonathan Gale, Filer, 42.41. 7, Braden Bumgarner, Weiser, 43.19. 8, Dale Shaw, Gooding, 43.21.

4x100 relay: 1, Kimberly (Carson Merrick, Jaxon Bair, Blake Phillips, Heath Owens), 43.53. 2, Sugar-Salem (Hadley Miller, John Lewis, Gerohm Rihari, McKay Schulties), 43.77. 3, Fruitland (Skyler Mackenzie, Noah Hattrup, Marcus Barinaga, Colton Capps), 44.57. 4, Homedale (Jake Collett, Jose Ojeda, Erik Hernandez, Caleb Smith), 45.16. 5, Marsh Valley (Troy Wissenbach, Dane Wissenbach, Aaron Marshall, Dillon Peterson), 45.18. 6, Coeur d'Alene Charter (Jordan Gallegos, Stephen Crupper, Dennis Klein, Matt Streeter), 45.35. 7, Timberlake (Kameron Vordahl, Dylan Kluss, Christian Riley, Joey Follini), 45.84. 8, Filer (Andrew Ippolito, Bryer Monson, Tom Henderhan, Zane Lloyd), 45.90.

4x200: 1, Homedale (Jake Collett, Gage Purdom, Erik Hernandez, Caleb Smith), 1:31.09. 2, Kimberly (Carson Merrick, Brett Bronson, Blake Phillips, Bridger Schiess), 1:31.38. 3, Coeur d'Alene Charter (Jordan Gallegos, Dennis Klein, Stephen Crupper, Matt Streeter), 1:32.17. 4, Marsh Valley (Bryce Peterson, Brenden Whitworth, Aaron Marshall, Dillon Peterson), 1:32.65. 5, Sugar-Salem (McKay Schulties, Braxton Ostermiller, Jesse Fogle 11, Brayton Pope 11), 1:33.06. 6, Teton (Ricardo Arellano Bocardo, Jeremiah Otto, Saul Ortiz, Noah Machen), 1:33.18. 7, Parma (Jakob Craft, Vince Avila, Matt Pierce, Grant Page), 1:33.55. 8, Timberlake (Kameron Vordahl, Dylan Kluss, Christian Riley, Joey Follini), 1:34.87.

4x400: 1, Kimberly (Jaxon Bair, Peyton Bair, Brett Bronson, Bridger Schiess), 3:22.32. 2, Timberlake (Ian Gardom, Daniel Pahl, Christian Riley, Chase Gardom), 3:30.77. 3, Buhl (Luis Garcia, AJ Armitage, Adam Lauda, Jade Juker), 3:31.06. 4, Teton (Fletcher Wartig, Treven Warburton, John Woiwode, Jeremiah Otto), 3:32.04. 5, Fruitland (Colton Capps, Jayden Stice, Dylon Watson, Ivan Gonzalez), 3:33.49. 6, Weiser (Braden Bumgarner, Triston Kautz, Nathan Turner, Rhett Kunz), 3:33.65. 7, Priest River Lamanna (Caleb Gleason, Teagun Holycross, Brandon McCracken, Jordan Phillips), 3:40.31. 8, Snake River (Joseph Anderson, Lorenzo High, Rylan Anderson, Zac Cox), 3:44.69.

1600 Sprint Medley: 1, Buhl (Jose Rivera, AJ Armitage, Jade Juker, Daniel Butler), 3:38.63. 2, Sugar-Salem (Jesse Fogle, Braxton Ostermiller, Brayton Pope, Kooper Williams), 3:38.86. 3, Weiser (Triston Kautz, Nathan Turner, Braden Bumgarner, Rhett Kunz), 3:39.72. 4, Fruitland (Marcus Barinaga, Noah Hattrup, Colton Capps, Ivan Gonzalez), 3:40.22. 5, Teton (Saul Ortiz, Ricardo Arellano Bocardo, Treven Warburton, Jeremiah Otto), 3:41.55. 6, Timberlake (Zach Yetter Dylan Kluss, Daniel Pahl, Logan Hunt), 3:48.26. 7, Snake River (Conner Ranstrom, Pedro Rodriguez, Joseph Anderson, Rylan Anderson), 3:50.39. 8, Priest River Lamanna (Robbie Anselmo, Keegan Hegel, Brandon McCracken, Caleb Gleason), 3:57.04.

High Jump: 1, Chase Gardom, Timberlake, 6-02. 2, Gerohm Rihari, Sugar-Salem, 6-0. 3, Cameron Parkes, Priest River, J6-0. 4, Hyrum Lindsey, Fruitland, J6-0. 5, Jake Lamoreaux, Filer, 5-10. 5, Gardner Davis, Gooding, 5-10. 7, Cade Morris, Gooding, J5-10. 8, Aaron Marshall, Marsh Valley, J5-10. 8, Ian Gardom, Timberlake, J5-10. 10

Pole Vault: 1, Jaxon Bair, Kimberly, 13-0. 2, Tom Henderhan, Filer, J13-0. 3, Anthony Novis, Gooding, 12-06. 4, Chris Eckman, Sugar-Salem, 12-0. 5, Cache Crain, Sugar-Salem, J12-0. 6, Juan Perez, Fruitland, 11-06. 7, Aeden Carpenter, Bonners Ferry, 11-0. 7, Pedro Rodriguez, Snake River, 11-0.

Long Jump: 1, Peyton Bair, Kimberly, 23-08.50. 2, Gerohm Rihari, Sugar-Salem, 22-07.50. 3, Hadley Miller, Sugar-Salem, 22-03.50. 4, Chase Gardom, Timberlake, 22-03, 5, Adam Lauda, Buhl, 22-00, I. 6, Skyler Mackenzie, Fruitland, 21-06, 7, Troy Wissenbach, Marsh Valley, 21-04.50, 8, Jaxon Bair, Kimberly, 21-01.

Triple Jump: 1, Chase Gardom, Timberlake, 46-03, 2, Cade Morris, Gooding, 45-11.50, 3, Adam Lauda, Buhl, 43-06.50, 4, Nick Hammond, South Fremont, 42-06.50, 5, Gerohm Rihari, Sugar-Salem, 42-02.25, 6, Austin Jarolimek, Filer, 41-02.50, 7, John Woiwode, Teton, J41-02.50, 8, Jordan Watkins, Weiser, 40-04.75.

Shot Put: 1, Colby Poe, Priest River, 51-10.25. 2, Bryer Monson, Filer, 50-07. 3, Edwin Smith, South Fremont, 47-04. 4, Rex Ward, Kimberly, 46-02.25. 5, Jared Conrad, Gooding, 46-01.50. 6, Quinn Tucker, Bonners Ferry, 43-09.75. 7, Jeremy McLemore, Timberlake, 42-06.25. 8, Thomas Symms, Homedale, 42-02.50.

Discus: 1, Thomas Symms, Homedale, 157-03. 2, Carson Shriver, Buhl, 136-02.50. 3, Jeremy McLemore, Timberlake, 134-09. 4, Colby Poe, Priest River, 129-05. 5, Rex Ward, Kimberly, 127-11.50. 6, Cody Myers, Parma, 125-11. 7, Weston Jeffries, Fruitland, 125-09. 8, Wyatt Kearn, American Fal, 123-11.

3A

GIRLS

TEAM SCORES

1. Kimberly 101, 2. Gooding 86, 3. Sugar-Salem 68.5, 4. Timberlake 56, 5. Fruitland 55, 6. Bonners Ferry 48, 7. Parma 47, 8. Coeur d'Alene Charter 46, 9. Weiser 37, 10. Buhl 25.5, 11. Filer 24, 12. Marsh Valley 22, 13. Kellogg 19, 14. South Fremont 17, 14. Teton 17, 16. Snake River 16, 17. Payette 14, 18. Priest River Lamanna 2, 19. American Falls 1

100: 1, Laken Wolf, Gooding, 12.79. 2, Madison Tesnohlidek, Fruitland, 12.88. 3, Jeana Craven, Timberlake, 13.01. 4, Maycee Lunt, Marsh Valley, 13.16. 5, Ashtyn Frazier, Fruitland, 13.25. 6, Nicole Stampke, Gooding, 13.29. 7, Carly Hikida, South Fremont, 13.32. 8, Sydney Garn, Coeur d'Alen, 13.57.

200: 1, Laken Wolf, Gooding, 25.76. 2, Abbey Shirts, Weiser, 26.45. 3, Madison Tesnohlidek, Fruitland, 26.71. 4, Jeana Craven, Timberlake, 27.03. 5, Annie Walker, Kimberly, 27.09. 6, Zoie Armstrong, Marsh Valley, 27.27. 7, Reese Yerian, Timberlake, 27.33. 8, Jill Russell, Kimberly, 27.51.

400: 1, Laken Wolf, Gooding, 57.70. 2, Meg Walker, Kimberly, 58.46. 3, Abbey Shirts, Weiser, 59.16. 4, Josie Yovichin, Coeur d'Alen, 1:01.51. 5, Ryley Klingler, Sugar-Salem, 1:01.79. 6, Karley Walker, Fruitland, 1:01.82. 7, Kloie Ward, Kimberly, 1:01.96. 8, Josee Angell, South Fremont, 1:02.33.

800: 1, Brinley Humphreys, Kimberly, 2:23.81. 2, Josie Yovichin, Coeur d'Alen, 2:23.98. 3, Keely Wolf, Gooding, 2:24.02. 4, Kiley Cutler, Coeur d'Alen, 2:26.38. 5, Morgan Sensenbach, Snake River, 2:26.74. 6, Emma Hillam, Fruitland, 2:26.91. 7, Jaresa Jackson, Sugar-Salem, 2:28.18. 8, Chloe Kupper, Bonners Ferry, 2:28.82.

1600: 1, Abigail Gorton, Bonners Ferry, 5:28.53. 2, Liz Edler, Filer, 5:32.45. 3, Emma Hillam, Fruitland, 5:32.91. 4, Jaresa Jackson, Sugar-Salem, 5:33.05. 5, Keely Wolf, Gooding, 5:33.70. 6, Sarenady Price, Sugar-Salem, 5:34.33. 7, Sharnai Hogan, Priest River, 5:41.99. 8, Reagan Van Orden, Snake River, 5:44.96.

3200: 1, Abigail Gorton, Bonners Ferry, 11:45.89. 2, Keely Wolf, Gooding, 11:52.84. 3, Emma Hillam, Fruitland, 11:59.70. 4, Sarenady Price, Sugar-Salem, 12:06.19. 5, Abigail Peightal, Timberlake, 12:09.83. 6, Liz Edler, Filer, 12:13.92. 7, Sara Bagley, Teton, 12:21.10. 8, Reagan Van Orden, Snake River, 12:23.23.

100 hurdles: 1, Madison Jackson, Parma, 14.81. 2, Meg Walker, Kimberly, 15.22. 3, Emily Gorrell, Buhl, 15.89. 4, Jade Jackson, Sugar-Salem, 16.06. 5, Kinley Brown, Teton, 16.41. 6, Savanah Caudle, Timberlake, 16.50. 7, Emma Jensen, Kimberly, 16.74. 8, Calli Morris, Marsh Valley, 17.23.

300 Hurdles: 1, Jade Jackson, Sugar-Salem, 46.53. 2, Annie Walker, Kimberly, 47.43. 3, Kiley Cutler, Coeur d'Alen, 48.32. 4, Savanah Caudle, Timberlake, 48.58. 5, Kinley Brown, Teton, 49.33. 6, Emma Jensen, Kimberly, 49.69. 7, Carly Hikida, South Fremont, 50.01. 8, Emma Barclay, American Fal, 51.41.

4x100: 1, Fruitland (Madison Tesnohlidek, Daniella Tipton, Celeena Cisneros, Ashtyn Frazier), 50.77. 2, Timberlake (Reese Yerian, Savanah Caudle, Parker Wall, Jeana Craven), 51.56. 3, Parma (Bacardi Miller, Grace Jackson, Adyson Harris, Kennedy Mann), 52.36. 4, Coeur d'Alene Charter (Sarah Hines, Julia Haag, Sydney Garn, Ava Shivers, 52.42. 5, Kimberly (Payton Jackman, Maysi Bright, Rachael Jensen, Jill Russell), 52.51. 6, Filer (Taylor Zamora, Mikayle Meyer, Ella Fischer, Kori Gartner), 52.71. 7, Marsh Valley (Britt Morris, Calli Morris, Maggie Sutton, Zoie Armstrong), 52.73. 8, Sugar-Salem (Abbie Purser, Lindsey Larson, Morgan Teichert, Elizabeth Baldwin), 53.09.

4x200: 1, Kimberly (Kloie Ward, Annie Walker, Jill Russell, Brinley Humphreys), 1:47.73. 2, Parma (Katie Compas, Adyson Harris, Kennedy Mann, Madison Jackson), 1:48.07. 3, Timberlake (Reese Yerian, Sage Gervais, Parker Wall, Jeana Craven), 1:50.72. 4, Fruitland (Celeena Cisneros, Karley Walker, Claire Farmer, Kelsi Capps), 1:51.05. 5, Sugar-Salem (Lindsey Larson, Elizabeth Baldwin, Aleah Lankford, Abbie Purser), 1:51.08. 6, Bonners Ferry (Camille Ussher, Morgan Burt, Jennifer Schmitz, Emmaline Pinkerton), 1:52.03. 7, Marsh Valley (Calli Morris, Maycee Lunt, Tinacia Christensen, Zoie Armstrong), 1:52.15. 8, Buhl (Kylie Crossland, Shyanna Higgins, Aileen Verduzco, Monica Oviedo), 1:52.81.

4x400: 1, Kimberly (Meg Walker, Haily Young, Annie Walker, Brinley Humphreys), 4:05.03. 2, Parma (Kennedy Mann, Adyson Harris, Katie Compas, Madison Jackson), 4:10.49. 3, Coeur d'Alene Charter (Sarah Hines, Ava Shivers, Kiley Cutler, Josie Yovichin), 4:11.11. 4, Bonners Ferry (Jennifer Schmitz, Madi McIntyre, Camille Ussher, Emmaline Pinkerton), 4:14.79. 5, Sugar-Salem (Jade Jackson, Emma Bird, Suzi Galbraith, Ryley Klingler), 4:14.95. 6, South Fremont (Carly Hikida, Karlee Thueson, Aysiah Conger, Josee Angell), 4:24.74. 7, Fruitland (Karley Walker, Kelsi Capps, Claire Farmer, Timber Huffaker), 4:30.87. 8, Snake River (Reagan Van Orden, Kierra Jensen, Merced Carter, Morgan Sensenbach), 4:31.22.

800 Sprint Medley: 1, Coeur d'Alene Charter (Sarah Hines, Ava Shivers Kiley Cutler, Josie Yovichin), 1:53.06. 2, Weiser (Alyssa Olvera, Reagan Doty, Shae Kunz, Abbey Shirts), 1:53.90. 3, Timberlake (Samantha Lauer, Parker Wall, Reese Yerian, Sage Gervais), 1:57.28. 4, South Fremont (Casandra Benitez, Karlee Thueson, Carly Hikida, Josee Angell), 1:57.29. 5, Marsh Valley (Britt Morris, Tinacia Christensen, Maycee Lunt, Zoie Armstrong), 1:57.88. 6, Sugar-Salem (Aleah Lankford, Lindsey Larson, Morgan Teichert, Ryley Klingler), 1:58.13. 7, Fruitland (Ashtyn Frazier, Madison Tesnohlidek, Daniella Tipton, Celeena Cisneros), 1:58.44. 8, Buhl (Emily Gorrell, Kylie Crossland, Shyanna Higgins, Monica Oviedo), 2:00.16.

High Jump: 1, Madison Jackson, Parma, 5-04. 2, Jade Jackson, Sugar-Salem, 5-00. 3, Nicole Stampke, Gooding, 4-10. 4, Katie Compas, Parma, J4-10. 5, Sage Stimpson, Snake River, J4-10. 6, Kylie Crossland, Buhl, 4-08. 6, Ryley Klingler, Sugar-Salem, 4-08. 8, Jerzie Pluid, Bonners Ferry, J4-08.

Pole Vault: 1, Elliotte Stockham, Gooding, 10-06. 2, Danielle Grant, Payette, 9-06. 3, Reagan Doty, Weiser, J9-06. 4, Kassi Christensen, Sugar-Salem, J9-06. 5, Taylor Zamora, Filer, 9-00. 6, CeaJae Vernon, Sugar-Salem, J9-00. 7, Angelita Wences, Buhl, J9-00. 8, Ashlyn Leavitt, Snake River, 8-00.

Long Jump: 1, Meg Walker, Kimberly, 17-05.25, 2, Emily Gorrell, Buhl, 16-03.75, 3, Holly Ansley, Bonners Ferry, 16-01.75, 4, Sydney Denison, Payette, 16-00, 5, Kassidee Campbell, Snake River, 15-11.75, 6, Lindsey Larson, Sugar-Salem, 15-08.75, 7, Taryn Paradis, Teton, 15-07.75, 8, Abbie Purser, Sugar-Salem, 15-01.50.

Triple Jump: 1, Laken Wolf, Gooding, 36-02.50, 2, Brinley Humphreys, Kimberly, 35-10.25, 3, Elliotte Stockham, Gooding, 34-09.25, 4, Emily Gorrell, Buhl, 34-08.25, 5, Taryn Paradis, Teton, 34-07, 6, Ellie Walker, Weiser, 33-11, 7, Holly Ansley, Bonners Ferry, 33-10.50, 8, Sydney Denison, Payette, 33-07

Shot Put: 1, Victoria Rae, Bonners Ferry, 40-04.50. 2, Blayre Jeffs, Timberlake, 37-11.25. 3, Ella Fischer, Filer, 37-01. 4, Shea Curran, Kellogg, 36-00.50. 5, Sheyanne Hilmer, Weiser, 33-00.25. 6, Keely Wolf, Gooding, 32-11.25. 7, Jessi Adams, Kimberly, 32-07.50. 8, Tinley Giles, Kimberly, J32-07.50.

Discus: 1, Madison Alexander, Kimberly, 111-09. 2, Shea Curran, Kellogg, 109-00. 3, Katlin Senteney, Kellogg, 103-02. 4, Elizabeth Michaelson, Marsh Valley, 103-00.50. 5, Malorie Tucker, South Fremont, 102-06.50. 6, Blayre Jeffs, Timberlake, 102-06. 7, Sheyanne Hilmer, Weiser, 98-10.50. 8, Jessica Bixby, Teton, 96-03.

2A

BOYS

TEAM SCORES

1. Nampa Christian 131.5, 2. West Side 91, 3. Aberdeen 72, 4. Salmon 66, 5. Cole Valley Christian 61.5, 6. North Fremont 54, 7. Declo 48, 8. Soda Springs 30, 9. Orofino 23, 10. Melba 19, 11. New Plymouth 18, 12. Firth 16, 13. Bear Lake 15, 13. Marsing 15, 15. Ririe 13, 16. McCall-Donnelly 9, 17. Malad 6, 18. West Jefferson 4, 18. Wendell 4, 20. St Maries 3, 21. Grangeville 1

100:1, Obadiyah Gee, Cole Valley, 10.97. 2, Ethan Brands, Nampa Christ, 11.03. 3, Keegan Duncan, Declo, 11.16. 4, Matthew Klassen, Aberdeen, 11.40. 5, Josiah Irwin, Nampa Christ, 11.52. 5, Brady Frame, Cole Valley, 11.52. 7, Thomas Nielsen, Soda Springs, 11.72.

200: 1, Ethan Brands, Nampa Christ, 21.81. 2, Keegan Duncan, Declo, 22.60. 3, Matthew Klassen, Aberdeen, 23.05. 4, Hulizes Ortiz, Aberdeen, 23.54. 5, Jadyn Berry, Nampa Christ, 23.70. 6, Chase Guyse, Nampa Christ, 23.74. 7, Hayden Obray, Soda Springs, 24.01. 8, Brigham Cook, West Side, 24.03.

400: 1, Ethan Brands, Nampa Christ, 49.56. 2, Jeffrey Stewart, Nampa Christ, 50.51. 3, Hulizes Ortiz, Aberdeen, 51.30. 4, Joseph Carrasco, Aberdeen, 52.19. 5, Jadyn Berry, Nampa Christ, 52.20. 6, Peyton Litton, North Fremont, 52.71. 7, Ben Ralston, Cole Valley, 53.39. 8, Kyle Harper, Declo, 54.02.

800: 1, Jeffrey Stewart, Nampa Christ, 1:57.55. 2, Andy Gebhardt, Salmon, 1:58.42. 3, Jacob Moffat, West Side, 2:00.38. 4, Brennen Donahue, Cole Valley, 2:01.62. 5, Josh Reeder, West Side, 2:01.67. 6, Joshua Leavitt, Melba, 2:02.34. 7, Austin Hoopes, Declo, 2:03.20. 8, Ethan Sage, Cole Valley, 2:04.05.

1600: 1, Johnathon Simmons, Salmon, 4:30.10. 2, Jacob Moffat, West Side, 4:31.13. 3, Brennen Donahue, Cole Valley, 4:32.02. 4, Joshua Leavitt, Melba, 4:39.24. 5, Reagan Manzer, Melba, 4:40.63. 6, Duncan Blackmon, Declo, 4:44.05. 7, Grady Mylander, Nampa Christ, 4:48.61. 8, McClay Sommers, Salmon, 4:49.29.

3200: 1, Johnathon Simmons, Salmon, 9:46.63. 2, Brennen Donahue, Cole Valley, 9:48.39. 3, Jacob Moffat, West Side, 9:52.32. 4, Andy Gebhardt, Salmon, 9:52.49. 5, Hyrum Spencer, West Jeffers, 10:06.42. 6, Joshua Leavitt, Melba, 10:11.05. 7, Asher Johnston, North Fremont, 10:12.29. 8, Logan Kearsley, Ririe, 10:25.16.

110 Meter: 1, Cyrus Rindlisbacher, West Side, 14.29. 2, Garrett Hawkes, North Fremont, 15.42. 3, Ryan Turner, Bear Lake, 15.64. 4, Caleb Moore, Declo, 15.82. 5, Seth Woodland, Firth, 16.31. 6, Tyler Shuldberg, North Fremont, 16.33. 7, Joe DeMasters, 300 Hurdles: 1, Cyrus Rindlisbacher, West Side, 39.58. 2, Garrett Hawkes, North Fremont, 40.12. 3, Peyton Litton, North Fremont, 41.48. 4, Ryan Turner, Bear Lake, 42.10. 5, Caleb Moore, Declo, 42.87. 6, Seth Woodland, Firth, 43.37. 7, Justus Wiles, Nampa Christ, 43.73. 8, Dillon Robinson, West Side, 43.77.

4x100: 1, Nampa Christian (Josiah Irwin, Zach Evenhouse, Drew Howerzyl, Ethan Brands), 43.93. 2, Cole Valley Christian (Obadiyah Gee, Tommy Simonson, Garrett Kranz, Brady Frame), 44.45. 3, West Side (Enoch Ward, Bryler Shurtliff, Cyrus Rindlisbacher, Brigham Cook), 44.59. 4, Aberdeen (Hulizes Ortiz, Angel Lemos, Jesus Guillen, Matthew Klassen), 45.68. 5, Melba (Easton Draper, Andrew Herman, Stewart Stears, Joey Bradshaw), 46.37. 6, Firth (Austin Smith, Zeb Johnson, Athan Blonquist, Wyatt Matheson), 46.76. 7, St Maries (Kyle Sibert, Chance Baird, Sauloman Moushey, Kolby Moore), 47.85. 8, Declo (Caden Crider, Elijah Koyle, Garret Peterson, Dawson Osterhout), 49.24.

4x200: 1, Cole Valley Christian (Obadiyah Gee, Garrett Kranz, Ben Ralston, Brady Frame), 1:31.98. 2, Aberdeen (Chance Reynolds, Angel Lemos, Joseph Carrasco, Carlos Serna), 1:32.22. 3, West Side (Brigham Cook, Dillon Robinson, Bryler Shurtliff, Brock Gittins), 1:34.17. 4, Nampa Christian (Chase Guyse, Tavian Robertson, Ryan Schober, Jadyn Berry), 1:35.54. 5, Soda Springs (Scott Hunsaker, Issac Cunningham, Will Torman, Hayden Obray), 1:36.72. 6, Orofino (Luke Peterson, Will Beardin, Thor Kessinger, Eric Perry), 1:37.19. 7, Declo (Caden Crider, Elijah Koyle, Carter Littledike, Kyle Harper), 1:37.75.

4x400: 1, Nampa Christian (Josiah Irwin, Scotty Miller, Jadyn Berry, Jeffrey Stewart), 3:27.52. 2, Aberdeen (Joseph Carrasco, Carlos Serna, Matthew Klassen, Hulizes Ortiz), 3:28.82. 3, West Side (Dillon Robinson, Cyrus Rindlisbacher, Josh Reeder, Gideon Beutler), 3:29.09. 4, Soda Springs (Scott Hunsaker, Issac Cunningham, Will Torman, Thomas Nielsen), 3:39.21. 5, Declo (Kyle Harper, Austin Hoopes, Duncan Blackmon, Keegan Duncan), 3:39.48. 6, Salmon (Will Garrett, Griffin Mylan, Johnathon Simmons, Andy Gebhardt), 3:39.50. 7, Marsing (Austin Pool, Chris Baham, Adonis Stelzried, Isaac Lee), 3:42.43. 8, St Maries (Justin Dittman, George Dundas, Kolby Moore, Wesley Rice), 3:45.35.

1600 Medley: 1, Nampa Christian (Tavian Robertson, Ryan Schober, Josiah Irwin, Jeffrey Stewart), 3:35.82. 2, Cole Valley Christian (Obadiyah Gee, Brady Frame, Ben Ralston, Brennen Donahue, 3:38.88. 3, West Side (Enoch Ward, Brigham Cook, Josh Reeder, Jacob Moffat), 3:40.88. 4, Declo (Caden Crider, Keegan Duncan, Kyle Harper, Austin Hoopes), 3:44.59. 5, McCall-Donnelly (Nicholas Hardy, Isaac Stokes, Cooper Stokes, Elijah Walker), 3:47.08. 6, Soda Springs (Scott Hunsaker, Hayden Obray, Thomas Nielsen, Drew Moldenhauer), 3:47.64. 7, Salmon (Caden Caywood, Blazen Burgess, Griffin Mylan, McClay Sommers), 3:51.08. 8, Grangeville (Aiden Anderson, Jake Wren, Caleb Barger, Ethan Pollan), 3:54.07.

High Jump: 1, Garrett Hawkes, North Fremont, 6-06. 2, Drew Howerzyl, Nampa Christ, 6-00. 3, Davis Larsen, Malad, J6-00. 4, Dillon Robinson, West Side, 5-10. 5, Bryler Shurtliff, West Side, J5-10. 6, Kolby Bradshaw, Declo, 5-08. 7, Joe DeMasters, Wendell, J5-08. 8, Caden Caywood, Salmon, 5-06.

Pole Vault: 1, Eric Perry, Orofino, 13-00. 2, Owen Tarkalson, Salmon, 12-06. 3, Payton Foster, Aberdeen, J12-06. 4, Dan Fowler, Orofino, J12-06. 5, Cole Searle, North Fremont, 12-00. 6, Enoch Ward, West Side, J12-00. 7, Will Garrett, Salmon, 11-06. 8, Scott Hunsaker, Soda Springs, J11-06.

Long Jump: 1, Garrett Hawkes, North Fremont, 22-01.50, 2, Drew Howerzyl, Nampa Christ, 21-02.50, 3, Chase Guyse, Nampa Christ, 20-04.75, 4, Issac Cunningham, Soda Springs, 20-04.50, 5, Trey Yearsley, Ririe, 20-03.50, 6, Adonis Stelzried, Marsing, 20-01, 7, Merrick Hall, Marsing, 19-08.25, 8, Bryler Shurtliff, West Side, 19-01.50.

Triple Jump: 1, Drew Howerzyl, Nampa Christ, 44-04.50, 2, Issac Cunningham, Soda Springs, 42-07.50, 3, Dylan Vanderschaaf, Salmon, 42-06.50, 4, Jordan Goodwin, McCall-Donne, 42-01.50, 5, Mathew Hammond, Bear Lake, 39-11, 6, AJ Ayuban, Marsing, 39-08.25, 7, Easton Henderson, West Side, 39-00.50, 8, Ryan Beckstead, West Side, 38-11.50.

Shot Put: 1, Nick Woods, New Plymouth, 46-06. 2, Trey Yearsley, Ririe, 45-05.50. 3, Josh Jolley, Firth, 44-06. 4, Taj Jacobi, Marsing, 43-11. 5, Mitchell Spence, Aberdeen, 42-10. 6, Brax Kauffman, Salmon, 41-11.50. 7, Carson Wynn, Aberdeen, 41-04.75. 8, Jaxon Moser, West Side, 41-02.

Discus: 1, Eduardo Barrera, Aberdeen, 135-06. 2, Nick Woods, New Plymouth, 126-03. 3, Brax Kauffman, Salmon, 124-06.50. 4, Thor Kessinger, Orofino, 122-08.50. 5, Dawson Osterhout, Declo, 121-05. 6, Jack Moser, West Side, 120-11. 7, Jack Behrend, Aberdeen, J120-11. 8, Isaac Frankman, West Side, 115-09.

2A

GIRLS

TEAM SCORES

1. Melba 99, 2. West Jefferson 87, 3. Firth 75, 4. Bear Lake 65, 5. Cole Valley Christian 63, 6. McCall-Donnelly 55, 7. Orofino 46, 8. Soda Springs 38, 9. Grangeville 31, 10. Nampa Christian 26, 11. West Side 21, 12. St Maries 18, 13. Declo 17, 14. North Fremont 14, 14. Ririe 14, 16. Aberdeen 10, 17. New Plymouth 7, 18. Salmon 6, 18. Wendell 6, 20. Malad 3

100: 1, Brooke Weimer, Cole Valley, 12.47. 2, Emma Clark, Melba, 12.89. 3, Jordi Holdaway, West Jeffers, 13.14. 4, JaKaili Norman, Grangeville, 13.34. 5, Jordan Dayley, Melba, 13.35. 6, Yasmin Ortiz, Aberdeen, 13.48. 7, Malaika Rogers, West Jeffers, 13.49. 8, Allie Howerzyl, Nampa Christ, 13.77.

200: 1, Brooke Weimer, Cole Valley, 24.74. 2, Jordi Holdaway, West Jeffers, 26.63. 3, Sage Wood, West Jeffers, 26.70. 4, Sophi Clay, McCall-Donne, 27.08. 5, Cassi Robbins, Firth, 27.10. 6, Cambree Hall, West Jeffers, 27.54. 7, Kate Clark, Melba, 27.78. 8, Lydia Herman, Cole Valley, 28.29.

400: 1, Cassi Robbins, Firth, 1:00.08. 2, Jaylyn McKinnon, Firth, 1:01.21. 3, Sydnie Zywina, Orofino, 1:01.77. 4, Alexa Horsley, Soda Springs, 1:02.27. 5, Cambree Hall, West Jeffers, 1:02.56. 6, Anna Herman, Cole Valley, 1:03.23. 7, Kyra Rishell, Nampa Christ, 1:03.53.

800: 1, Kylahn Heritage, Melba, 2:24.23. 2, Elise Kelsey, Bear Lake, 2:24.69. 3, Olivia Klein, Cole Valley, 2:26.20. 4, Ashlyn Willis, West Side, 2:28.66. 5, Abby Schiess, Firth, 2:29.07. 6, Emma Austin, New Plymouth, 2:29.14. 7, Suhay Puente, West Jeffers, 2:30.81. 8, Brynlee Simmons, Soda Springs, 2:31.68

1600: 1, Elli Kelsey, Bear Lake, 5:17.56. 2, Josi Kelsey, Bear Lake, 5:23.72. 3, Elise Kelsey, Bear Lake, 5:24.17. 4, Sophie McManus, McCall-Donne, 5:28.26. 5, Kylahn Heritage, Melba, 5:34.09. 6, Karina Olson, Cole Valley, 5:35.50. 7, Sara Boone, Ririe, 5:39.80. 8, Natalia Lewis, West Side, 5:40.23., Grangeville, 6:32.41. 16, Talia Brown, Grangeville, 6:34.56.

3200: 1, Elli Kelsey, Bear Lake, 11:18.56. 2, Elise Kelsey, Bear Lake, 11:27.70. 3, Sophie McManus, McCall-Donne, 11:28.38. 4, Josi Kelsey, Bear Lake, 11:44.69. 5, Kylahn Heritage, Melba, 11:44.95. 6, Karina Olson, Cole Valley, 11:55.39. 7, Elizabeth Spencer, West Jeffers, 12:01.06. 8, Marissa Cole, Melba, 12:34.49.

100 Hurdles:1, Brooke Weimer, Cole Valley, 14.60. 2, Jordi Holdaway, West Jeffers, 15.15. 3, Brynne Kundrick, McCall-Donne, 15.40. 4, Jordan Dayley, Melba, 15.66. 5, Ellie Stegelmeier, West Side, 16.41. 6, Alexa Nedrow, North Fremont, 16.58. 7, Cassidy Parkinson, Ririe, 16.76. 8, Layce Lundy, New Plymouth, 17.46.

300 Hurdles: 1, Brynne Kundrick, McCall-Donne, 44.34. 2, Jordan Dayley, Melba, 46.65. 3, Kate White, Soda Springs, 47.95. 4, Abby Rasmussen, Orofino, 48.39. 5, Graycee Litton, North Fremont, 48.51. 6, Bayla Tripp, Malad, 48.70. 7, Ellie Stegelmeier, West Side, 48.79. 8, Emma Austin, New Plymouth, 50.02.

4x100: 1, West Jefferson (Mckenzie Sermon, Malaika Rogers, Sage Wood, Jordi Holdaway), 49.80. 2, Grangeville (Naomi Connolly, Zoe Lutz, Paige Lindsley, JaKaili Norman), 51.89. 3, Firth (Kiley Mecham, Kiley Smith, Nicole McKinnon, Addison Trent), 52.28. 4, Orofino (Cooper Thomas, Sydnie Zywina, Abby Rasmussen, Ruby Kessinger, 52.53. 5, Aberdeen (Courtney Phillips, Elizabeth Serna, Braelynn Brown, Yasmin Ortiz), 52.57. 6, Nampa Christian (Ella de Jong, Kelsey Evenhouse, Emme Taylor, Allie Howerzyl), 53.08. 7, Soda Springs (Leilani Finlayson, Hayley Naef, Alea Wood, Sydney Carpenter), 53.65. 8, Declo (Abbie Ramsey, Kayley Koyle, Kamden Peterson, Kadance Spencer), 54.49.

4x200: 1, West Jefferson (Malaika Rogers, Cambree Hall, Mckenzie Sermon, Sage Wood), 1:46.29. 2, Melba (Kate Clark, Jordan Dayley, Telissa Christensen, Kortney Trappett), 1:48.74. 3, Firth (Kaydee Park, Abby Schiess, Cassi Robbins, Addison Trent), 1:48.77. 4, Grangeville (Naomi Connolly, Zoe Lutz, JaKaili Norman, Paige Lindsley), 1:49.54. 5, Nampa Christian (Kelsey Evenhouse, Liberty Wiles, Emme Taylor, Olivia Cervantez), 1:51.05. 6, Soda Springs (Leilani Finlayson, Hayley Naef, Reagan Yamauchi, Kate White), 1:51.57. 7, Cole Valley Christian (Lydia Herman, Keelin Stewart, Ellie Fraas, Anna Herman), 1:52.13. 8, Declo (Sarah Bateman, Kayley Koyle, Kamden Peterson, Kadance Spencer), 1:54.48.

4x400: 1, Firth (Cassi Robbins, Kaydee Park, Abby Schiess, Jaylyn McKinnon), 4:09.81. 2, Soda Springs (Reagan Yamauchi, Alexa Horsley, Leilani Finlayson, Kate White), 4:15.19. 3, North Fremont (Haley Ayers, Hannah Ayers, Ellise Miller, Graycee Litton), 4:15.68. 4, Nampa Christian (Kelsey Evenhouse, Kennedy Lacy, Olivia Cervantez, Kyra Rishell), 4:17.15. 5, Melba (Telissa Christensen, Lacey Leavitt, Marissa Cole, Kylahn Heritage), 4:20.40. 6, West Side (Ellie Stegelmeier, Ashlyn Willis, Sienna FullerMadalyn Barzee), 4:24.08. 7, Declo (Sarah Bateman, Hannah Higley, Amelia Christensen, Kadance Spencer, 4:27.77. 8, Grangeville (Baeli Kinsley, Macy Smith, Kim Kaschmitter, Kirsten Olson), 4:29.80.

800 Sprint Medley 1, McCall-Donnelly (Maia McSherry, Rylie DeLuna, Sophi Clay, Brynne Kundrick), 1:53.63. 2, Firth (Kaydee Park, Kiley Smith, Addison Trent, Jaylyn McKinnon), 1:54.18. 3, Soda Springs (Leilani Finlayson, Hayley Naef, Alexa Horsley, Kate White), 1:55.32. 4, Cole Valley Christian (Katie Reynolds, Lydia Herman, Anna Herman, Olivia Klein), 1:56.72. 5, Orofino (Cooper Thomas, Abby Rasmussen, Breyer Boyer, Sydnie Zywina), 1:57.23. 6, Nampa Christian (Emme Taylor, Allie Howerzyl, Olivia Cervantez, Kyra Rishell), 1:57.28. 7, Grangeville (Baeli Kinsley, Zoe Lutz, Paige Lindsley, JaKaili Norman), 1:58.03. 8, Declo (Abbie Ramsey, Kayley Koyle, Kamden Peterson, Kadance Spencer), 2:03.68.

High Jump: 1, Kayley Koyle, Declo, 5-02. 2, Rose Hansen, McCall-Donne, J5-02. 3, Tara Butler, Firth, 5-00. 4, Keziah Glidden, Nampa Christ, 4-10. 5, Erith Hayes, Ririe, J4-10. 6, Courtney Phillips, Aberdeen, J4-10. 7, Mateya Gentry, Declo, J4-10. 8, Ellise Miller, North Fremont, J4-10.

Pole Vault: 1, Emma Clark, Melba, 10-06. 2, Bethan Suchoski, St Maries, 10-00. 3, Lilia Ebanez, West Side, 9-06. 4, Mackay Williams, Salmon, 9-00. 5, Sage Wood, West Jeffers, J9-00. 6, Keziah Glidden, Nampa Christ, 8-06. 7, Tara Butler, Firth, 8-00. 8, Mystery Murphy, Salmon, J8-00.

Long Jump: 1, Brooke Weimer, Cole Valley, 19-06.75, 2, Emma Clark, Melba, 17-11, 3, Dallas Sutton, Ririe, 16-02, 4, Ruby Kessinger, Orofino, 16-01.50, 5, Kate Clark, Melba, 15-11.50, 6, Addison Trent, Firth, 15-08, 7, Layce Lundy, New Plymouth, 15-02, 8, Ally Sofaly, McCall-Donne, 15-00,

Triple Jump: 1, Emma Clark, Melba, 37-09.25, 2, Mckenzie Sermon, West Jeffers, 35-10, 3, Sydnie Zywina, Orofino, 35-04.50, 4, Ruby Kessinger, Orofino, 35-03.25, 5, Abby Schiess, Firth, 34-06.75, 6, Sophi Clay, McCall-Donne, 33-05.75, 7, Alexa Horsley, Soda Springs, J32-06.25, 8, Kate Clark, Melba, J32-10.25,

Shot Put: 1, Chelsea Gundersen, Bear Lake, 36-03.50. 2, Cooper Thomas, Orofino, 35-00.25. 3, Mayla Ivie, West Jeffers, 34-07.25. 4, Noelyn Shriver, Grangeville, 33-00. 5, Jori Balls, Soda Springs, 32-06.50. 6, Emily Oldham, Melba, 32-01.50. 7, Kaylynn Johnson, Orofino, 31-06.75. 8, Jaeda Moyer, McCall-Donne, 31-05.

Discus: 1, Madison Sotin, St Maries, 109-09.50. 2, Mayla Ivie, West Jeffers, 109-03.50. 3, Helen Smith, Wendell, 107-08. 4, Emily Oldham, Melba, 102-10. 5, Jaylyn McKinnon, Firth, 101-08. 6, Noelyn Shriver, Grangeville, 99-02.50. 7, Emma Edwards, Grangeville, 96-06.50. 8, Jori Balls, Soda Springs, 93-09.50.

1A

BOYS

TEAM SCORES

1. Valley 101, 2. Liberty Charter 68, 3. Murtaugh 47, 4. Idaho City 41, 5. Greenleaf Friends 38, 5. Challis 38, 7. Raft River 34, 8. Butte County 30, 9. Genesee 29, 10. Kamiah 27, 11. Rockland 26.5, 12. Kendrick 24, 13. North Star Charter 20, 14. Carey 19, 15. Tri-Valley 18, 15. Salmon River 18, 17. Castleford 15, 18. Victory Charter 10, 19. Deary 9, 20. Lighthouse Christian 8, 20. Prairie 8, 20. Timberline (Weippe) 8, 20. Logos 8, 24. Troy 7.5, 25. Cascade 6, 25. Watersprings 6, 25. Oakley 6, 25. Notus 6, 29. Nezperce 5, 29. Horseshoe Bend 5, 31. Kootenai 4.5, 32. Leadore 4, 33. Grace 2, 33. Sun Valley Community School 2, 35. Clearwater Valley 1, 35. Potlatch 1

100: 1, William Ashley, Challis, 11.23. 2, Cooper Hewett, Kendrick, 11.27. 3, Gadi Edwards, Logos, 11.51. 4, Keyan Cummins, Butte County, 11.61. 5, Dionicio Elton, Liberty Char, 11.63. 6, Kyle Quiroz, Leadore, 11.72. 7, Jake Lunn, SV Community Sch, 11.75. 8, Will Willis, Clearwater V, 11.76.

200: 1, Cooper Hewett, Kendrick, 22.78. 2, Juan McFarlane, Idaho City, 23.12. 3, Kade Setoki, Murtaugh, 23.31. 4, William Ashley, Challis, 23.63. 5, Keyan Cummins, Butte County, 23.80. 6, Dionicio Elton, Liberty Char, 23.88. 7, London Kirk, Deary, 24.12. 8, Kyle Quiroz, Leadore, 1:22.92.

400: 1, Adam Elorrieta, Valley, 50.54. 2, William Ashley, Challis, 51.91. 3, Jason Hardy, Valley, 51.96. 4, Bridger Hansen, Butte County, 52.51. 5, Julian Schreiber, Genesee, 52.63. 6, Matt Almgren, Watersprings, 53.20. 7, Nic Minudri, Logos, 53.73. 8, Zane Mussmann, Valley, 55.07.

800: 1, Adam Elorrieta, Valley, 1:56.89. 2, Cole Hinnenkamp, Liberty Char, 1:59.93. 3, Guillermo Zavala, Murtaugh, 2:02.05. 4, Jacob Duffy, Victory Char, 2:03.50. 5, Parker May, Challis, 2:04.25. 6, Michael MacMenamin, Kamiah, 2:04.84. 7, Jadyn Peltier, Valley, 2:06.44. 8, Matt Dalton, Raft River, 2:07.43.

1600: 1, Caleb Hamblin, Liberty Char, 4:22.50. 2, Daniel Dixon, Greenleaf Fr, 4:28.35. 3, Garrett Christensen, Valley, 4:38.53. 4, Connor Gardner, Liberty Char, 4:39.78. 5, Carson Sellers, Timberline (, 4:43.50. 6, Parker May, Challis, 4:46.78. 7, Joe McGuigan, Nezperce, 4:47.29. 8, Jadyn Peltier, Valley, 4:47.49.

3200: 1, Caleb Hamblin, Liberty Char, 9:43.35. 2, Daniel Dixon, Greenleaf Fr, 9:54.68. 3, Garrett Christensen, Valley, 9:56.82. 4, Connor Gardner, Liberty Char, 10:10.07. 5, Carson Sellers, Timberline (, 10:15.37. 6, Joe McGuigan, Nezperce, 10:27.11. 7, Isaac Knudson, Castleford, 10:32.38. 8, Leo Magana, Oakley, 10:32.81.

110 Hurdles: 1, Shawn Poulson, Castleford, 15.26. 2, Quinten Turner, Idaho City, 15.39. 3, Jason Carignan, Idaho City, 15.85. 4, Caleb Norwood, Rockland, 15.87. 5, Randy McClure, Salmon River, 16.15. 6, Jeremiah Schilz, Valley, 16.28. 7, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 16.34. 8, Dalton Hunter, Oakley, 16.49.

300 Hurdles: 1, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 40.50. 2, Caleb Norwood, Rockland, 41.05. 3, Jeremiah Schilz, Valley, 41.11. 4, Cole Hinnenkamp, Liberty Char, 42.67. 5, Robin Binger, Rockland, 42.76. 6, London Kirk, Deary, 43.15. 7, Justin Silveira, Castleford, 43.28. 8, Shawn Poulson, Castleford, 46.87.

4x100: 1, Idaho City (Quinten Turner, Kaden Heffington, Jake Sharp, Juan McFarlane), 44.83. 2, Valley (Julian Rocha, Zane Mussmann, Jason Hardy, Alex Korom), 45.12. 3, Butte County (Bridger Hansen, Brady McAffee, Rylee Hodge, Keyan Cummins), 45.44. 4, Carey (Max Dilworth, Porter Mecham, Hunter Smith, Brigham Parke), 47.01. 5, Oakley (Austin Bedke, Braven Wadsworth, Vladimir Lara, Slater Sagers), 47.10. 6, Troy (Brendan Noble, Connor Spencer, Tyler Heath, Rhett Sandquist), 47.11. 7, Notus (Jacob Peterson, Garrett Stewart, Kieran Miraz, Brandon Fogg), 47.53. 8, Kamiah (Samuel Brisbois, Layton Gould 11, Cloud Guffy, Landon Keene), 47.80.

4x200: 1, Butte County (Bridger Hansen, Brady McAffee, Rylee Hodge, Keyan Cummins), 1:33.43. 2, Murtaugh (Joseph McConaha, Keil Setoki, Nathan Thomas, Kade Setoki), 1:34.46. 3, Valley (Julian Rocha, Zane Mussmann, Nic Anderson, Jason Hardy), 1:35.60. 4, Kamiah (Jonas Oatman, Kavan Mercer, Alex McNall, Samuel Brisbois), 1:37.52. 5, Genesee (Dawson Durham, Jeff Waisanen, Kyle Spence, Jon Kopf), 1:37.60. 6, Raft River (Ethan Bernad, Kagen Knudsen, Seth Tracy, Justin Schumann), 1:37.90. 7, Notus (Jacob Peterson, Jonathan Jones, Garrett Stewart , Brandon Fogg), 1:39.85. 8, Idaho City (Braedan Erbe, Drew Pawek, Jake Sharp, Juan McFarlane), 1:39.86.

4x400: 1, Liberty Charter (Dionicio Elton, Luke Bailey, Caleb Hamblin, Cole Hinnenkamp), 3:32.57. 2, Valley (Nic Anderson, Jeremiah Schilz, Zane Mussmann, Adam Elorrieta), 3:32.76. 3, Genesee (Dawson Durham, Jon Kopf, Kyle Spence, Julian Schreiber), 3:35.10. 4, Kamiah (Layton Gould, Alex McNall, Jonas Oatman, Michael Popp), 3:38.15. 5, Murtaugh (Graden Dimond, Lewis Gomez, Nathan Thomas, Joseph McConaha), 3:38.54. 6, Rockland (Robin Binger, Wyatt Hendrickson, Caleb Norwood, Levi Farr 10), 3:39.71. 7, Carey (Hunter Smith, Sawyer Mecham, Porter Mecham, Brigham Parke), 3:41.76. 8, Victory Charter (Conner-Jacob Robbins, Beau Magoffin, Trevor Hand, Hunter Marang), 3:55.14.

1600 Sprint Medley: 1, Valley (Julian Rocha, Alex Korom, Jeremiah Schilz, Garrett Christensen), 3:36.20. 2, Liberty Charter (Dionicio Elton, Luke Bailey, Caleb Hamblin, Cole Hinnenkamp), 3:43.40. 3, Murtaugh (Graden Dimond, Keil Setoki, Joseph McConaha, Guillermo Zavala), 3:47.02. 4, Raft River (Ethan Bernad, Seth Tracy Justin Schumann, Matt Dalton), 3:50.77. 5, Victory Charter (Mathieu Reno, Evan Daniels, Conner-Jacob Robbins, Jacob Duffy), 3:50.85. 6, Troy 3:53.14. 7, Grace (Jacob Reeves, Bray Skinner, Connor Mickelson, Michael Anderson), 4:01.66.

High Jump: 1, Brigham Parke, Carey, 6-05. 2, Adam Elorrieta, Valley, 6-02. 3, Jeff

Waisanen, Genesee, 6-00. 4, Levi Farr, Rockland, 5-08. 5, Dawson Durham,

Genesee, J5-08. 6, Garrett Renner, Kootenai, 5-06. 6, Caleb Norwood, Rockland,

5-06. 6, Kade Setoki, Murtaugh, 5-06. 6, Zachary Stoner, Troy, 5-06.

Pole Vault: 1, Colt Uhlenkott, Tri-Valley, 14-08. 2, Ethan Shepherd, Salmon River, 12-00. 3, Nic Anderson, Valley, J12-00. 4, Kagen Knudsen, Raft River, 11-06. 5, Alfredo Gonzales, Kamiah, J11-06. 6, Michael MacMenamin, Kamiah, J11-06. 7, Bret Raymond, Kamiah, 11-00. 8, Christopher Grunig, Murtaugh, J11-00, Grace, NH.

Long Jump: 1, Josh Nichols, North Star C, 22-04, 2, Kade Setoki, Murtaugh, 21-08, 3, Cooper Hewett, Kendrick, 21-07.75, 4, George Wyatt Stocks, Cascade, 21-01.75, 5, Jason Hardy, Valley, 21-01, 6, William Ashley, Challis, 20-10, 7, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 20-08, 8, Guillermo Zavala, Murtaugh, 19-10.50

Triple Jump: 1, Josh Nichols, North Star C, 46-01.50, 2, Garrett Sedlacek, Greenleaf Fr, 42-00, 3, Keil Setoki, Murtaugh, 40-08.50, 4, Chance Gaskill, Lighthouse C, 40-03.50, 5, London Kirk, Deary, 40-02, 6, Garrett Renner, Kootenai, 40-00.50, 7, Brigham Parke, Carey, 39-04.50, 8, George Wyatt Stocks, Cascade, 39-00,

Shot Put: 1, Ryan Spaeth, Raft River, 54-01.25. 2, Trayton Nelson, Idaho City, 51-07.75. 3, Carson Schmidt, Prairie, 46-11. 4, Tyler Barry, Horseshoe Be, 45-02. 5, Isaac Schwenke, Challis, 44-05.75. 6, Karsten Brandsma, Lighthouse C, 44-05.50. 7, Jacob Peterson, Notus, 44-01. 8, Isaac Krasselt, Potlatch, 43-08.75.

Discus: 1, Ryan Spaeth, Raft River, 146-01. 2, Colt Uhlenkott, Tri-Valley, 129-00. 3, Randy McClure, Salmon River, 127-10. 4, Zach Frasure, Genesee, 126-09. 5, Layton Gould, Kamiah, 125-06. 6, Hunter Rogers, Watersprings, 125-03. 7, Carson Schmidt, Prairie, 121-11. 8, Isaac Schwenke, Challis, 120-02.

1A

GIRLS

TEAM SCORES

1. Raft River 77.5, 2. Oakley 46.5, 3. Rockland 39, 4. Liberty Charter 38, 5. Prairie 35, 6. Tri-Valley 34.5, 7. Castleford 31.5, 8. Camas County 30.5, 9. Notus 25.5, 10. Butte County 24, 11. Troy 23, 12. Logos 22, 13. Sun Valley Community School 19, 13. Murtaugh 19, 15. Hansen 18, 15. Carey 18, 17. Challis 16, 17. Nezperce 16, 19. Kendrick 14, 20. Clearwater Valley 13.5, 21. Highland - C 13, 21. Cascade 13, 23. Deary 11, 24. Lighthouse Christian 10, 24. Wallace 10, 24 Victory Charter 10, 27. Rimrock 9, 28. Hagerman 8, 28. Leadore 8, 28. Clark County 8, 28. Genesee 8, 32. Council 7, 33. Lakeside 5, 34. Shoshone 4, 34. Mullan 4, 34. Greenleaf Friends 4, 37. Valley 3, 38. North Gem 2, 39. Watersprings 1, 39. Clark Fork 1, 41. Horseshoe Bend 0.5

100: 1, Charlotte Wilson, Rockland, 12.70. 2, Emerson Parkins, Genesee, 13.26. 3, Naomi Michaels, Logos, 13.33. 4, Madison Macmillan, Rimrock, 13.42. 5, Samantha McFadyen, Camas County, 13.45. 6, Brenna Bagley, Liberty Char, 13.47. 7, Chelsie Testa, Council, 13.66. 8, Lisa Ambriz, Murtaugh, 13.67.

200: 1, Charlotte Wilson, Rockland, 26.06. 2, Kaija Dybdahl, Troy, 26.95. 3, Brenna Bagley, Liberty Char, 27.17. 4, Samantha McFadyen, Camas County, 27.22. 5, Naomi Michaels, Logos, 27.30. 6, Madison Macmillan, Rimrock, 27.71. 7, Olivia Campbell, Raft River, 27.85. 8, Mari Bjorneberg, Hansen, 28.58.

400: 1, Brenna Bagley, Liberty Char, 1:00.61. 2, Samantha McFadyen, Camas County, 1:00.79. 3, Skyler Beck, Highland - C, 1:01.25. 4, Lauryn Mitchell, Tri-Valley, 1:01.34. 5, Sydney Boyer, Nezperce, 1:03.23. 6, Meara McManus, Deary, 1:03.95. 7, Kamri Ottley, Raft River, 1:04.21.

800: 1, Natayla Babcock, Butte County, 2:23.54. 2, Sophia Mazzoni, SV Community Sch, 2:25.71. 3, Emree Larson, Oakley, 2:26.18. 4, Karlee Christensen, Raft River, 2:27.70. 5, Berlyn Logue, Liberty Char, 2:27.75. 6, Ciara Chaffee, Prairie, 2:27.85. 7, Emma Hollon, Tri-Valley, 2:28.03. 8, Kaybree Christensen,

Raft River, 2:29.13.

1600: 1, Kaybree Christensen, Raft River, 5:15.59. 2, Natayla Babcock, Butte County, 5:18.00. 3, Sophia Mazzoni, SV Community Sch, 5:19.19. 4, Karlee Christensen, Raft River, 5:21.88. 5, Melanie Gianopulos, Clearwater V, 5:26.59. 6, Sage Way, Cascade, 5:27.73. 7, Grace Dixon, Greenleaf Fr, 5:29.99. 8, Amanda Lee, Liberty Char, 5:32.15.

3200: 1, Kaybree Christensen, Raft River, 11:21.12. 2, Karlee Christensen, Raft River, 11:30.23. 3, Natayla Babcock, Butte County, 11:35.96. 4, Sophia Mazzoni, SV Community Sch, 11:47.42. 5, Amanda Lee, Liberty Char, 11:55.53. 6, Emree Larson, Oakley, 12:03.91. 7, Grace Dixon, Greenleaf Fr, 12:11.40. 8, Melanie Gianopulos, Clearwater V, 12:13.58.

100 Hurdles: 1, Kristin Carlin, Notus, 15.46. 2, Zailee Poulson, Castleford, 16.36. 3, Bailie Morey, Carey, 16.44. 4, Ashlyn Gerlock, Tri-Valley, 16.47. 5, Keely Cranney, Oakley, 16.63. 6, Ashley Webler, Troy, 17.31. 7, Dali Elison, Hagerman, 17.62. 8, Sara Hathaway, Clark Fork, 20.66.

300 Hurdles: 1, Zailee Poulson, Castleford, 46.90. 2, Ashlyn Gerlock, Tri-Valley, 47.18. 3, Keely Cranney, Oakley, 48.66. 4, Kadance Schilling, Clearwater V, 49.02. 5, Lauryn Mitchell, Tri-Valley, 50.28. 6, Ellea Uhleknott, Prairie, 50.55. 7, Bailie Morey, Carey, 55.66.

4x100: 1, Murtaugh (Stephanie Orozco, Keisha Koch, Juana Arevalo, Lisa Ambriz), 52.34. 2, Oakley (Keely Cranney, Merisol Whittle, Lyzan Gillette, Azlyn Gillette), 52.44. 3, Prairie (Ellea Uhleknott, Jordyn Higgins, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff), 52.61. 4, Hansen (Evy Jones, Aubrey Peters, Mari Bjorneberg, Kayla Jones), 52.63. 5, Troy (Ashley Webler, Morgan Blazzard, Betty McKenzie, Kaija Dybdahl), 53.16. 6, Notus (Jessica Scott, Katelyn Booth, Kristin Carlin, Kortne Randall-Harper), 53.34. 7, Victory Charter (Chloe Daniels, Chay Kooch, Kimi Severson, Kylei Frank), 53.74. 8, Watersprings (Emily Hudgens, Riley Winkelmann, Allyson Densmore, Gracie Carpenter), 54.73.

4x200: 1, Prairie (Ellea Uhleknott, Jordyn Higgins, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff), 1:50.12. 2, Oakley (Azlyn Gillette, Allee Larson, Lyzan Gillette, Keely Cranney), 1:51.11. 3, Hansen (Evy Jones, Aubrey Peters, Mari Bjorneberg, Kayla Jones), 1:52.03. 4, Murtaugh (Mallory Diamond, Juana Arevalo, Kennedy Cummins, Lisa Ambriz), 1:52.50. 5, Troy (Ashley Webler, Morgan Blazzard, Isabelle Raasch, Kaija Dybdahl), 1:53.13. 6, Victory Charter (Kylei Frank, Kambrei Frank, Chay Kooch , Chloe Daniels), 1:53.33. 7, Notus (Kristin Carlin, Megan Vollmer, Sarah Vollmer, Kortne Randall-Harper), 1:53.39. 8, North Gem (DanniKa Barfuss, Christina Christensen, Harlee Davids, Wesley Low), 1:55.06.

4x400: 1, Liberty Charter (Berlyn Logue, Ellie Earnest1, Amanda Lee, Brenna Bagley), 4:13.26. 2, Prairie (Ellea Uhleknott, Jordyn Higgins, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff), 4:17.17. 3, Logos (Lina Jankovic, Lucia Wilson, Ameera Wilson, Clara Anderson), 4:19.76. 4, Raft River (Brooke Campbell, Kaybree Christensen, Olivia Campbell, Kamri Ottley), 4:21.41. 5, Tri-Valley (Larissa Hansen, Emma Hollon, Grace Ertel, Lauryn Mitchell), 4:21.48. 6, Victory Charter (Kylei Frank, Kambrei Frank, Kimi Severson, Chloe Daniels), 4:27.24. 7, Murtaugh (Keisha Koch, Daniela Aguilar, Kynzlee Jensen, Kennedy Cummins), 4:32.07. 8, Rockland (Evie Waite, Madalyn Permann, Kamber Smith, Ember Farr), 4:38.64.

800 Sprint Medley: 1, Raft River (Mailee Dalton, Brooke Campbell, Olivia Campbell, Kamri Ottley), 1:56.69. 2, Oakley (Merisol Whittle, Lyzan Gillette, Azlyn Gillette, Allee Larson), 1:58.63. 3, Logos (Bel Merkle, Sarah Youmans, Naomi Michaels, Clara Anderson), 1:59.38. 4, Prairie (CiCi Chavez, Sierra McWilliams, Theresa Wemhoff, Jordyn Higgins), 1:59.56. 5, Nezperce (Caitlyn Cronce, Hannah Duuck, Lottie Inglet, Grace Tiegs), 1:59.73. 6, Tri-Valley (Morgan Wood, Larissa Hansen, Beth Gladhart, Emma Hollon), 2:00.37. 7, Victory Charter (Kylei Frank, Chay Kooch 11, Kambrei Frank, Chloe Daniels), 2:00.54. 8, North Gem (DanniKa Barfuss, Harlee Davids, Ashlyn Delbridge, Wesley Low), 2:10.25.

High Jump: 1, Gracie Cover, Lighthouse C, 5-02. 2, Samantha McFadyen, Camas County, 5-00. 3, Karlee Christensen, Raft River, 4-10. 3, Zailee Poulson, Castleford, 4-10. 5, Lauryn Mitchell, Tri-Valley, J4-10. 5, Kortne Randall-Harper, Notus, J4-10. 7, Madalyn Permann, Rockland, 4-08. 8, Alyssa Whittle, Camas County, J4-08. 8, Lilly Fellom, Horseshoe Be, J4-08.

Pole Vault: 1, Beth Wegener, Cascade, 8-06. 2, Brooke Campbell, Raft River, J8-06. 3, Kinley Whitmarsh, Hagerman, 8-00. 4, Jazmine Rivera, Challis, 7-06. 5, Lyzan Gillette, Oakley, J7-06. 5, Martha Smith, Clearwater V, J7-06. 7, Kylee Salvesen, Valley, J7-06. 8, Mia Strand, Challis, J7-06.

Long Jump: 1, Cassidy Lustig, Kendrick, 16-07.75, 2, Tona Anderson, Deary, 16-07.50, 3, Charlotte Wilson, Rockland, 16-04, 4, Chelsie Testa, Council, 16-01.50, 5, Kristin Carlin, Notus, 15-09.75, 6, Kaija Dybdahl, Troy, 15-05.25, 7, Cierra Hennings, Shoshone, 15-02.50, 8, Madison Macmillan, Rimrock, 14-10

Triple Jump: 1, Charlotte Wilson, Rockland, 35-00.50, 2, Zailee Poulson, Castleford, 33-11.75, 3, Mari Bjorneberg, Hansen, 33-09.50, 4, Sydney Boyer, Nezperce, 33-06.75, 5, Eliza Olson, Kendrick, 33-03.50, 6, McKenzie Woodland, Notus, 32-05.25, 7, Cierra Hennings, Shoshone, 32-00.75, 8, Mallory Diamond, Murtaugh, 31-08.50

Shot Put: 1, Brittany Conrad, Carey, 35-05. 2, Paige Ramsey, Leadore, 33-09.50. 3, Laci Whitaker, Raft River, 33-04.25. 4, Kamryn Hendrickx, Lakeside, 32-06.50. 5, Maggie Howard, Wallace, 32-04.50. 6, Priscilla Williamson, Camas County, 31-09.50. 7, Abbigail Davis, Highland - C, 31-08. 8, Jordyne Fredrickson, Troy, 31-07.50.

Discus: 1, Hannah Corrigan, Challis, 116-08. 2, Gabriela Hernandz, Clark County, 112-09. 3, Maggie Howard, Wallace, 110-10. 4, Abbigail Davis, Highland - C, 109-02. 5, Talowa Fallingwater, Mullan, 104-04. 6, Caitlyn Cronce, Nezperce, 101-10. 7, Priscilla Williamson, Camas County, 100-05. 8, Makenna Kohtz, Valley, 97-01.

Load comments